Postup přijímání členů

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti personálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Adam se stará o KHK
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Josef.Ulehla

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ok, za KK slibuju, že urychlíme některý vyšetřování a odhalíme nefunkční kraje :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Josef.Ulehla

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

A co kdyby jsi se Michaelo ujala celého PO ? Ty totiž jen nemluvíš a jednáš a to se mi moc líbí. A přijímání nových členů je hlavní náplní PO. Proč jsi nekandidovala při volbě?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 4):
Josef.Ulehla, Michaela.Vodova, Jakub.Michalek, cenzura
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Michaela.Vodova
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 4780
Registrován: 18 kvě 2011, 13:08
Profese: Sociální pracovnice, terapeutka.
Bydliště: okr. Třebíč
Dal poděkování: 4517 poděkování
Dostal poděkování: 5993 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Michaela.Vodova »

Jiri Kaderavek sen píše:"..." Proč jsi nekandidovala při volbě?
Díky.
Nekandidovala jsem s časových důvodů a taky z hlediska toho, že jsem nebyla schopná zhodnotit, co vše to obnáší, ale jsem s Patrikem domluvená a pomůžu co budu moci, ostatně, to dělám ;).

Pokusím se je tedy oba oslovit. Asi pak založíme nějaké pracovní vlákno, kde budou informace kdo co udělal. ??
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Vodova za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Kaderavek.sen, Josef.Ulehla, Patrik.Dolezal, Petr.Vileta, JirkaXDU, Devilkin
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Ahoj,

Michaela je oficiálně zástupce PO pro Vysočinu a ptal jsem se jestli by nedohlídla na některý jiný pasivní kraj. Pro úplnost Petr je, jak psala Michaela Zástupce vedozciho odb. Díky sedmi mořím za tyhle aktivní dva lidi. Vim že to vypada že se nic neděje ( v PO), ja zkoušel psát uvítací mail 14 dnu, už je od Petra. Asi budou potřeba 2 - pro úplné nováčky a pro nové člen (často už byli regp.). neměli bychom zapomenout při vytváření ani na: http://www.pirati.cz/wiki/ao:clen , http://www.pirati.cz/wiki/guide , http://www.pirati.cz/wiki/ao:poprijeti , a můžeme použít (nebo upravit) návody z přílohy.

Nakonci by měla být výzva ke sdělení tel.č. - prob. je že většinou neznáme ani u vstup. členů.

Sledovat a kontaktovat by měl zast. PO v kazdem kraji, kdyz není je to ukol predsedy, kdyz nezvlada, tak PO centralně ( zacal jsem psat heslovite a bez diakr. bo pisu v ilegalite :) ).

Zatim hoj. poslu SZ na PO asi v noci.

EDIT: ehm, nejak jsem cetl moc rychle a měl dojem ze mas Jirko něco proti Michaele a ono je to naopak cili všechno je naopak a Jirko mas pravdu. Sry.
Přílohy
piratenpad.pdf
(383.93 KiB) Staženo 85 x
Forum_navod.pdf
(529.26 KiB) Staženo 73 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Vodova, Jiri.Kaderavek.sen, Josef.Ulehla, anonym72078

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Patrik Dolezal píše:Nakonci by měla být výzva ke sdělení tel.č. - prob. je že většinou neznáme ani u vstup. členů.
Též poukazuju na zásadní pochybení AO, kdy na novou přihlášku jaksi pozapoměl dát kolonku pro telefonní číslo. Bohužel jsem si toho všiml až když mi noví členové dávali přihlášku. Nechám je to na to dopisovat někam na volné místo.

Navrhuju, aby byl telefon asi nepovinnou, ale hodně zvýrazněnou součástí registrace ne fóru. S poznámkou, že to uvidí jen povolaní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvek:
Patrik.Dolezal
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Adam.Soukal »

Zdenek Stepanek píše:
Patrik Dolezal píše:Nakonci by měla být výzva ke sdělení tel.č. - prob. je že většinou neznáme ani u vstup. členů.
Též poukazuju na zásadní pochybení AO, kdy na novou přihlášku jaksi pozapoměl dát kolonku pro telefonní číslo. Bohužel jsem si toho všiml až když mi noví členové dávali přihlášku. Nechám je to na to dopisovat někam na volné místo.

