Pirátský etický kodex

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Kdy a kde fungoval nějaký kodex? Kodexy nefungují, pokud se podle nich neřídí ani ti, co je sepisují. Každý má svůj vlastní kodex, podle kterého žije, a tím jak žije, tím ten kodex předává dál. Chcete-li, aby se podle kodexu všichni chovali, musíte se podle něj začít chovat vy samy, a uvidíte, že lidi vás začnou kopírovat. Jiná cesta neexistuje.
Takže bych s touhle debatou zatím nepokračoval a počkal na to, až se budeme chovat kodexově ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek, anonym2064

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

To si nemyslím.
Chtěl jsem každopádně zeptat - až budeme ve sněmovně - taky žádnej kodex Pirátských poslanců nebudeme mít? A co třeba takovej obecnej kodex pro poslance ČR, taky je to taková hovadina? ;)

třeba
x) Nezneužívat poslanecké náhrady. (Pro Bohuša Sobotku např.)

Budeme toto cpát do paragrafovaného znění zákonů? Budeme bojovat proti kodexu poslance, když ho někdo navrhne? ;)


EDIT: Tvoje argumenty samozřejmě u lidí jako třeba Martin Brož nebo Michal Wagner nemohou fungovat, to bylo myslím ověřeno mockrát.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jindrich Bartek píše:To si nemyslím.
OFFTOPICChtěl jsem každopádně zeptat - až budeme ve sněmovně - taky žádnej kodex Pirátských poslanců nebudeme mít? A co třeba takovej obecnej kodex pro poslance ČR, taky je to taková hovadina? ;)

třeba
x) Nezneužívat poslanecké náhrady. (Pro Bohuša Sobotku např.)

Budeme toto cpát do paragrafovaného znění zákonů? Budeme bojovat proti kodexu poslance, když ho někdo navrhne? ;)


EDIT: Tvoje argumenty samozřejmě u lidí jako třeba Martin Brož nebo Michal Wagner nemohou fungovat, to bylo myslím ověřeno mockrát.
Pokud by měl vzniknout Pirátský kodex, podle kterého by se Piráti měli řídit, pak by měl být vytvářen a diskutován na půdě CF a ne tady.
Iniciativě vám nebráním, ale skrze PO žádné kodexy ven nepůjdou, dokud ke kodexu nebudu znát stanovisko CF.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Michaela.Schwarzova, Ivan.Sirko

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Však jsem říkal, že by ho muselo schválit členstvo, jinak by to byl jen cár A4ky. :)

Ale tady v tomto vláknu měli zaznít argumenty pro a proti. Takže má někdo něco proti těm kodexům Pirátského poslance, nebo kodexu poslance ČR?
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1110 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Jakub.Burget »

Absolutně proti. Jaký kodex. Stanovy jasně říkají za jaké provinění je třeba trestat, navíc od toho máme komise. Vše ostatní je otázka názoru. Pirát není ovce, která se kousne do rtu, když jí něco nevoní a přejde to..! Navíc pokud je někdo moc v úletu, tak ho stačí ignorovat, to se již osvědčilo jako nejlepší řešení. To jako vážně budeme uvažovat nad vázacími akty typu VV, babišovců apod. Wtf. tohle vlákno si doufám dělá prdel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Kaderavek, Dominika.Michailidu
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Navíc pokud je někdo moc v úletu, tak ho stačí ignorovat, to se již osvědčilo jako nejlepší řešení.
Přesně tohle se neosvědčilo. Osvědčila se zatím pouze moderace, banování, odebírání stutusů RegP.. Btw. což je zatím to, proti čemuž tady hlasitá menšina bojuje.

Mě připadá mezistupeň mezi zákonem a osobními nepsanými pravidly celkem fajn. Za porušování zákonů / stanov má být sankce. Za porušování kodexu přímo žádná není. Jen je za to ostuda. A v následku toho pak člověk mezi členy ztrácí důvěru. (Což má třeba ty následky nezvolení do funkcí.) Co je na tom fašistického? :) Opravdu vaší argumentaci nerozumím :?
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od msuchan »

Musím se autora zastat...proti místnímu šikanu a perzekuci... ;) :lol:
Sice na tzv. "etické kodexy" rovněž nevěřím a naprosto nejsem příznivcem "nelegislativních instrumentů", ale s textem a obsahem se zcela ztotožňuji...
A musím konstatovat, že řada pirátů by s aplikací "měla vážný problém"... ;)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34642
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31595 poděkování
Dostal poděkování: 25704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jindrich Bartek píše:Osvědčila se zatím pouze moderace, banování, odebírání stutusů RegP..
Jindro, neber to osobně a klidně mi výsledek pošli v SZ, já to nevykecám, ale zajímal by mě tvůj politický kompas. ;)
http://www.politicalcompass.org/test

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od anonym72078 »

Petr Vileta píše:
Jindrich Bartek píše:Osvědčila se zatím pouze moderace, banování, odebírání stutusů RegP..
Jindro, neber to osobně a klidně mi výsledek pošli v SZ, já to nevykecám, ale zajímal by mě tvůj politický kompas. ;)
http://www.politicalcompass.org/test
To neni o politicke orientaci, ale spis jestli nekdo chape/nechape, ze je potreba chranit komunitu pred lidmi neferove poskozujicimi komunitu ci jednotlivce. Kdyz to dotycny nechape, je jasne, ze se neni o cem bavit. Ty mas, Petre, rad alegorie, tak si predstav, ze nebudou nikde platit zadna pravidla, a kdyz to prezenu, tak az Te bude nejaky cvok bodat kudlou do zeber, policista Ti doporuci, abys ho ignoroval. To je rada nad zlato.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 2):
Ondra.kl, ItoldYouSo7227
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1985
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1715 poděkování
Dostal poděkování: 3357 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Potkal jsem nějakýho magora s nožem, kterej mi chtěl bodnout do žeber. Naštěstí sem měl v ruce vytištěnej kodex, tak se lekl a utekl :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 7):
Ivan.Sirko, trinitrofenol, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Helena.Jarolimkova, Jakub.Burget, Dominika.Michailidu

You'll be redlacep!

Zamčeno

Zpět na „Personální odbor“