Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vojtech.Pikal píše: 15 pro 2018, 17:03 (navrhovatelem myslím KF nebo skupinu členů)
Díky, já si teda nejsem jist, zda je vůbec možnost, to vyžadovat i po kandidátech, aby akceptovali a v rámci žádání o nominace, tam, kde si to v kraji vymysleli a tím nominaci podmiňují. Protože, kde je v předpisech uvedena podmínka, že kandidát při žádosti o nominaci musí uvést, na jakou pozici hodlá kandidovat?

Další úlet je v tom, že na Vysočině si ti podmínku stanovili, až po zahájení, což je fakt skvělá ukázka předvídatelnosti jednání.
V konečné důsledku to nakonec nebude mít odhadují žádný vliv, protože myslím, že všichni kandidáti už stejně mají celostátní (neurčenou) nominaci. A k Vysočině se tak stejně nebude fakticky nijak přihlížet. Jen se tam asi nudí a vymýšlej kokotiny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Snizek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Dalibor.Zahora píše: 15 pro 2018, 18:22
Vojtech.Pikal píše: 15 pro 2018, 17:03 (navrhovatelem myslím KF nebo skupinu členů)
Díky, já si teda nejsem jist, zda je vůbec možnost, to vyžadovat i po kandidátech, aby akceptovali a v rámci žádání o nominace, tam, kde si to v kraji vymysleli a tím nominaci podmiňují. Protože, kde je v předpisech uvedena podmínka, že kandidát při žádosti o nominaci musí uvést, na jakou pozici hodlá kandidovat?
Ovšem bez ohledu na to, zda to kandidát uvede, může se KF klidně explicitně usnést, že mu uděluje nominaci třeba jen pro zbytek kandidátky (tedy nikoli na lídra či čelo).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Ferjencik, Milan.Dadourek

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12026 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Založil jsem podnět k proceduře: viewtopic.php?f=350&t=45177

Navrhuju, ať se to volí na CF a start je až po představení kandidátů. Jestli se má čelo volit najednou nebo zvlášť v tomto podnětu neřeším (rozhodne se v hlasování o jiném podnětu, kde je navržena samostatná volba).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Tkadlec

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já bych tedy rád měl nějaký slušný termín pro uzavření nominací na lídra a na čelo, na druhou stranu, jestli mohu.
A vůbec by mi navadilo spustit první kolo volby lídra před CF, s tím, že se po představení na CF zavře.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Leonard.Varga, Dalibor.Zahora, Vit.Fux

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vojtech.Pikal píše: 16 pro 2018, 21:04 Já bych tedy rád měl nějaký slušný termín pro uzavření nominací na lídra a na čelo, na druhou stranu, jestli mohu.
A vůbec by mi navadilo spustit první kolo volby lídra před CF, s tím, že se po představení na CF zavře.
Založíš na to pls podnět?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Zidek, Vojtech.Pikal

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dovolím si nejdříve trošku diskuze a analýzy.

Zasedání začíná 19. ledna.
Pořad musí být řádně oznámen nejméně 10 dní předem, takž počítejme 8. ledna.
Tedy 7. ledna nejpozději by mělo skončit hlasování o sestavení pořadu, takže to vychází na 2. kolo hlasování o pořadu 4.-7. ledna,
1. kolo hlasování o pořadu nejpozději 28.-31. prosince. (resp. do 2. ledna, protože svátky, že?)
Doba na rozmyšlenou před hlasováním alespoň dva dny, tedy od 26. prosince (lhůty počítané ve dnech se počítají jako celé dny).

Abych se mohl rozmyslet, jaké body na zasedání podpořím, potřebuju vědět kolik mám času a kolik jednotlivé body zaberou. Zjevně nejdelším bodem bude volba kandidátky.
Abych věděl, kolik volba kandidátky zabere, potřebuju vědět jakej bude systém a kolik bude kandidátů.
Abych mohl vybrat systém, potřebuju vědět kolik mám kandidátů.

Výběr systému může nakonec rozhodnout hlasování o postupu, které bych potřeboval realizovat nejdříve o víkendu před tím, což mi vychází na ... 21. až ...27. protože státní svátky.
Pokud máme 21. zahájit hlasován o postupu, potřebuju abych v něm mohl hlasovat poučeně znát počet kandidátů, ergo potřebuju mít uzavřené nominace tak do 19. včetně.

Což je pozítří.
Takže teoreticky bych mohl navrhnout zkrácení výhlášené doby pro navrhování kandidátů (což je do 15.1.) na dobu do 19.12. což je ale o měsíc což jsou takové vidle do něčího oprávněného očekávání, že to si nemůžu dovolit.

Volal jsme si s předsedajícím a předpokládá, že sestavíme pořad zasedání CF bez přesné znalosti, kolik času nám zabere volba eurokandidátky (jestli budeme mít kandidátů 8 nebo 15 nebo 20).

Ale mohl bych navrhnout, aby jsme si vyjasnili co nejdříve proceduru, kterou budeme postupovat. Takže navrhuji postup abychom do 20.12. shromáždili návrhy na proceduru volby lídra a čela a následně o nich hlasovali bezprostředně. (Palce pro podporu tohodole postupu sem.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
Vit.Fux, Milan.Dadourek, Leonard.Varga, Mikulas.Ferjencik

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Též jsem si založil návrh postupu: viewtopic.php?f=350&t=45203

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Registruji návrh postupu Vojtěcha Pikala (na konci viewtopic.php?p=595724#p595724). Je někdo proti tomuto návrhu?

(A jinak podotýkám, že o zmíněných návrzích na proceduru by se samozřejmě hlasovalo bezprostředně, neboť výsledky hlasování ovlivní definitivní podobu pořadu zasedání CF, takže je vhodné znát je co nejdříve.
A ano, k sestavení pořadu zasedání není dle mne nutné znát přesný počet kandidátů na lídra a do čela, neboť doba na grilování již je pevně daná a jedno kolo hlasování bude též trvat stejnou dobu ať se bude o čelo ucházet 8 kandidátů nebo 15.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Mám tedy ještě jeden návrh na úpravu postupu volby na zasedání: viewtopic.php?f=350&t=45228

Prosím o podporu, cílem je nakreslit rovnou startovní čáru na zasedání pro kandidáty.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Procedura CF 24/2018 Kandidátní listina pro volby do EP

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Návrh na oddělenou volbu čela získal podporu skupiny členů (viewtopic.php?f=350&t=45160). Prosím tedy, aby jej předsedající také zařadil do hlasování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“