Zápisy z místních schůzí Karvinska

Moderátoři: PKS Moravskoslezsky kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
 • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
 • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
 • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
 • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Jakub.Jezisek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 94
Registrován: 24 kvě 2018, 07:41
Profese: Správce sítě a systémů
Bydliště: Bohumín
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování

Re: Zápisy z místních schůzí Karvinska

Příspěvek od Jakub.Jezisek »

Schůze MS Karvinsko 11.5.2021 online

 1. Představení všech účastníků (pokud budou mezi účastníky nováčci)
 2. Informace k zahájení kampaně do voleb PSP 2021
 3. Představení příznivců a zájemců o členství
 4. Informace z místních buněk MS, případně zastupitelstev měst
 5. Různé

Předsedající: Alena Klocová
Zapisovatel: Jakub Vontroba
Ověřovatel zápisu: Jakub Ježíšek

Přítomní: Jakub Ježíšek, Jakub Vontroba, Jakub Dedek, Michal Gill, Alena Klocová, Jaroslav Kameň, Viktor Horký, Adam Wantulok, Michal Najvárek, Martin Rédr, Radim Trunkát, Daniel Galuszka, Bára Branna, Radomír Kácal, Lukáš Neri, Andrea Branná, Marcel Molnár, Milan Rapčák, Zdena Kupcová, Radim Kravčík, Jakub Danel, Lucie Juhaščiková, Marek Konieczny

Program:

 1. Představení všech účastníků (pokud budou mezi účastníky nováčci)
  Proběhlo. Níže pouze nováčci.
  Radomír Kácal - OSVČ, je v Nalodění.
  Lukáš Neri - z Orlové, farmaceutický reprezentant.
  Radim Trunkát - z Petrovic, učí na orlovském gymnáziu.
  J. Danel - je RegP. Už byl v minulosti člen, ale nepohodl se s vedením. Zajímá ho životní prostřední a kultura.

1. Informace k zahájení kampaně do voleb PSP 2021
J. Ježíšek: XY. května je zahájení kampaně. Očekává se kontaktní kampaň. Ideálně ráno. Zajistí logistiku listů a merche.
D. Galuszka: Informoval o zahájení v Praze a návaznosti na MSK.
Diskuze o tom, v jakých městech v MS bude start kampaně probíhat, kdo co zajistí, na koho se obrátit. Další informace o kampani (množství listů pro jednotlivé buňky apod.). Koordinace v rámci místních buněk.
D. Galuszka: Informoval o volebním programu.
J. Ježíšek: Upozornil na důležitost přípravy na dotazy na hoaxy.

2. Představení příznivců a zájemců o členství
Radim Trunkát - zajímá ho ekologie, zemědělství. Nepodporovat staré varianty jako řepkový olej do nafty, ale dělat to smysluplněji. Dále se zajímá o oblast školství. (dotaz od J. Ježíška na názor na dotace v zemědělství) Bez dotací to aktuálně nejde, bez nich by ceny velmi vzrostly. Měly by se postupně snižovat. Měl by se podporovat přechod na biozemědělství vč. kompenzace rozdílů v produkci. (dotaz od R. Kravčíka na to, co vyučuje) Vyučuje fyziku a zeměpis. (dotaz od J. Ježíška na jeho politickou minulost a současnost) Je zvolen do zastupitelstva v Petrovicích za ČSSD. Buňka ČSSD se tam rozpadla. (dotaz od M. Konieczného na spolupráci s Polskem a Karvinou) Spolupráce existuje a probíhá.

Lukáš Neri - ještě do první poloviny minulého roku sledoval politiku spíše sporadicky. Chce se podílet na politice v Orlové. Spolupracoval s TOP09, ale zklamala ho konzervativnost. Moc se nesetkávali. Moc se mu nelíbí ani složení koalice v Orlové. Piráti jsou pro modernizaci, představují politiku novější, jsou transparentní, souhlasí s programem. Chtěl by řešit zdravotnictví a farmacii. (dotaz od A. Klocové na to, jestli je stále členem TOP09) Ještě je členem, vystoupí pasivně nezaplacením příspěvku. (dotaz od Z. Kupcové, jak se mu líbí Piráti v Orlové) Jsou sympatičtí. (dotaz od R. Trunkáta na to, jestli aspiruje do zastupitelstva a na jeho politické zkušenosti). Zastupitele nezná, do zastupitelstva by chtěl. (dotaz od R. Trunkáta na doplatky v lékárnách) Záleží na smlouvách lékáren s farmaceutickými firmami. (dotaz od A. Wantuloka na názor na legalizaci) Je pro legalizaci marihuany. (dotaz od M. Konieczného na jeho pohled na rozšířený problém s pervitinem v Orlové). Podle něj to úplně s farmacií nesouvisí a neví, jak to řešit.

Radek Kácal - spolupracoval s ČSSD, ale ukončil členství z důvodu nezaplacení členského příspěvku. Zhruba před deseti letech byl tedy vyloučen z této strany v Havířově. Od té doby se politicky neangažoval. Od 2016 byl ve dvou městských organizacích. Zná se s Martinem Kmecem a Martinem Rédrem. Zajímá se o bezpečnost a hospodaření s majetkem, je OSVČ. (dotaz od A. Klocové, jestli se účastnil havířovských schůzí) Byl na schůzích fyzických i on-line. (dotaz od J. Ježíška, jestli na něj existuje něco kompromitujícího z jeho působení v ČSSD). Ne, neexistuje.

3. Informace z místních buněk MS, případně zastupitelstev měst
Havířov (M. Rédr) - novým členem kontrolního výboru je Marcel Molnár. Snaží se pracovat alespoň v rámci komisí a výborů. Jeden ze zastupitelů dlouhodobě nespolupracuje.
Český Těšín (J. Vontroba) - neví, to je dotaz na zastupitele.
Bohumín (D. Galuszka) - řeší DOL.
Karviná (A. Klocová a M. Konieczny) - zastupitelé pravidelně vystupují v médiích, řeší agendy. Na posledním zastupitelstvu se řešil obchvat.
Orlová (J. Kameň) - nejsou v zastupitelstvu. Daří se jim rozšiřovat počet příznivců a nakousávají témata ke komunálním volbám.

4. Různé
J. Ježíšek a A. Klocová: Situace ohledně Pirátů v Třinci.
J. Ježíšek: Připomněl NDA.
M. Gill hovořil o PaRo a nákladech na kampaň.

Jakub Ježíšek • předseda MS Karvinsko. • mobil: +420 777 314 369 • jakub.jezisek@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Karvinsko“