Havirov - koho volit?

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
fox.of.fire
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 64
Registrován: 07 zář 2012, 22:07
Profese: student
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 123 poděkování

Havirov - koho volit?

Příspěvek od fox.of.fire »

Prej "nejdulezitejsi volby z pohledu volice" rikal kkt Moravec. Pro mne teda ne. Pro mne byly nejdulezitejsi eurovolby. Cele je to postavene na hlavu. Polovinu sveho casu travim jako student v Olomouci a po dokonceni studii pujdu bydlet tam, kde bude prace. Proc mam teda rozhodovat o tomto meste?

Ano, vim ze jsou tu zeleni pirati, ale...
Zelenym zrovna dvakrat neverim; zase na druhou stranu znecisteny vzduch me fakt stve.
Taky me stvou nekteri zdejsi obyvatele, ale lidi nezmeni zadna politicka strana, muzu se maximalne odstehovat.
A co nektere blbe serizene semafory, kde maji chodci zelenou pul sekundy? Neverim ze s tim nekdo neco udela, je to urcite prilis mnoho byrokracie. Proste chodim na cervenou. Je mi to fuk.
A stve me i nedostatek transparence a pirati s tim snad chteji neco udelat, ale sakra... ta kandidatka. Prakticky nikoho na ni neznam. A ted mi nejde o to "znat" jako osobne (osobne znam jednoho nezavisleho, ktereho budu volit), ale jde mi o to, abych si na ty lidi aspon mohl udelat nazor podle toho jak a o cem se vyjadruji - at uz zde na foru, nebo uplne nekde jinde. U pralamentnich a eurovoleb toto nebyl problem. Ale ted si dokazu udelat nazor mozna na Jana Nezhybu, Martina Redra a tim to konci. Kdo je Katerina Kulpova? Nevim. Google najde jeden otevreny dopis nejakemu poslancovi. Urcite musela odsouhlasit nejake ty piratske zasady aby skoncila na kandidatce, ale da se verit, ze je neporusi? Nemam tuseni. Kdyz vidim nekoho, jak se dlouhodobe a usilovne snazi prosazovat piratske idealy, ziskam urcitou duveru v to, ze ty idealy nezradi. U vetsiny lidi na kandidatce toto postradam a tudiz jim proste neverim.
To, ze zjevne staci chtit k tomu, aby clovek kandidoval mi na duvere opravdu neprida.
A proc jsou na kandidatce nekteri bez prislusnosti na vyssich pozicich nez clenove strany? Kdo o tom rozhodl? Tohle je vsechno? To je ta piratska transparence?
Uživatelský avatar
Jiri.Demel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1532
Registrován: 23 dub 2009, 16:01
Profese: IT manager
Bydliště: Příbor
Dal poděkování: 350 poděkování
Dostal poděkování: 860 poděkování

Re: Havirov - koho volit?

Příspěvek od Jiri.Demel »

Proč volit zastupitelstvo města, kde nechci žít? - Máš snad o tomto městě nějaký přehled - nešvary, možnosti zlepšení, ....a děláš to pro toho, kdo se zde nastěhuje místo Tebe.
Neznáš všechny kandidáty? - možná to ani nelze ověřit i stihnout tolik lidí si prolustrovat. U nás je to jednoduché s kandidátkou i důvěryhodností. Volí se pozice sdružením a určitě nikdo neschválí na ks člověka, který není důvěryhodný.
U koalic je to horší.
Richard.Przeczek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: Havirov - koho volit?

Příspěvek od Richard.Przeczek »

Není to jenom zbytečný flame? Ti lidi asi dělali, co bylo v jejich silách, a snad se před voliči nikde neschovávali nebo nezapírali. :) A srovnávat europarlament a parlament s komunálkama? :) Ale když mě vlastní město nezajímá, tak proč to vůbec řešit. :lol:
Zamčeno

Zpět na „Karvinsko“