Navrhuju, aby byl telefon asi nepovinnou, ale hodně zvýrazněnou součástí registrace ne fóru. S poznámkou, že to uvidí jen povolaní.
Na opravené přihlášce už telefon je. Místo pindání to stačilo hnedka napsat do podatelny AO. Nikdo není bezchybný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jen pripomenu, ze v profilu clena na foru je policko "Číslo pro zasílání SMS:" a vsichni clenove i RegP by ho meli vyplnit. Nikde se to nezobrazuje, pouze v Evidenci a maji k tomu pristup jen AO a predsednictva kraju (kazdy jen ke svemu kraji).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Patrik.Dolezal, Michaela.Vodova

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Postup přijímání členů

Příspěvek od Josef.Ulehla »

https://forum.pirati.cz/index.php píše:Požadavky na orgány vkládejte do podatelny. Podatelna není určena k diskusi.
6. dubna jsem vložil založením tohoto vlákna do podatelny personálního odboru požadavek:
viewtopic.php?f=452&t=11301#p135039

7. dubna Jakub Michálek novým vláknem vložil určitěji ztvárněný obdobný požadavek:
viewtopic.php?f=452&t=11329#p135322

Dovoluju si personálnímu odboru navrhnout, aby vyřízení těchto dvou požadavků spojil.

Zatím se mi zdá, že ani na jeden z těchto požadavků personální odbor neodpověděl. Zároveň chci poděkovat Michaele Vodové, Petru Kopáčovi a dalším za cenné příspěvky - ty ovšem podle mě nenahrazují "úřední" vyřízení požadavků.

Možná je to tím, že jsem pirát nový, a tak netuším, kdo je členem personálního odboru a obecněji: kde jsou "úředně" vyvěšena složení jednotlivých pirátských orgánů. (Poučte mě někdo, prosím.) Zachytil jsem, že Patrik Doležal je vedoucím personálního odboru (memberlist.php?mode=viewprofile&u=965, http://www.pirati.cz/wiki/po:start). A teď jsem objevil, že existuje skupina "Odbor - personální" (memberlist.php?mode=group&g=127). Tato skupina je ovšem otevřená, vstupuji, jsem "čekající na přijetí" a netuším jestli členství v této skupině je totožné s členstvím v personálním odboru. (Poučte mě někdo, prosím.) Michaela Vodová je členkou téhle skupiny a jinde jsem zachytil, že je členkou personálního odboru za Vysočinu. Ještě jsem koukal (viewtopic.php?f=413&t=11337), že Petr Bajgar, byl zvolen vedoucím personálního odboru Oloumouckého kraje. Ten je v té skupina "Odbor - personální" taky. Netuším, jaký je vztah mezi celorepublikovým personálním odborem a krajskými personálními odbory, jestli například celorepublikový je složen z vedoucích krajských, nebo je to nezávislé, nebo jak. (Poučte mě někdo, prosím.)

To, že zatím nejsem schopen rozeznat odpověď personálního odboru na uvedená dvě podání, může souviset i s tím, co mi dělá potíže i jinde zde na fóru, že u jednotlivých příspěvku není patrné, zda dotyčný
volně diskutuje za sebe
, nebo předkládá
stanovisko orgánu, jako jeho představitel
. Nevím, jestli je nějak stanoveno, jak tyto dva dost odlišné druhy příspěvků odlišovat. (Poučte mě někdo, prosím.)

