CF 9/2019 Volba vedoucího Technického odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Vaclav.Zidek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 406 poděkování
Dostal poděkování: 523 poděkování

Re: CF 9/2019 Volba vedoucího Technického odboru

Příspěvek od Vaclav.Zidek » 11 zář 2019, 15:15

Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 12:03
Snad mě Martin K. nezdupe za čistý offtopic, ale já prostě musím zaznamenat veřejně, že mám sto chutí se do té volby šéfa TO přihlásit, jen abych dokázal že tu práci v současném nastavení RP, RV a odborů dělat jde. Fakt mě štve, že mám už teď povinností nad hlavu a vím že bych to časově nedal, jinak bych z fleku nabídl hlavu na pověstný špalek.

EDIT: Po konzultaci s Martinem K. sundávám tag OT.
To mne už taky napadlo, se stejným výsledkem :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Jan.Hora
Václav Židek

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 11 zář 2019, 15:31

Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 12:03
Snad mě Martin K. nezdupe za čistý offtopic, ale já prostě musím zaznamenat veřejně, že mám sto chutí se do té volby šéfa TO přihlásit, jen abych dokázal že tu práci v současném nastavení RP, RV a odborů dělat jde. Fakt mě štve, že mám už teď povinností nad hlavu a vím že bych to časově nedal, jinak bych z fleku nabídl hlavu na pověstný špalek.

EDIT: Po konzultaci s Martinem K. sundávám tag OT.
Klidně se přihlaš ... jen mi tu zaznívá historické echo ... z doby, kdy se řešilo, kdo všechno pomůže s Piroplácením.

Jak jsem psal výše ... diskutujících máme spoustu, každý ví, jak to půjde dělat. Ale reálná pomoc je slovo, které vždy tak nějak propadne na konci diskuse ven :-/ Kolik lidí se zapojilo do sběru požadavků ? Kdo tyto požadavky využil ve chvíli, kdy k tomu mělo dojít ? Koordinoval tuto činnost ten, kdo ji koordinovat měl ?

To jsou vše otázky, na které by si měli kandidáti najít odpovědi :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvek:
Adam.Jaros

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 2279 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2019, 19:16

Budoucím kandidátům by mohla pomoci i aktuální Martinova R. zpráva o stavu a vizích v TO, kterou představil minulý pátek 6.9.2019 na zasedání RV.

Tento plán je zveřejněn ve vlákně zasedání, ale pro jistotu dávám i zde.
plan_to.pdf
(74.77 KiB) Staženo 9 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 4):
Jan.Hora, Martin.Rejman, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete

Jan.Hora
Krajské předsednictvo
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Dal poděkování: 1624 poděkování
Dostal poděkování: 1874 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Hora » 11 zář 2019, 19:35

Martin.Rejman píše:
11 zář 2019, 15:31
Klidně se přihlaš ... jen mi tu zaznívá historické echo ... z doby, kdy se řešilo, kdo všechno pomůže s Piroplácením.
Jo to si pamatuju, jak jsem tu analýzu zadání původního zadání dělal skoro sám (čest těm pár statečným co mi tehdy skutečně alespoň nějak pomohli) a pak se mi všichni vykvákli na přípravu UATů. Nebyls jedinej kdo do toho rval čas a pak na ten svůj kus byl sám. Ten můj nakonec nebyl k ničemu, protože jsem tu debatu o piroplácení prohrál, ale to je život.

Víc už to komentovat nebudu, fakt mi tenhle styl argumentace obviňováním druhých z nedostatku snahy nesedí a zcela evidentně na něj nedokážu reagovat racionálně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 3):
Martin.Rejman, Martin.Stanek, Vojtech.Pikal
PMS Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido
Původní username honza.hora (alias starého mailu ještě funguje, ale zvykejte si prosím na nový)

Martin.Rejman
Technický odbor
Profese: živnostník IT, fyzik
Dal poděkování: 223 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Příspěvek od Martin.Rejman » 11 zář 2019, 19:42

Jan.Hora píše:
11 zář 2019, 19:35
Martin.Rejman píše:
Jo to si pamatuju, jak jsem tu analýzu zadání původního zadání dělal skoro sám (čest těm pár statečným co mi tehdy skutečně alespoň nějak pomohli) a pak se mi všichni vykvákli na přípravu UATů. Nebyls jedinej kdo do toho rval čas a pak na ten svůj kus byl sám. Ten můj nakonec nebyl k ničemu, protože jsem tu debatu o piroplácení prohrál, ale to je život.

