Norská delegace v Mariánkách

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Odbor - personalni

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti personálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
Profese: poslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 6919 poděkování
Dostal poděkování: 8958 poděkování

Norská delegace v Mariánkách

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 02 pro 2014, 13:38

Anders Kleppe z Pirátské strany Norska mě velmi silně žádal, zda-li bychom mu nemohli zprostředkovat návštěvu Mariánských lázní. Moc by stáli o to, aby mohl přijet společně s několika členy boardu, navázat osobní kontakt s místními Piráty (optimálně couchsurfing, aby využili každou minutu) a naučit se od nich cokoli, co se dá. V září mají vlastní komunálky, tak zbrojí, seč jim síly stačí.

Můžete, prosím, zjistit, jaké jsou časové a osobní podmínky pro realizaci takové akce?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Petr.Bajgar, Ivo.Vasicek, Michael.xChaos.Polak, Ivan Sirko
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6930 poděkování
Dostal poděkování: 5630 poděkování

Re: Norská delegace v Mariánkách

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 02 pro 2014, 14:13

Je jim úplně jedno, kdy přijedou, nebo jsi je informoval o pirateconu?

Na oplátku by mohli přivézt nějaké pureinfo o té vypečené norské sociálce..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Fortik, Ivo.Vasicek, Roman.Kucera, Michael.xChaos.Polak, Ivan Sirko
77S 2I 3I 3I

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 02 pro 2014, 14:20

Piratecon byl declarován jako čistě česká akce, takže tam nikoho nezvu.

O konferenci jsem jim říkal, ale Anders stál o trošku víc "VIP" přístup. Údajně po úspěchu Islanďanů ve volbách tamní Piráty na týden okupovali a páčili z nich, co se dalo. U Němců to dělali taky ta.

Na sociálku se jich nepochybně lze ptát. Řekl bych, že ten, kdo je u sebe ubytuje, bude mít pár perfektních kontaktů pro řešení tohohle problému. Mluvili jsme o účasti 2 členů předsednictva a Anderse osobně (mezinárodní koordinátor).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dominika.Michailidu
When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka #DyckyMost

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3401 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 02 pro 2014, 19:06

Pokud k nám pojedou autem, bylo by podle mého mínění, když už pojedou tak, aby přijeli aspoň ve čtyřech - víc očí víc vidí a víc uší víc slyší a byla by tak větší možnost nejen koukat a poslouchat, ale především navázat potřebnou dlouhodobější a systematičtější součinnost. Podle mého mínění by měli navštvit nejen Mariánky, ale taky Prahu a navštívit naše zástupce v jejich zastupitelském klubu. Další jednání by podle mého mínění mělo proběhnout s RP a vedením ZO v Brně které je pro členy RP dobře dostupné a protože právě toto jednání s RP a ZO by mělo navázat dlouhodobou součinnost mezi našimi PP. Jejich návštěva je pro ZO výzvou připravit a dále kultivovat projekt součinnosti Pirátských stran. Podle mého by toto setkání nemělo být uspěcháno, ale právě naopak zodpovědně připraveno ideově tak, aby nešlo pouze o více méně formální setkání. Specifika PP-NO jsou jistě zcela jiná než specifika naší PP a prostý přenos nebude tak snadný, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Příkladem by nám mohlo být jak rozdílná jsou specifika společenských prostředí ve kterých existují PP-AT, PP-HU, PP-SK, PP-PL a dalších.

Tak jde o to, že naše ZO teprve v několika posledních dnecj začala významněji rozvíjet své snažení o větší mezinárodní součinnost mezi námi a dalšími PP.
Také jsme ve fázi kdy Krajská sdružení by měla ZO nabízet vhodné pomocníky k dlouhodobé činnosti ZO a samotná KS teptve začínají sbírat sílu, nebýt jen skupinkami několika solitérů, ale být skutečnými organizačními, obsorbčními a iniciačními jednotkami.