Teď několi citací z obou vláken:
Josef Ulehla píše:Doufám, že se svým podnětem obracím správně na podatelnu personálního odboru (PO).
Považuje (celorepublikový) personální odbor záležitosti v uvedených dvou podáních za "své" a bude se jimi nějak zabývat?
Josef Ulehla píše:Podle mě je potřeba postup přijímání nových členů učinit pro zájemce srozumitelnější a příjemnější a to zejména v málo činných krajích.
Zatím nevyřešeno.
Petr Kopac píše:se kazdemu nove prichozimu, ktery neco napise... frkne sablona[/url] do diskuse... Ten, kdo ji tam frkne je od te chvile kontaktni osoba... Dale navrhuji, aby text vedouci PO schvalil a umistil na wiki a dal na nej na PO odkaz a rozeslal o tom notice krajskym predsednictvum.
Copak se stalo s tímto návrhem?
Josef Ulehla píše:
Petr Kopac píše:je od te chvile kontaktni osoba
Myslím, že to, když se na zájemce obratem obrátí "kontaktní osoba", a řekne mu, že tou kontaktní osobou je, a že ať se ptá na cokoliv, že to opravdu hodně pomůže. Ono těch zájemců zatím zas tolik není, tak bychom to snad zvládli. Postup párování zájemců a pirátů ochotných dělat průvodce zájemců? Ač asi nejsem dost kvalifikovaný, hlásím se mezi ty, kdo jsou ochotni průvodce dělat.
Zatím nevím o odezvě (celorepublikového) personálního odboru.
Jakub Michalek píše:Žádám personální odbor, aby se začal řešit závažnou situaci v přijímání nových členů a zkontroloval, zda předsednictva reagují na podané žádosti v internetovém fóru. Například ve fóru Jihočeského kraje jsou dvě žádosti a žádná neskončila přijetím člena, což by z hlediska strany jako celku mohlo být velice poškozující. Vzhledem k tomu, že je potřeba tato sdružení postavit do krajských voleb na nohy, což bez členů nejde, prosím o urychlené řešení situace.
Zatím nevyřešeno.
Petr Kopac píše:Navrhuji určit 1-2 lidi z PO, kteří budou sledovat všechna fóra žádostí o členství a v případě, že se něco nebude vyvíjet správným směrem, zasáhnou. (např. nikdo do 24 hodin neodpoví, nebo odpoví, ale blbosti).
Copak se stalo s tímto návrhem?
https://forum.pirati.cz/index.php píše:Požadavky na orgány vkládejte do podatelny. Podatelna není určena k diskusi.
6. dubna jsem vložil založením tohoto vlákna do podatelny personálního odboru požadavek:
viewtopic.php?f=452&t=11301#p135039

7. dubna Jakub Michálek novým vláknem vložil určitěji ztvárněný obdobný požadavek:
viewtopic.php?f=452&t=11329#p135322

Dovoluju si personálnímu odboru navrhnout, aby vyřízení těchto dvou požadavků spojil.

Zatím se mi zdá, že ani na jeden z těchto požadavků personální odbor neodpověděl.

Možná je to tím, že jsem pirát nový, a tak netuším, kdo je členem personálního odboru a obecněji: kde jsou "úředně" vyvěšena složení jednotlivých pirátských orgánů. (Poučte mě někdo, prosím.) Zachytil jsem, že Patrik Doležal je vedoucím personálního odboru (memberlist.php?mode=viewprofile&u=965, http://www.pirati.cz/wiki/po:start). A teď jsem objevil, že existuje skupina "Odbor - personální" (memberlist.php?mode=group&g=127). Tato skupina je ovšem otevřená, vstupuji, jsem "čekající na přijetí" a netuším jestli členství v této skupině je totožné s členstvím v personálním odboru. (Poučte mě někdo, prosím.) Michaela Vodová je členkou téhle skupiny a jinde jsem zachytil, že je členkou personálního odboru za Vysočinu. Ještě jsem koukal (viewtopic.php?f=413&t=11337), že Petr Bajgar, byl zvolen vedoucím personálního odboru Oloumouckého kraje. Ten je v té skupina "Odbor - personální" taky. Netuším, jaký je vztah mezi celorepublikovým personálním odborem a krajskými personálními odbory, jestli například celorepublikový je složen z vedoucích krajských, nebo je to nezávislé, nebo jak. (Poučte mě někdo, prosím.)

To, že zatím nejsem schopen rozeznat odpověď personálního odboru na uvedená dvě podání, může souviset i s tím, co mi dělá potíže i jinde zde na fóru, že u jednotlivých příspěvku není patrné, zda dotyčný
volně diskutuje za sebe
, nebo předkládá
stanovisko orgánu, jako jeho představitel
. Nevím, jestli je nějak stanoveno, jak tyto dva dost odlišné druhy příspěvků odlišovat. (Poučte mě někdo, prosím.)

