Petr Kleinwächter - vstup

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Ustecky kraj, @medialni-ulk

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Klajni »

Ahoj všem.
Jmenuji se Petr Kleinwächter. Je mi 45 let. Narodil jsem se, pracuji a žiji celý svůj život v Ústí nad Labem, takže patřím k městským patriotům, kteří však neváhají někdy až velmi expresivně říci, co mají na srdci.
Tudíž patřím spíše ke kritikům (často i některých výstupů Pirátů) a řekl bych že mi i docela dlouho trvalo, začít sledovat věci pozitivněji. Vlastně jsem neměl nikdy ambice ani chuť, vstupovat do jakékoli strany a tudíž jsem nikdy členem žádné strany ani spolku nebyl.
Patřím však prakticky od založení Pirátů, k vašim sympatizantům.

A co mě přimělo k napsání sem?

Dnes proběhly volby do krajských zastupitelstev a já měl, nikoli ne náhodou, cestu kolem vaší Supice. Zahlédl jsem hlouček postávajících před a viděl rozporuplné pocity. Trochu radost, trochu zklamání. Ale obrovské odhodlání všech těch lidiček venku, před výlohou, že příště to musí být lepší. A já, tak jako vy věřím, že bude. Musí být. A to odhodlání mě zaujalo stejně, jako kdysi váš program.

Nevím, jak vlastně popsat sám sebe a co říct. Snad jen, že mi tenhle krok trval pěkných pár let a tak raději požádám, pokud má někdo zájem, zeptejte se. Rád odpovím, pokud budu moci.

Závěrem chci poděkovat za obrovský kus práce, který je za vámi vidět a pogratulovat k dnešnímu úspěchu. Já to jako úspěch vidím. Všem tedy přeji příjemný den.

p.s. Zuzanko Petrůvová. Doufám že nevadí, že jsem Tě takto obešel, ale máš to ode mě v mailu. Předpokládám, že toho nyní máš moc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klajni za příspěvky (celkem 4):
Jakub.Pribyl, Lukas.Rysavy, Jan.Bartonicek, Michaela.Schwarzova
Jakub.Pribyl
Místní předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 11 úno 2016, 12:37
Profese: hydrolog
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Jakub.Pribyl »

Ahoj Petře, velmi rádi tě uvítáme v našem kolektivu :D . Nejlepší když se přijdeš fyzicky představit na schůzi MS Piráti Ústí nad Labem, nebo krajskou schůzi (až budou konkrétní termíny tak se ti ozve Zuzka, nebo já). S přáním příjemného dne
Jakub Přibyl
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Pribyl za příspěvek:
Klajni
Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Klajni »

Děkuji. Samozřejmě vás velmi rád poznám. Když už jsem se konečně definitivně rozhodl, není co řešit. Přeji příjemný večer.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klajni za příspěvek:
V__
Zuzana.Petruvova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 181
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 98 poděkování
Dostal poděkování: 155 poděkování

Re: Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Petře,

moc díky, že ses odhodlal a napsal i sem na fórum. Mohu dosvědčit, že už společně komunikujeme několik měsíců :)

Jak psal výše Jakub Přibyl (předseda MS Ústí nad Labem), určitě tě budeme o nejbližší schůzi kontaktovat. Bude také záležet na aktuální koronavirové situaci a na možnosti scházet se ve vnitřních prostorách. Také sleduj jak naše krajské fórum, tak vlákno MS Ústí nad Labem, tam se také dozvíš novinky.

Do emailu jsem ti poslala složku pro nováčky, prosím, podívej se na ni. Jsou tam důležité kontakty, informace a rozcestníky.

Kdyby tě ještě cokoliv zajímalo, tak dej vědět.

P.S. Až půjdeš příště kolem pirátského centra a uvidíš hlouček Pirátů a Pirátek, tak se neváhej zastavit. Jsou to velmi milí a přátelští lidé :)

Zuzka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Pribyl, Klajni
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Jan.Bartonicek
Předseda místního sdružení
Příspěvky: 109
Registrován: 29 kvě 2019, 16:47
Profese: projektový manažer
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 186 poděkování
Dostal poděkování: 115 poděkování

Re: Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Jan.Bartonicek »

Ahoj,
určitě se potkáme na schůzi našeho místního sdružení v Ústí nad Labem. Mezitím tě poprosím o odpovědi na dotazy, které nám pomohou tě lépe poznat alespoň virtuálně.

