Stránka 1 z 1

Eva Nováková-přijata

Napsal: 19 úno 2018, 22:06
od Eva.Novakova
Jsem rodačka z Kladna, která se přes Londýn, Ramalláh a Prahu dostala až do Jihlavy, z korporace do sociálních služeb. Ač mám zázemí převážně v aktivismu a dobrovolnictví, má současná práce a další činnost mě přivedly k poznání, že aktivismus někdy sám o sobě nestačí, a je dobré jej podpořit politickou cestou. Do Pirátů vstupuji s cílem kandidovat v komunálních volbách.
Skoro dva a půl roku pracuji v Oblastní charitě Jihlava jako vedoucí služby Terénní programy SOVY. Vedu tým deseti kolegů a kolegyň, více než polovinu z nich tvoří Romové a Romky. Kromě klasické sociální práce se snažíme působit i na změnu podmínek, které vedou k prohlubování sociálního vyloučení. Účastníme se pracovní skupiny pro sociální bydlení (jejíž vznik jsme inspirovali), realizujeme projekt zaměřený na podporu inkluzivního vzdělávání, který kromě přímé podpory žáků/studentů a jejich rodin cílí i na změnu postojů pedagogů a odpovědných institucí, a podporujeme zástupce romské komunity v participaci a občanské angažovanosti.
Kromě toho s místním kolektivem Jídlo místo zbraní pravidelně vaříme veganské jídlo pro lidi bez domova, organizujeme veganské hody a další benefiční akce. Ve spolupráci s divadlem DIOD a mým romským kolegou organizujeme Rozpravy - večery zaměřené na představování romské kultury široké veřejnosti i Romům samotným. Zatím proběhlo pět akcí - večer s romskými spisovatelkami, debata s úspěšnými romskými osobnostmi, promítání filmu FC Roma s následnou debatou, koncert Terne Čhave, promítání filmu Skokan spojené s debatou s protagonisty a divadelní představení romského souboru Ara Art. Na jaro 2018 plánujeme další dva nebo tři večery. Všechny jsou zdarma a otevřené všem. Loni jsme pořádali sérii akcí k oslavám Mezinárodního dne Romů, přičemž má role v realizačním týmu byla spíše podpůrná a jeho základem byli zástupci romské komunity. S těmi se nám v roce 2016 podařilo zorganizovat i pietní shromáždění za Roma zemřelého za nevyjasněných okolností v Žatci, jehož se zúčastnilo zhruba 150 lidí.
Pracovně ještě občas učím romštinu, překládám pro romistický časopis a dělám PR pro pár projektů (Férové bydlení, Stan romské kultury). V minulosti jsem působila i jako manažerka kapely Terne Čhave a v pražském Crossu dva roky jednou měsíčně organizovala UFOSS - večery zaměřené na různá romská/romistická témata. Předtím jsem se věnovala tématu nenásilného palestinského hnutí proti okupaci.
Politicky angažovat jsem se začala v září loňského roku v rámci místního uskupení Forum Jihlava.
Ve volném čase se věnuju akrobacii na šálách a bike pólu. V obou disciplínách jsem sice velmi špatná, ale to vůbec neubírá na mém nadšení.
Pirátům můžu nabídnout odhodlání a vizi, částečně i zkušenosti s organizováním akcí, psaním projektů/tiskových zpráv a vedením sovího hejna, ve kterém se hodlám dál zdokonalovat. Od účasti v komunálních volbách si slibuji nastartování procesů, které povedou k utužování sociální soudržnosti ve městě, zlepšení podmínek marginalizovaných skupin a oživení města, které sice žije už dost, ale rezervy tu jsou.

Re: Eva Nováková

Napsal: 15 kvě 2018, 12:44
od Michaela.Vodova
hlasování zahájeno
viewtopic.php?f=316&t=41485

Re: Eva Nováková

Napsal: 16 kvě 2018, 22:01
od Michaela.Vodova
Ahoj,
bylas přijata, emailem zasílám další info.
viewtopic.php?f=316&t=41485#p561016