Bára Fuxová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Barbora.Fuxova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 11 črc 2019, 22:18
Profese: sociálně - edukativní pracovník
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Bára Fuxová

Příspěvek od Barbora.Fuxova »

Vážení Piráti,
jmenuji se Bára Fuxová, tento svět obývám 30 let a žiju a plánuju žít v Lounech. Podporovatelkou a voličkou Pirátské strany jsem již delší dobu, ráda bych se nyní stala členkou a zapojila se aktivněji.
S Piráty mne spojuje volání po transparentnosti, ekologická témata a mnoho dalšího. Co oceňuji nejvíc, je lidskost, se kterou se napříč politickým spektrem příliš nesetkávám – velmi si vážím podpory stejnopohlavních manželství, boje proti předsudkům a rasismu a pirátského přístupu k sociálním problémům.
Ráda bych České pirátské straně nabídla svoje nadšení, energii a touhu bořit mýty, bojovat proti dezinformacím, trpělivě vysvětlovat, argumentovat, a podporovat to, o co se Piráti snaží a s čímž souzním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Fuxova za příspěvky (celkem 4):
Michaela.Schwarzova, Frantisek.Navrkal, Karel.Karika, V__
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Bára Fuxová

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj Báro, děkuji za tvůj zájem o členství.

Jelikož jsi aktivním dobrovolníkem a již jsi navštívila několik zasedání, mám rovnou dotaz, kdy a kde si můžeme předat přihlášku? :-)

Krásný den :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Zidek za příspěvek:
Frantisek.Navrkal

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Uživatelský avatar
Michaela.Schwarzova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 786
Registrován: 19 úno 2012, 18:00
Bydliště: Blahuňov
Dal poděkování: 1006 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bára Fuxová

Příspěvek od Michaela.Schwarzova »

Ahoj Báro, moc ráda čtu, že jsi se konečně odhodlala. Těším se na budoucí spolupráci. Díky!
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Bára Fuxová

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj Báro, ještě prosím napiš jestli chceš vstoupit do MS Žatec a nebo jen do KS ULK.

Také prosím pro dodržení postupů, napiš své odpovědi na níže uvedené otázky. Předem děkuji.

1. Četla jsi stanovy?
2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými bys uvažovala, a proč jsi je zavrhla.
3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
4. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
5. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
6. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
7. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Barbora.Fuxova
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 11 črc 2019, 22:18
Profese: sociálně - edukativní pracovník
Dal poděkování: 14 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Bára Fuxová

Příspěvek od Barbora.Fuxova »

Ahoj Vašku, ráda bych vstoupila i do MS Žatec.
Níže jsou odpovědi na tvé otázky.

1. Četla jsi stanovy?

Ano, četla.


2. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými bys uvažovala, a proč jsi je zavrhla.

Uvažovala jsem nad těmi stranami, které chápu jako politické strany držící a ctící demokratické principy, tedy kromě Pirátů: TOP09, STAN, Zelení, ODS. Pak jsou zde ty, které nepovažuji za strany principy demokracie dodržující, nebo nacházím výraznou neshodu mezi mými názory a jejich programem, a proto jsou pro mě nevolitelné (ANO, SPD, KSČM, ČSSD (a nyní nově Trikolora)).
Ostatní strany jsem zavrhla proto, že u nich postrádám to, co už jsem psala ve svém úvodním příspěvku - lidskost, a dále transparentnost. A vzhledem k tomu, že jsem pečlivě studovala programy stran, nad kterými jsem uvažovala, s Piráty jsem našla v pro mě důležitých bodech maximální shodu a celkově členové České pirátské strany na mě působí jako skupina schopných a sympatických lidí kteří vědí co dělají, a mezi které jednoduše chci patřit.


3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Ano, mám.


4. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Životní prostředí a Práce a sociální věci. Podrobněji k jednotlivým bodům níže.


5. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?

Životní prostředí. Finance. Práce a sociální věci.

Životní prostředí – nedostatek vody, sucha, ubývání zeleně, odpadové hospodářství, zbytečné obaly, neplastování, dopady masové produkce, živočišného průmyslu: zde všude vidím velké rezervy a neinformovanost veřejnosti. Je třeba veřejnost motivovat k ekologičtějšímu chování, tedy nejen regulací a příkazy, ale také motivací v pozitivním slova smyslu.

Finance – systém daní v České republice je jeden z nejsložitějších ve světě a zaměstnanci často nerozumí ani svojí výplatní pásce, natož daňovým přiznáním či formulářům. Je plošně problém se základní finanční gramotností, které by se už na prvním stupni základních škol měla věnovat větší pozornost, stejně jako vysvětlení daňového řádu a jeho principů a možnému zjednodušení.

Práce a sociální věci – prostřednictvím své práce u Člověka v tísni se setkávám s klienty se širokou škálou problémů, od negramotnosti, přes zadluženost až po předsudky kvůli barvě pleti nebo prostředí, ze kterého klienti pocházejí. Většina z nich co s námi spolupracuje, si stěžuje na systém práce a sociálních věcí a jeho překážky. Přestože tedy chtějí svoji situaci zlepšit, mají pocit, že současný systém jim to nedovoluje a často to vzdají. Je potřeba plošně zlepšit finanční a mediální gramotnost, ukončit obchody s chudobou (ubytovny, doplatky na bydlení) a zjednodušit situaci lidem, kteří se chtějí zapojit jakožto plnohodnotní členové společnosti.


6. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?

V programu není nic, s čím bych vyloženě nesouhlasila.


7. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Myslím, že současný systém podporuje spíše velké podniky a měl by více podporovat začínající farmáře a podnikatele, a menší rodinné farmy a firmy.


8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Dezinformace. A to, že do vrcholných politických postů si dezinformovaní lidé další dezinformátory volí, a ti je dalšími a dalšími dezinformacemi krmí. Tím se z toho stává takový nepěkný řetězec, působící nemalé problémy.
Uživatelský avatar
Vaclav.Zidek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1721
Registrován: 06 dub 2018, 18:25
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1702 poděkování
Dostal poděkování: 2519 poděkování

Re: Bára Fuxová

Příspěvek od Vaclav.Zidek »

Ahoj Báro, děkuji za odpovědi. Budeš moci přijít na krajskou schůzi (viz odkaz)?

viewtopic.php?f=407&t=50053

Václav Židek, radní Libereckého kraje pro životní prostředí a zemědělství

Telefon: 775 198 038, Email: vaclav.zidek@pirati.cz
Facebook: https://www.facebook.com/vaclav.zidek
Twitter: @VaclavZidek

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“