Procedura z CF 16/2019

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Procedura z CF 16/2019

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Seznam nominovaných aktualizován. Prosím, @Jana.Kolarikova, dala jsem tě na předsedu, protože jsi nominovaná obecně "do RP" a kandidát na předsedu kandiduje automaticky i na místopředsedy, ale ne naopak, jak se tu řešilo. Souhlasíš?

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2019 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

@Antonino, prosimtě, pokud je můj příspěvek podle tebe
IMHO Neoprávněné zasahování do nominací, navíc z pozice přesedající.
...bylo by ferovejsi napsat to sem jako námitku, kterou mohu vypořádat, a ne jako report, to zaprvé, a zadruhé tedy prosím o radu, jak mám Janinu nominaci zaregistrovat, když není specifikované, na kterou pozici v rámci předsednictva je nominována. Nominace na předsedu je zástupná s nominací na místopředsedu, naopak ne. Kde vidíš problém?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Nepejchalova za příspěvky (celkem 4):
Roman.Pasek, Jan.Bednarik, Vojtech.Pikal, Rostislav.Reha

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: CF 16/2019 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Michaela.Skokanova píše: 29 lis 2019, 11:43 @Antonino, prosimtě, pokud je můj příspěvek podle tebe
MHO Neoprávněné zasahování do nominací, navíc z pozice přesedající.
...bylo by ferovejsi napsat to sem jako námitku, kterou mohu vypořádat, a ne jako report, to zaprvé, a zadruhé tedy prosím o radu, jak mám Janinu nominaci zaregistrovat, když není specifikované, na kterou pozici v rámci předsednictva je nominována. Nominace na předsedu je zástupná s nominací na místopředsedu, naopak ne. Kde vidíš problém?
Neznám dokonale všechny procesní možnosti a udělal jsem to imho tím nejelegantnějším způsobem (echo "!" moderátorovi), aby z toho zase nebyl "skandál", "válka kmenů" apod.
Když to musím obhajovat, tak IMHO je problém, že:
- jsi nominovala někoho do voleb na předsedu, aniž by to tak bylo postaveno (já tu původní nominaci tedy chápal jako na řadového místopředsedu)
- právě protože, že ta zástupnost je jednosměrná, tak bych to takto chápal a svévolně bych nedělal upgrade na vyšší nominaci. Tvé implikační vysvětlení je sice třeba pravdivé, ale imho nezavdává důvod k takové akci
- a přijde mi divné, když to udělá předsedající, u kterého bych očekával maximální objektivitu (nevyčítám ti opak, ale na mne to působí prostě divně).
- tento krok může ovlivnit volby a poškodit danou osobu. Ano, to se jí ptáš, jestli souhlasí, ale už ten šum kolem může mít nějaké konsekvence.

Snaž se za tím prosím vidět snahu o objektivní procesní poznámku, rozhodně ne nic osobního apod.


Zdůrazňuji, že procesním věcem ani zvyklostem dostatečně nerozumím, abych do nich vrtal a zpochybňoval je, proto jsem to udělal neveřejně, jako zpětnou vazbu. Nestojím si za tím, protože v tomto nejsem kvalifikovaný a proto to není ani nějaký můj postoj, byl to jen dotaz, obava, indície, námět, námitka atd. Nechtěl jsem a nechci, aby se tu tímto směrem vedla diskuse.

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2429
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10857 poděkování
Dostal poděkování: 4881 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 16/2019 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Tys tu původní nominaci možná chápal jako na místopředsedu, ale to tam nikde není specifikované. Právě proto jsem zvolila zástupnou variantu, a nedala jsem ji třeba do obou kolonek, jak mě taky napadlo, aby nebyla "zvýhodněná" tím, že tam bude dvakrát. Rozhodně nemám v úmyslu žádné ovlivňování volby a snažila jsem se to udělat tak, aby to ani nezavdávalo příčinu k takovým domněnkám, ale očividně se to nepovedlo :D Stejně budu muset odpoledne seznam znovu aktualizovat a rozdělit kandidáty na ty, co přijali a ty, co nepřijali, tak buď se Jana do té doby ozve nebo dostane vlastní kolonku.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2445
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3178 poděkování
Dostal poděkování: 3488 poděkování

Re: CF 16/2019 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Michaela.Skokanova píše: 29 lis 2019, 13:26 Tys tu původní nominaci možná chápal jako na místopředsedu, ale to tam nikde není specifikované. Právě proto jsem zvolila zástupnou variantu, a nedala jsem ji třeba do obou kolonek, jak mě taky napadlo, aby nebyla "zvýhodněná" tím, že tam bude dvakrát. Rozhodně nemám v úmyslu žádné ovlivňování volby a snažila jsem se to udělat tak, aby to ani nezavdávalo příčinu k takovým domněnkám, ale očividně se to nepovedlo :D Stejně budu muset odpoledne seznam znovu aktualizovat a rozdělit kandidáty na ty, co přijali a ty, co nepřijali, tak buď se Jana do té doby ozve nebo dostane vlastní kolonku.
Děkuji za vysvětlení.
Ještě tedy dovysvětlím svůj pohled. Ta nominace je zde: posting.php?mode=quote&f=350&p=660085
A píše se zde o předsednictvu, ne předsedovi, na což je podle předchozích diskusí třeba speciální nominace.
Ale nechci zde vést nějaké procedurální bitvy, to není můj šálek kávy. Držím palce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“