Jaroslav Šašinka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jaroslav.Sasinka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 27 říj 2013, 11:53
Profese: student IT
Dostal poděkování: 4 poděkování

Jaroslav Šašinka

Příspěvek od Jaroslav.Sasinka »

Zdravím všechny piráty a pirátky. Je mi 21 let, jsem student MU v Brně, na Fakultě informatiky.
V poslední době si stále více začínám uvědomovat problémy, na které upozorňujete a se kterými chcete bojovat. Je jich mnoho, ať v našem politickém systému, tak i co se týká věcí kolem internetu všeobecně. Vždy jsem vás podporoval, ale žil jsem v přesvědčení, že i kdyby se např. ve studentských volbách získalo mnoho,mnoho hlasů, v těch reálných to nepomůže. Ale zkusil jsem, co jsem zkusil. Začal jsem vás aktivně prosazovat a mluvit o vás. Mluvit o cílech pirátů, ale hlavně o tom, že nejste jenom "protestní strana". Ale, že opravdu máte co nabídnout. Počátky byly těžké, ale ta doba už je pryč. Začal jsem s agitací bohužel pouze v naší obci. Po asi měsíčním aktivním předvolebním snažení jsem dosáhl toho, že naopak se začali lidé ptát. Začal jsem odpovídat. Informace byly většinou z vašeho volebního programu. Pokud Moravec říká, že televize nic neovlivní, mýlí se. Otec(53let,VŠ,agronom) chápal moje/vaše myšlenky a respektoval je, ale nevěřil ve stranu jako takovou. Po předvolební debatě na ČT pochválil předsedu a při volbách jeho hlas byl váš. Tímto jsem došel přesvědčení, že je potřeba oslovit širší spektrum voličů. Snad se ze získaných volebních peněz na to něco najde...
Co vám můžu nabídnout? V prvé řadě prezentaci. I když v dnešní době využívá internet spousta lidí, je to jedno velké moře. Najít v tomto moři ten správný "ostrov" je docela oříšek.
Jsem zastáncem svobodného SW, dělám "za kafe a cigarka" servisního technika. Každému doporučuji svobodný SW. Pokud to není/jen velmi těžce je možné nasadit celý systém, stačí i SW výbava. Už dávno pryč jsou ty doby, kdy třeba OpenOffice byl ve firemní sféře nepoužitelný balík.(Teď se mi nedávno zvonil telefon jedné zaměstnankyně z nejmenované firmy, že prý obcházejí kontroly na kontrolu Office ať ten, který jsem jim dal jdu odinstalovat, že si jej jako firma koupí.. Po vysvětlení, že se jedná o svobodný SW, zůstala v šoku. Po sečtení částek od začátku, kdy kancelářský SW kupovali, mi řekla že mohli ušetřit možná i sto tisíc Kč; a ihned začala doporučovat tento SW dále) Proto mě taky hodně zaujala myšlenka globálního státního nasazení, jako dalšího z vašich nápadů na snížení zadlužení a zmírnění korupce.
Kromě IT všeobecně, mezi mé zájmy patří Hudba - ať už poslechem, tak i hraním; řízení - ať už relaxačně, či jako jezdec amatérské rally (nápad: tady bych se mohl hodit např. na rozvoz plakátů, nebo jiné propagace);
nějaké schopnosti co by se mohly hodit: mezi SŠ a VŠ jsem kvůli ekonom. situaci pracoval jako obchodní zástupce, takže umím promluvit a nebojím se něco říct(taky se někdy může hodit ;) ); kromě IT teď studiji taky sociologii a začínám se zajímat o politiku, jelikož mám ČR rád, tak vím, že to tady potřebuje změnu; jsem resharovací agregát sociálních sítí(většinou vaše slovo z Google+ vždy rozseju dále na Facebook,Twitter. Hlavní a asi poslední věc myslím, jednám a i volím srdcem. Byl jsem díky vám/za vás jako předseda volební komise pro volby 2013, a jakmile se vše řádně ukončilo, okamžitě jsme sedli s kámošem a hypnotizovali ten černý sloupec na ČT, aby povyskočil. I když jste skočili o setinu, vykřikl jsem, jako by byl gól :D (a ikdyž se to tam moc nehýbalo, aspoň jsem doufal, že se to pěkně vypálí těm, co mají plasmy)

Doufám tedy, že to, že jsem ještě mladý nebude velkou překážkou. Každopádně vám stále držím palce, a těším se na jakoukoliv reakci. Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Sasinka za příspěvky (celkem 4):
Adam.Zabransky, Jakub.Stacke, Petr.Stehlik, Devilkin
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaroslav Šašinka

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Ahoj Jaroslave,
kdy a kde se setkáme?
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Zlínský kraj“