CF 2/2012 předsedající - Procedura

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26171
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36936 poděkování
Dostal poděkování: 30070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 2/2012 předsedající - Procedura

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zdravím, z mnoha důvodů bych tímto rád nabídl k dispozici svou funkci předsedajícího celostátního fóra. Mám k tomu několik důvodů.

1) Poslední dobou jsem se dopustil několika drobných chyb. nejedná se o nic zásadního, co by snad měnilo výsledky, nicméně je to znamením, znamením únavy.
2) Ano, jsem touto svou funkcí unavený, je to tím, že (jak mám pocit) předsedám téměř nepřetržitě od prosince minulého roku. Navíc, když jsem to bral, byl jsem k tomu jen v KK. Teď mám tolik funkcí, že sám ani nevím. A nemohu se tak předsedání věnovat jak by bylo záhodno.
3) Chtěl bych se více věnovat právě těm novým funkcím, zejména krajského předsedy či člena CoA.

Z těchto důvodů se tedy ptám, jestli je mezi účastníky někdo, kdo by se chtěl role předsedajícího ujmout. Může to být klidně i příznivec, musí však mít jistou lásku k řádu a občas být schopen nereagovat, i když si myslí, že by měl co říci. (V případě, že by ho připomínka či otázka pálila na jazyku či v prstech nesnesitelně, může na mě na dobu nezbytně nutnou předsedání hodit. Stejně to tu nepřestanu sledovat.)
Případného zájemce rád seznámím se všemi postupy a třeba mu i sepíšu "manuál předsedajícího", stejně je potřeba i pro řízení jiných jednání na fóru.

Kdo má zájem, krok dopředu! ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Vymazal, Martin.Broz, Filip.Krska

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“