Teď několi citací z obou vláken:
Josef Ulehla píše:Doufám, že se svým podnětem obracím správně na podatelnu personálního odboru (PO).
Považuje (celorepublikový) personální odbor záležitosti v uvedených dvou podáních za "své" a bude se jimi nějak zabývat?
Josef Ulehla píše:Podle mě je potřeba postup přijímání nových členů učinit pro zájemce srozumitelnější a příjemnější a to zejména v málo činných krajích.
Zatím nevyřešeno.
Petr Kopac píše:se kazdemu nove prichozimu, ktery neco napise... frkne sablona[/url] do diskuse... Ten, kdo ji tam frkne je od te chvile kontaktni osoba... Dale navrhuji, aby text vedouci PO schvalil a umistil na wiki a dal na nej na PO odkaz a rozeslal o tom notice krajskym predsednictvum.
Copak se stalo s tímto návrhem?
Josef Ulehla píše:
Petr Kopac píše:je od te chvile kontaktni osoba
Myslím, že to, když se na zájemce obratem obrátí "kontaktní osoba", a řekne mu, že tou kontaktní osobou je, a že ať se ptá na cokoliv, že to opravdu hodně pomůže. Ono těch zájemců zatím zas tolik není, tak bychom to snad zvládli. Postup párování zájemců a pirátů ochotných dělat průvodce zájemců? Ač asi nejsem dost kvalifikovaný, hlásím se mezi ty, kdo jsou ochotni průvodce dělat.
Zatím nevím o odezvě (celorepublikového) personálního odboru.
Jakub Michalek píše:Žádám personální odbor, aby se začal řešit závažnou situaci v přijímání nových členů a zkontroloval, zda předsednictva reagují na podané žádosti v internetovém fóru. Například ve fóru Jihočeského kraje jsou dvě žádosti a žádná neskončila přijetím člena, což by z hlediska strany jako celku mohlo být velice poškozující. Vzhledem k tomu, že je potřeba tato sdružení postavit do krajských voleb na nohy, což bez členů nejde, prosím o urychlené řešení situace.
Zatím nevyřešeno.
Michaela Vodova píše:ten jihočeský kraj je tedy vážně "provar", zkusil jste je někdo kontaktovat? jestli ne, já to udělám!!
Jaký je výsledek? Jsou tam noví dva zájemci, kterým zatím nikdo z jihočechů neodpověděl.
Patrik Dolezal píše:Michaela je oficiálně zástupce PO pro Vysočinu... Pro úplnost Petr je, jak psala Michaela Zástupce vedozciho odb... zast. PO v kazdem kraji
Já jsem z toho jelen. Předseda, zástupce, má personální odbor "členy"?, má "zástupce v každém kraji"?. Lze to někde dohledat?
Patrik Dolezal píše:Michaela... jestli by nedohlídla na některý jiný pasivní kraj
Výsledek?
Jiri Kaderavek sen píše:A co kdyby jsi se Michaelo ujala celého PO ? Ty totiž jen nemluvíš a jednáš a to se mi moc líbí. A přijímání nových členů je hlavní náplní PO.
Patrik Dolezal píše:Jirko mas pravdu.
Patriku, v čem má Jirka pravdu?
Patrik Dolezal píše:ja zkoušel psát uvítací mail 14 dnu, už je od Petra. Asi budou potřeba 2 - pro úplné nováčky a pro nové člen (často už byli regp.). neměli bychom zapomenout při vytváření ani na: http://www.pirati.cz/wiki/ao:clen , http://www.pirati.cz/wiki/guide , http://www.pirati.cz/wiki/ao:poprijeti , a můžeme použít (nebo upravit) návody z přílohy.
Znamená to, že uvítací mejl od Petra "už je" nějak "oficiálním výstupem" (republikového) personálního odboru? Podle mě není ale nejžhavější potíží nedostatek návodů a šablon, nýbrž nečinnost.
Patrik Dolezal píše:Sledovat a kontaktovat by měl zast. PO v kazdem kraji, kdyz není je to ukol predsedy, kdyz nezvlada, tak PO centralně
Toto podle mě jako vyřízení nedostačuje. Kdo jsou zástupci republikového personální odboru v každém kraji? Jak se to má ke krajským personálním odborům a jejich vedoucím? Ano, úkol krajského předsedy / předsednictva je vyřizovat členské přihlášky, ale co když nekoná? Jak to míní řešit republikový personální odbor centrálně?

Když navážu na Petra Kopáče, tak bych si představoval od republikového personálního odboru nějakou takovouhle tabulku:
Ale hlavně bych chtěl stanovisko republikového personálního odboru, co dělat tam, kde krajské předsednictvo nekoná.

Závěrem bych se rád omluvil za veledlouhý příspěvek. Když už jsem to spáchal, vůbec si nejsem jistý, jestli je dobré, správné a krásné ho odeslat, ale je mi líto ho smazat, tak to tam teda prásknu...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Patrik.Dolezal
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Přijímání členů - nečinnost

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Navrhuji vyřízení podnětu tohoto vlákna spojit s vyřízením předchozího podání do podatelny republikového personálního odboru. Viz zde:

viewtopic.php?f=452&t=11301&p=136106#p136106

Zároveň navrhuji moderátorovi toto vlákno uzamknout.
Odpovědět

Zpět na „Podatelna personálního odboru“