Nekoncepční vlákna pro nováčky

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti personálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chtěl bych PO upozornit na některá vlákna, kam se často přihlásí nováčci či zájemci o nějakou činnost a kde by je tedy bylo hodno zachtit, zpracovat (udělat z nich RegP a poslat do vhodného kraje či odboru).
Zároveň by možná bylo vhodné tato vlákna zavřít, pouze na konec udělat odkaz na vhodnější míst, nebo nevím.
Hlavně jde o to, aby v PO byla jasně pověřená osoba, která bude zbloudilé na těchto místech zachytávat, nebo byl udělanej systém, podle nějž to bude fungovat.
Jedná se o vlákna:
viewtopic.php?f=430&t=10540
viewtopic.php?f=374&t=9650

Možná by nebylo marné obepsat i starší zájemce o spolupráci z těchto vláken, mnozí mají poměrně dobře vypracovaný profil, ale jen jediný příspěvek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Malek, Ivan.Sirko

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od trinitrofenol »

Připojil bych k tomu nějaký návod, jak "číst" fórum, používání je pro nováčky (zvlášť počítačově méně gramotné) dost složité. Něco jako screenshot po přihlášení, tady jsou nové příspěvky, tady je vyhledávání, tady je nastavení a SZ. Druhý screenshot: jak psát příspěvek (citace, odkaz, obrázek, připojení souboru, náhled). Upozornění na chování fóra, pokud přibyl do diskuse nový příspěvek v průběhu psaní, odeslat zobrazí pouze náhled, jak vypadá obrazovka po úspěšném odeslání příspěvku. (Doporučuji zkontaktovat nějakého čerstvého nováčka, aby řekl, co mu působí/působilo potíže.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 4):
TiborGanzer, Vit.Zapletal, Monika.Hajdova, Daniel.Hradsky
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od anonym72078 »

Souhlas. Je to vpravde nekoncepcni a k nicemu. Clovek tam o sobe neco napise... a tim to hasne a prd z toho. Bohuzel vetsina z tech lidi uz nejspis nechodi ani na forum a kontakt na ne jiny asi ani nemame, takze jsou ztraceni. Skvele.

Mnohem lepsi je princip, kdy by clovek poslal e-mail na neco jako "priznivci@pirati.cz" a odtamtud by se ho nekdo ujal. Poslal mu univerzalni sablonku HOWTO + osobni odpoved a pomahal by mu mentorovanim. Tu adresu by samozrejme mohlo zpracovavat vic osob, napr. nejaci asistenti PR, ktere chceme ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 3):
Vit.Zapletal, Monika.Hajdova, Vitezslav.Praks
Vit.Zapletal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 20 dub 2012, 14:31
Profese: psychoterapeut
Dal poděkování: 145 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Vit.Zapletal »

To je i můj případ, jsem zběhlejší v HW a používání pirátského fóra je pro mě dodneška uživatelsky nepochopené a nepohodlné a málo pružné. Můžu se obrátit na Víťu Prakse, ale mám pocit, že toho má dost a nechci ho otravovat s kravinou typu: jak si mám vybrat pirátskou poštu? jak si nastavit upozornění na nové zprávy?
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Vit Zapletal píše:To je i můj případ, jsem zběhlejší v HW a používání pirátského fóra je pro mě dodneška uživatelsky nepochopené a nepohodlné a málo pružné. Můžu se obrátit na Víťu Prakse, ale mám pocit, že toho má dost a nechci ho otravovat s kravinou typu: jak si mám vybrat pirátskou poštu? jak si nastavit upozornění na nové zprávy?
Zrovna pošta je myslím popsána celkem přehledně: http://www.pirati.cz/to/navody#e-mail
Ale chápu, že ne každý umí najít tyhle návody...
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1339 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od trinitrofenol »

Nástřel k té orientaci na fóru. Chtělo by to nějakého nováčka, který ideálně na žádném podobném fóru ještě nepracoval, aby se k tomu nějak vyjádřil. A dopsat k tomu nějakou omáčku o tom, co kromě fóra používáme (že pad, znamená piratepad, co to je a tak).
Přílohy
03.png
03.png (80.27 KiB) Zobrazeno 3220 x
02.png
02.png (77.76 KiB) Zobrazeno 3220 x
01.png
01.png (96.52 KiB) Zobrazeno 3220 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Roman.Kucera
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Monika.Hajdova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 240
Registrován: 31 kvě 2012, 22:42
Profese: rádkyně ;-)
Bydliště: Křemešník
Dal poděkování: 429 poděkování
Dostal poděkování: 180 poděkování