Víc už to komentovat nebudu, fakt mi tenhle styl argumentace obviňováním druhých z nedostatku snahy nesedí a zcela evidentně na něj nedokážu reagovat racionálně.
Myslím, že vše podstatné bylo řečeno ... pokud se někdo chce na něco zeptat, má tu možnost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Rejman za příspěvky (celkem 2):
Petr.Tkadlec, Martin.Stanek

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2019, 19:54

A omlouvám se, že to tu dávám na dvakrát, ale vzpomněl jsem si, že Martin R. má nějaký sběr informací, což určitě taky pomůže budoucím kandidátům k sestavení jejich plánů. Přikládám tedy. :-)
https://codimd.pirati.cz/gvgsuvwZR-ahgz ... zNNNk948eI

Sice už bylo zmiňováno, že se během poslední vlády dohnali nějaké resty z let minulých, ale jak se můžete přesvědčit, tak těch dalších projektů je tam opravdu hodně. Nemluvě o tom, že tam ještě není ani můj poptávkový systém. :(

Po jiných odborech jsem vesměs nic nechtěl kromě třeba MO, kde jsem volal po náborové kampani někdy před dvěma lety, protože jsem říkal, jak je nás málo. Začali to taky řešit až teď. To jen pro ilustraci, jak důležité témata trvají než se na to přijde, že jsou důležité a vůbec se začnou řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Petr.Tkadlec
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec » 11 zář 2019, 19:55

Ještě pro srovnání, tak některé odbory dodali výsledky svých metrik, některé ani to ne. Na rozdíl teda od toho, co vše dodal Martin R. OFFTOPICA doufám, že na příští RV dodají své strategické plány a sběry podmětů i jiné odbory a nestane se z toho takovýto hon na čarodějnice.

Jarmil
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: programátor
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 238 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmil » 11 zář 2019, 20:17

Martin.Rejman píše:
... Klidně se přihlaš ... jen mi tu zaznívá historické echo ... z doby, kdy se řešilo, kdo všechno pomůže s Piroplácením...
ty tady, Martine, pořád naznačuješ, jak jsi na to piroplacení byl úplně sám, ale to prostě není pravda.
já jsem totiž to "tvoje" piroplacení programoval taky, to už jsi zapomněl? kromě toho jsem ti mnohokrát za loňský podzim nabízel pomoc. kromě toho jsem do něj i letos dělal úpravy - které leží od února u tebe v šuplíku...
takže fakt, že proplácení nejde dopředu, je tvůj manažerský fail a ne to, že by neměl kdo pomoct.

no a taky bys možná mohl vysvětlit, jak je možné, že proplácení, na kterém pracoval kromě tebe minimálně jeden dobrovolník, všude prezentuješ jako výhradně svůj projekt, podepisuješ se pod něj sám, a dokonce sis ho nechal, opět výhradně sám, zaplatit od pirátské strany - a to včetně kódu, ke kterému, formálně vzato, nemáš autorská práva.

ono totiž pro dobrovolníka je zatraceně velký rozdíl dělat zadarmo na pirátskou stranu, nebo na jednoho placeného funkcionáře ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jarmil za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Vojtech.Pikal
Face your fears, live your dreams.

Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2158 poděkování
Dostal poděkování: 18379 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera » 11 zář 2019, 20:32

Petr.Tkadlec píše:
11 zář 2019, 19:16
Budoucím kandidátům by mohla pomoci i aktuální Martinova R. zpráva o stavu a vizích v TO, kterou představil minulý pátek 6.9.2019 na zasedání RV.

Tento plán je zveřejněn ve vlákně zasedání, ale pro jistotu dávám i zde.

plan_to.pdf
Odkaz na tento plán je i v příspěvku viewtopic.php?p=635346#p635346 a to záměrně jako odkaz do vlákna RV, nikoli jako příloha, aby bylo nezpochybnitelné, že se jedná skutečně o týž dokument který byl předložen RV.

A všem diskutujícím připomínám, že předmětem jednání je Volba vedoucího TO, nikoli hádky o to, co bývalý vedoucí TO dělal dobře či špatně. Od toho máte minimálně dvě jiná vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, Andrej.Ramaseuski
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec
Dal poděkování: 4986 poděkování
Dostal poděkování: 17470 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek » 12 zář 2019, 10:03

Ahoj, jenom pro úplnost, aplikace Piroplácení je na základě dohody, kterou jsme vyjednali s Martinem Rejmanem, k dispozici pod veřejnou licencí AGPL 3.0 - viz předávací protokol zde, přičemž Martin obdržel za svůj podíl mimořádnou odměnu na základě usnesení RP ze dne 25. 2. 2019. Aplikaci je tedy možné nadále rozvíjet jako open source.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 8):
Andrej.Ramaseuski, Jiri.Snizek, Petr.Vileta, Ondrej.Profant, Jiri.Hoskovec, Dalibor.Zahora, Ivor.Kollar, Roman.Kucera
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Odpovědět

Zpět na „Celostátní fórum“