Organizace lidí

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti personálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7962
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15004 poděkování
Dostal poděkování: 8366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Pěkné, teď je zde myslím ještě jedna zcela kritická věc - přidělení úkolů. To musí být snadné - jedno kliknutí pro přihlášeného.

Zatímco formulář pro zadávání úkolů je roztomilé a užitečné eye candy, které není potřeba, tak převzetí úkolu (přihlášení se k danému úkolu) musí být co nejlehčí pro širokou veřejnost.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

A klíčová věc je to, aby se lidi o potřebě nějaké činnosti dozvěděli dostatečně včas. Já kdybych věděl aspoň v 16:00, že jsou potřeba jmenovky, tak bych je vytiskl, stejnětak zajet koupit benzín jsem mohl výrazně dříve, než v 17:00.

Považujme ten včerejšek za poučení, a za výzvu ke zlepšení. Rozhodně ne jako fail, který se pak hořce rozlévá po celé mysli..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvek:
Ondrej.Profant

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Kliknu na přidat úkol a objeví se mi jen stránka s položkami:
Název úkolu
Přiděleno: výchozí je jméno toho kdo úkol vytváří (změnit třeba na Vytvořil a přidat položku Přiděleno)
Termín: výchozí dnešní datum
Priorita

A pod tím jsou tagy. Není je ale kam vyplnit. To se určitě dělá až v dalším kroku po vytvoření stránky. Odsud bych je odstranil. Akorát tam budou mást lidi. Zobrazujou se i nepřihlášeným uživatelům na stránce s úkoly.

Šlo by zájemcům posílat nový úkoly s konkrétními tagy přes SZ, když se přihlásí k odběru?

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

System zacneme v ZO vyuzivat, jakmile tuto stredu a ctvrtek dojde k nasi interni reorganizaci a bude jasne, kdo by mel ukoly zadavat. Kazdopadne jsem se chtel zeptat, jestli by slo nejak zakomponovat funkci "sledovat tag". Predstavuji si jeji fungovani tak, ze kliknu napr. na tag "preklad" a krome toho, ze se mi zobrazi vsechny ukoly s timto tagem, tak by se dole na strance mohlo objevit nejake tlacitko "sleduj tag", ktere zpusobi, ze kdykoli bude vytvoren dalsi ukol s timto tagem, dojde mi o tom napriklad SZ. Je jasne, ze u nekterych tagu to neni vhodne a u nekterych ano, ale to uz bych asi nechal na pripadnem uzivateli, jestli si vybere ke sledovani tag "internet" nebo tag "demonstrace", A krom toho by tato moznost take nutila zadavatele ukolu nad temi tagy trosku premyslet a vyplnovat je poctive.

Pokud by vam to prislo jako spatny napad, prosim o konstruktivni kritiku - je mozne, ze mi neco nedochazi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 2):
Adam.Zabransky, Mikulas.Ferjencik
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2123
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2052 poděkování
Dostal poděkování: 3779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Tomas Vymazal píše:System zacneme v ZO vyuzivat, jakmile tuto stredu a ctvrtek dojde k nasi interni reorganizaci a bude jasne, kdo by mel ukoly zadavat. Kazdopadne jsem se chtel zeptat, jestli by slo nejak zakomponovat funkci "sledovat tag". Predstavuji si jeji fungovani tak, ze kliknu napr. na tag "preklad" a krome toho, ze se mi zobrazi vsechny ukoly s timto tagem, tak by se dole na strance mohlo objevit nejake tlacitko "sleduj tag", ktere zpusobi, ze kdykoli bude vytvoren dalsi ukol s timto tagem, dojde mi o tom napriklad SZ. Je jasne, ze u nekterych tagu to neni vhodne a u nekterych ano, ale to uz bych asi nechal na pripadnem uzivateli, jestli si vybere ke sledovani tag "internet" nebo tag "demonstrace", A krom toho by tato moznost take nutila zadavatele ukolu nad temi tagy trosku premyslet a vyplnovat je poctive.

Pokud by vam to prislo jako spatny napad, prosim o konstruktivni kritiku - je mozne, ze mi neco nedochazi.
Souhlasím, je zásadní, aby se posílala upozornění po přidání nového úkolu. Je to mnohem praktičtější, než se vždy muset kouknout na stránku, jestli tam něco nepřibylo. Nejsem si tím jistý, ale možná to už jde - kliknout na tag, a na té stránce Web->Odebírat e-mailem změny stránky. Akorát tam je problém, že ta stránka vlastně "neexistuje", viz toto vs. toto.