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 02 pro 2014, 19:44

Na jejich místě bych letěl, protože oni mají peněz docela dost (údajně se byli schopni vyčlenit 2000 €, bez čehož by konference ThinkTwice v Istanbulu vůbec neproběhla). Ale tohle fakt není náš problém, my řešíme akorát jejich ubytování. Co si z toho odnesou je jejich věc, já je chci osobně vidět, opít se s nimi a vzít si na ně mail. Víc asi teďka neudělám. Pokud z toho pánové z Mariánek na oplátku ukecají přespání zdarma při nějakém tripu v Norsku, bod pro ně. Pro nás je v tuhle chvíli Norsko moc daleko na nějaké systematičtější výletování (ačkoli mezinárodní síť zastupitelů na sdílení zkušeností je něco, co mě motivuje, ale zkusil bych to ustavit až na té konferenci - i když kontakt s Nory je pro začátek dobrý).

Petře, měl bych pro Tebe speciální úkol. Můžeš se zastavit, prosím, zastavit na mumbli schůzi ZO? :)
Ondrej.Profant

Marek.Necada
Republikový výbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8036 poděkování
Dostal poděkování: 5354 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Necada » 02 pro 2014, 20:00

Petr Bajgar píše:Pokud k nám pojedou autem
Z Norska? To by si dali... A možná by je to vyšlo dráž než Norwegian i v těch čtyřech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Alexandr.Mansurov
jednatel republikového výboru Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Roman.Kucera
Republikový výbor
Profese: IT
Dal poděkování: 9501 poděkování
Dostal poděkování: 17084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera » 02 pro 2014, 20:56

Tak já jezdím do Norska autem běžně. Teda do jižní čtvrtiny :-)
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2248 poděkování
Dostal poděkování: 5349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 05 pro 2014, 00:58

Já bych klidně nějakou skupinu, co by mi přispěla na benzín, do těch Mariánek z Prahy dovezl autem. Tohle mi jako kontakt zajímá (v souvislosti s těmi zabavenými dětmi...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvek:
Mikulas.Peksa
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Mikulas.Peksa

Příspěvek od Mikulas.Peksa » 05 pro 2014, 01:16

Jakože jízdu Praha - Mariánky bych prohlásil za "Mezinárodní spolupráci", přišlo by mi jako vrchol trapnosti po nich při příletu chtít 30 € na benzín. Spíš je podstatné, jestli pro ně dokážeme sehnat ten couchsurfing.

Z mého pohledu by se to třeba dalo i položit "jsme busy, ale uděláme si čas, když vy nám řeknete pro kamery, že budete trollit Norskou sociálku"...nebo kdyby chtěli napsat veřejnej dopis nebo co já vím (akorát teda nevím, kdo to z té norštiny přeloží).
Dalibor.Zahora

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2248 poděkování
Dostal poděkování: 5349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 05 pro 2014, 01:25

Mikulas Peksa píše:Jakože jízdu Praha - Mariánky bych prohlásil za "Mezinárodní spolupráci", přišlo by mi jako vrchol trapnosti po nich při příletu chtít 30 € na benzín. Spíš je podstatné, jestli pro ně dokážeme sehnat ten couchsurfing.
Já mám možnost ubytování celkem i většího množství lidí (i když spíš na matracích, než civilizovaně, ale najde se i gauč)... vč. free wifi a snídaně. Norsky neumím, ale anglicky celkem slušně. A mám byt deset minut pěšky od Pražského hradu (byť z druhé strany, než je centrum) a taky kousek od letiště. A žiju sám, takže to nemusím nijak vysvětlovat spolubydlícím či rodině.

Ohledně couchsurfingu jsem začátečník, ale právě u delegace cizí pirátské strany mi přijde, že je dost zpětné vazby, abych se nebál a trochu s tím začal.

Myslím, že co se týče té kauzy ukradených dětí, tak slušně a zadarmo ubytovat pár potenciálně vlivných norských občanů a předat jim na závěr setkání podklady s žádostí o nějakou intervenci může znamenat možná větší přínos, než psát nějaké zmatené dopisy nějaké norské autoritě, která je jistě zvyklá dostávat takových dopisů z ciziny tuny a rovnou je házet do koše...
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Zamčeno

Zpět na „Podatelna personálního odboru“