1. Proč se chceš přidat právě k Pirátům?
2. Které jiné politické strany či hnutí ti jsou sympatické a proč?
3. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
6. Co si myslíš o imigraci?
7. Jaký je tvůj názor na referendum?
8. Co považuješ za největší současné problémy České republiky?
9. Jaká oblast působnosti politiky tě nejvíc zajímá a proč? Místní, regionální, celostátní?
10. Jakými hlavními principy a zásadami by se podle tebe měl politik řídit?
11. Co tě napadá, když se řekne pragmatismus v politice?

Díky a brzo na viděnou
Honza
Jan Bartoníček
Klajni
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2009, 15:50
Profese: Mechanik
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Kleinwächter - vstup

Příspěvek od Klajni »

Ahoj. Budu odpovídat z patra a tak je zcela možné, že se v nějaké odpovědi zamotám. Nicméně nehodlám žádat strýčka Gůgla o nějaké nápovědy a věřím, že odpovědi na takové otázky mají vycházet z podstaty jednotlivce. Jinak nemají smysl.

1. Dlouhá léta patřím k sympatizantům Pirátské strany. Řekl bych, že prakticky od založení. Zažil jsem tedy první předsednictví Ivana Bartoše a ten mezičas mezi jeho odchodem a příchodem mi zrovna po chuti nebyl. Dlouho jsem se rozmýšlel, zda žádat o vstup, zůstat sympatizantem či jen sledovat dění. Důvodem proč jsem se tak rozhodl bylo nynější počínání Pirátů v našem kraji. Řekl bych, že mohlo býti lepší (i horší), ale v zásadě mě potěšila jedna věc. A to, že se nejde zcela nesmyslně do nějaké koalice, která by sice znamenala být více na očích, ale byla by proti tomu, co Piráti deklarují.
Navíc bych řekl, že strana jako celek dospěla. Mizí hloupé chyby a čím dál více jsou v médiích prezentovány názory lidí, kteří neplácají hlouposti. Za mě musím dát palec nahoru těm, co jsou vidět asi nejvíc. Bartoš, Ferjenčík, Richterová. Neskutečně mi vadil útočný styl Michálka, ale nyní, po jisté vnitrostranické kritice si všímám, že ač zůstal stále ostrý, tak jeho arogantní nádech již zmizel. A to velmi oceňuji.

Nemusím snad zdůrazňovat, že krom zmíněného mi je program Pirátské strany blízký. Pokud žádám o přijetí, tak by jeho znalost a souhlas s ním, měl být samozřejmostí. Byť samozřejmě se mohou najít věci, které se jednotlivci nemusí líbit, ale od toho máme demokracii a člověk musí respektovat názory druhých. Pokud je v menšině, je záhodno většinový názor, jakožto člen politické strany, ctít.

2. Nehledám sympatie k politickým subjektům či hnutím. Jde mi spíše o jednotlivce, jejich program a konání. Prakticky v každé straně se najde nějaká část programu, s kterou bych se dokázal shodnout. Ale to je myslím v pořádku. Sleduji cíle, ale zároveň mě i zajímají způsoby, jak se ona strana či hnutí, snaží ke svým cílům dobrat. V zásadě však podotýkám, že jsou mi blízké spíše programy, které jsou nastavené spíše sociálně.
Jednoznačně souhlasím s názorem, absolutně se nebavit s KSČM a SPD. A protože jsem Ústečan od narození a nemohu zapomenout na chvíle předrevoluční i porevoluční, je pro mě celkem velkým soustem komunikace i s ODS a ČSSD. Důvody asi vysvětlovat nemusím, pokud napíši tři písmena ROP.
Ale ptal jsi se na sympatie. Nechci hovořit o velkých subjektech a tak ti odpovím, že jsou mi sympatické spíše spolky a strany, které kandidují do krajských a městských zastupitelstev. Všímám si zejména těch, v našem kraji. Opět bych vyzdvihl jednotlivce, ale obecně se dá říci, že mě zaujal program STAN, byť na celorepublikové úrovni vidím pár věcí, s kterými až tak nesouhlasím a nelíbí se mi. Jako Ústečan bych však vyzdvihl Severočeši.cz, PROÚstí. Nezastírám, že mě zaujalo i hnutí Svobodní či UFO. Tam mám ovšem jisté a docela velké výhrady.
Líbí se mi též s ohledem na životní prostředí strana Zelených, ale odcizila se mi, když fungovala ve vládě a jejím tehdejším hlavním představitelům jsem na chuť přijít nikdy nedokázal. Vím že došlo k velké obměně, ale připadají mi nyní velmi nevýrazní.