BTW: Ještě by se mělo vyřešit uzavírání úkolů, např. svodka pro KS Praha je už udělaná, ale jak ji odstranit z tabulky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Michalek, Tomas.Vymazal

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Adam Zabransky píše:
Tomas Vymazal píše:System zacneme v ZO vyuzivat, jakmile tuto stredu a ctvrtek dojde k nasi interni reorganizaci a bude jasne, kdo by mel ukoly zadavat. Kazdopadne jsem se chtel zeptat, jestli by slo nejak zakomponovat funkci "sledovat tag". Predstavuji si jeji fungovani tak, ze kliknu napr. na tag "preklad" a krome toho, ze se mi zobrazi vsechny ukoly s timto tagem, tak by se dole na strance mohlo objevit nejake tlacitko "sleduj tag", ktere zpusobi, ze kdykoli bude vytvoren dalsi ukol s timto tagem, dojde mi o tom napriklad SZ. Je jasne, ze u nekterych tagu to neni vhodne a u nekterych ano, ale to uz bych asi nechal na pripadnem uzivateli, jestli si vybere ke sledovani tag "internet" nebo tag "demonstrace", A krom toho by tato moznost take nutila zadavatele ukolu nad temi tagy trosku premyslet a vyplnovat je poctive.

Pokud by vam to prislo jako spatny napad, prosim o konstruktivni kritiku - je mozne, ze mi neco nedochazi.
Souhlasím, je zásadní, aby se posílala upozornění po přidání nového úkolu. Je to mnohem praktičtější, než se vždy muset kouknout na stránku, jestli tam něco nepřibylo. Nejsem si tím jistý, ale možná to už jde - kliknout na tag, a na té stránce Web->Odebírat e-mailem změny stránky. Akorát tam je problém, že ta stránka vlastně "neexistuje", viz toto vs. toto.
Mě to funguje ok: https://www.pirati.cz/tag/internet?do=s ... g=internet
Adam Zabransky píše: BTW: Ještě by se mělo vyřešit uzavírání úkolů, např. svodka pro KS Praha je už udělaná, ale jak ji odstranit z tabulky?
změň stav na hotové
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Adam.Zabransky
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2123
Registrován: 06 led 2012, 22:10
Profese: politik, vystudovaný právník
Bydliště: Praha 10 - Vršovice
Dal poděkování: 2052 poděkování
Dostal poděkování: 3779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Adam.Zabransky »

Vaclav Malek píše: Mně to funguje ok: https://www.pirati.cz/tag/internet?do=s ... g=internet
No jasně, mně taky, ale když si odebereš ty parametry "?do=showtag&tag=internet", nefunguje to. Když dáš "odebírat e-mailem změny stránky", naskočíš na stránku https://www.pirati.cz/tag/internet?do=subscribe, takže nevím, jestli náhodou nebudeš odebírat jenom změny stránky "https://www.pirati.cz/tag/internet", která neexistuje. Chápeš? Potřebuju kontrolovat tu s parametry (tvůj odkaz).
Vaclav Malek píše:
Adam Zabransky píše: BTW: Ještě by se mělo vyřešit uzavírání úkolů, např. svodka pro KS Praha je už udělaná, ale jak ji odstranit z tabulky?
změň stav na hotové
OK, asi to musí udělat ten, kdo to zadal, protože já stav změnit nemůžu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zabransky za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Malek, Tomas.Vymazal

Pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu, člen republikového výboru, vystudovaný právník, bojovník za ochranu zvířat a efektivní altruista.
FB: https://www.facebook.com/piratzabransky Twitter: https://twitter.com/adamzabransky

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20687 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Tak co Václave, kdy to bude použitelné?

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Organizace lidí

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Nesnáším něco dělat v "rozbité" wiki... :? :roll: no zkusím do konce týdne něco stvořit... primárně o víkendu.
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Organizace lidí

Příspěvek od anonym72078 »

Ping. Jaka je aktualni situace?
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 2):
Vaclav.Malek, Ivan.Sirko
Odpovědět

Zpět na „Podatelna personálního odboru“