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Monika.Hajdova »

Nabízím se jako "odborná konzultantka" . Kromě toho, že jsem nováček, navíc jsem technicky málo založená žena. Na fórech jsem se zatím nepohybovala, největší zkušenosti mám z DK. :D
To, co je tu zatím představeno jsem během 3 dnů pochopila bez pomoci :o , tak nevím. Ale klidně napište, přijímat zprávy umím. :)

Otázky mám :
neumím ocitovat část textu
k čemu je udílení palců dobré (někdo děkuje docela hodně, někdo vůbec) , mě tedy dělá radost, ale slouží to ještě k něčemu jinému? nejedná se o kritiku ! jen mě zajímá důležitost tohoto úkonu

Opakuji se, napsala jsem to ve vláknu, kde doporučujete články : Jsem naprostý nováček. Studuji pirátské témata. Fórum je přehledné, ale je tu velice mnoho informací. Uvítala bych virtuální studovnu pro nováčky, kde by byly shromážděné i pro laiky srozumitelné články. Jako příklad uvedu : http://diit.cz/clanek/kapela-kabat-v-os ... i-vojtkovi . Výborný článek, z kterého se dá ledacos pochopit, poučná je i následná diskuze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Hajdova za příspěvky (celkem 4):
Patrik.Dolezal, Michaela.Vodova, Mikulas.Ferjencik, Roman.Kucera
Jen tak si lítám... ;-)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Petr.Vileta »

moni ka píše:Otázky mám :
neumím ocitovat část textu
k čemu je udílení palců dobré (někdo děkuje docela hodně, někdo vůbec) , mě tedy dělá radost, ale slouží to ještě k něčemu jinému? nejedná se o kritiku ! jen mě zajímá důležitost tohoto úkonu
.
Ocitovat cast textu je pomerne jednoduche, ale u delsich textu se musi davat trochu pozor.
1) kliknes na tlacitko citovat
2) zprava zacina napr. takto

Kód: Vybrat vše

[quote="moni ka"]
a konci

Kód: Vybrat vše

[/quote]
3) tyhle dve zakladni znacky tam nechas a mezi tim muzes cast textu i smazat, aby to bylo prehlednejsi, pokud reagujes treba jen na jeden odstavec nebo vetu.
4) za tu koncovou znacku pises svoji odpoved.

Az zvladnes tohle, muzes zkusit citovany text rozdelit treba na dva kusy a reagovat na kazdy zvlast. Vypada to pak treba takto

Kód: Vybrat vše

[quote="moni ka"]Otázky mám :
neumím ocitovat část textu[/quote]
Ja mam zase odpovedi.
[quote="moni ka"]k čemu je udílení palců dobré[/quote]
... dalsi odpoved
Dilezite je, ze znacky

Kód: Vybrat vše

[quote]
...
[/quote]
jsou parove a musi tam byt vzdy stejny pocet uvodnich a koncovych.

No a ted k tem palcum. V podstate je to vyjadreni souhlasu nebo podekovani za prispevek, uplne stejne jako na Facebooku "Libi se mi". Takze kdyz treba nabidnes, ze s necim chces pomahat, tak ti dam palec ve vyznamu "dekuji", nebo kdyz v diskuzi mas podobny nazor jako ja, tak to zase znamena "mam stejny nazor".
Nekdy se to pouziva i pro zjisteni podpory nejakeho napadu, ale v zadnem pripade to nemuze nahrazovat ani anketu, a uz vubec ne hlasovani, protoze palec jde zase kdykoliv odebrat. Ale nekdy, kdyz jde jen o nejakou prkotinu, tak autor zpravy napise "pokud souhlasite, dejte palec", protoze je to rychlejsi, nez zakladat anketu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Monika.Hajdova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

jzvc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1015 poděkování

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od jzvc »

Ja nejak nechapu, proc vymejslite kolo

faq.php
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekoncepční vlákna pro nováčky

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

jzvc píše:Ja nejak nechapu, proc vymejslite kolo

faq.php
faq popisují fumkčnost fóra, ale nepopisují zdejší zvyklosti, účely jednotlivých fór, skupiny, vnitřní fungování a podobě Také je asi rozsáhlejší, než může nováček pojmout.
Nic, plánuju to už dlouhou dobu, takže tu druhou věc co se tu objevila zkusím rozjet. Dejte palec, pokud se nabízíte k práce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Malek, Roman.Kucera

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Podatelna personálního odboru“