3.Ne. Politik ani aktivista jsem nikdy nebyl.

4. Tvrdé drogy rozhodně NE!!!
Konopí? Určitě ano, ale přeci jen s jasně danými pravidly pro budoucí byznys v této oblasti. Pěstování na zahrádkách a pro vlastní účely. S tím nemám nejmenší problém.

5. Uff. Pro mě těžká otázka. Není to tak dlouho, co jsem byl pro absolutní svobodu projevu s tím, že každý by měl mít tolik inteligence, aby dokázal rozlišovat o tom, co ano a co ne. Nyní ovšem o tom již tak přesvědčený nejsem. V mé zemi se nikdo nebude posílat do plynu, na základě barvy kůže!!! V mé zemi se nikdo nebude posílat na hranici, na základě náboženského vyznání!!! V mé zemi se nebude nikdo věšet, na základě politického názoru!!!
Ano, mohu diskutovat o tom, co si myslím že je dobré a co zlé. Zastávám stále názor, že svoboda je vše. Ale také musím respektovat druhé. Citát "Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého" to myslím zcela vystihuje. Mohu ostře diskutovat, mohu se dokonce i hádat, ale NIKOMU nebudu vyhrožovat smrtí.

6. Imigrace tak jako vše, má své určité meze a pravidla. Zastávám názor, že když je v mé zemi špatně, je důležitější mé zemi pomoci, než z ní utíkat. Jenže někdy to nejde.
Bylo by zcela nehumánní, zavřít oči před lidmi, kteří utíkají před válkou, politickou represí a hladem. Zejména pokud se to týká žen, dětí a starců.
Každá demokratická země by měla pomáhat.
Ostatně i našim uprchlíkům za socialismu bylo pomáháno. A to ne vždy šlo přímo o život. Ale prakticky vždy o svobodu. Nemám tedy zásadní problém.
Země však musí mít jasno a mít program, jak imigranty začlenit do společnosti. V případě že takový plán není, vyvstávají další, jen velmi těžko řešitelné problémy.

7. Referendum je krásná věc, pokud se týká lidí, znalých věci. Pokud se týká zásadních věcí, je to problém. Občané často neřeší důsledky a zpravidla se jede na vlně populismu.
Například bych nebyl příliš nadšený, pokud by probíhalo referendum o vystoupení ČR z EU.
Z druhé strany by se mi líbil bič v podobě referenda nad politiky. A to, kdyby se v případě nasbírání potřebného počtu hlasů onen politik odvolal. Tam to myslím má své opodstatnění.
Jednoznačně bych referendum bral jako závazné, kdyby se mohli občané vyjádřit k jejich okolí, různým skladištím (například skládka jaderného odpadu), stavbám či třeba k umístění různých vojenských staveb.

8. Covid 19.
Samozřejmě zadlužování země, stárnutí populace, ekologii, dopravu.

9. Určitě místní a regionální.

10. Rozvaha, slušnost, nepodplatitelnost. Neměnnost názorů s uměním naslouchat druhým a solidně komunikovat. Samozřejmá je trestní bezúhonnost.

11. O tom jsem již psal. Samozřejmě. Asi nikdy nedocílíš toho, aby jsi nemusel dělat v politice kompromis. Tudíž pod pojmem politický pragmatismus si představuji, umět udělat ústupky tak, aby tvá cesta vedla ke kýženému výsledku. K výsledku, který je pro tebe přijatelný. V tom případě to ovšem někdy znamená dělat to, co by jsi za normální situace pravděpodobně neudělal. Je ovšem mít na paměti, že své kroky si musíš obhájit před svým svědomím a před tím, kdo ti dal mandát k tomu, aby jsi rozhodl za něj.
Prakticky každá koalice nesourodých stran je výsledkem politického pragmatismu.

Těžko se píše, obzvláště u některých bodů je důležité názor podpořit dalšími argumenty. I tak jsem toho napsal spíše více, než bych asi měl. Děkuji však za tvé dotazy, které jsem rád zodpověděl a které mi daly důvod, se zamyslet. O jejich kvalitě, upřímnosti a shodě s Pirátským programem, nechť rozhodují jiní.

Všem přeji příjemný den a pokud bude mít kdokoli z vás další dotazy, rád je zodpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klajni za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Pribyl, Jan.Bartonicek, Zuzana.Petruvova
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“