Míra Brož, členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 350
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 328 poděkování

Míra Brož, členství

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Ahoj všem,

tímto se oficiálně ucházím o členství.

Je mi (čerstvě) 40 let, ženatý, dvě děti.

V roce 2010 jsem založil buňku Pirátské strany v Ústí nad Labem a celkem asi dva roky byl jejím předsedou. Také jsem byl členem Republikového výboru. V roce 2017 jsem několik měsíců pracoval jako kodo Ústeckého kraje. V součastnosti pracuju pro Ivana Bartoše, jako jeho poradce pro práci romskou komunitou.

Vystudoval jsem obor Sociální politika-Sociální práce na FSE UJEP (od října 2019 se vracím do školních lavic a má ambice je někdy v budoucnu získat Phd v oboru sociální práce) a mám zhruba 15 let praxe, jako sociální pracovník s různými skupinami klientů. Většinou jsem pracoval s chudými Romy, ale několik let také s lidmi ve výkonu trestu odnětí svobody ve věznicích, s lidmi v azylovém řízení (uprchlíci) atd. Několik let jsem pracoval jako zaměstnanec Rady Evropy (Council of Europe) na experimentálním programu Romact. Několik let jsem pracoval, jako školitel, trenér sociálních pracovníků, na manažerských pozicích v neziskovém sektoru, rok jsem pracoval, jako učitel angličtiny na SŠ, dlouhodobě dělám lektora pro různé cílové skupiny (policie, učitelé, úředníci, sociální pracovníci). Mám poměrně rozsáhlou publikační činnost, často v angličtině, k tématům chudoby, rasismu, diskriminace a genocidy. V prosinci 2018 jsem byl zvolen do správní rady (board) Evropského antirasistického hnutí - EGAM -European Grassroot Antiracist Movement, což je aliance 56 evropských antirasistických organizací se sídlem v Paříži.

Ve volném čase se věnuju lidskoprávnímu aktivismu. Jsem antirasista a antifašista. Jsem předsedou sdružení Konexe a angažuju se v lokálním spolku AMARE Předlice. Sdružření Konexe poskytuje podporu romským komunitám v době krize (priotiromské demonstrace, násilné vystěhování) a vedlo dlouhodobou úspěšnou kampaň za odstranění prasečáku z území romské genocidy v Letech u Písku a proti popírání romského holokaustu. Aktivismu se nevěnuju jen v CŘ, ale také na mezinárodní úrovní a tak jsem v minulosti boural segregační zeď na Slovensku, podporoval bulharské Romy v době protiromských pochodů, organizoval demonstrace za uznání genocidy Arménů v Istanbulu, absolvoval studijní cestu po africké Rwandě po stopách genocidy, Pmáhal uprchlíkům v Keléti, organizoval demonstraci s migranty proti neonacismu v Řecku, pravidelně mám přednášky v Německu, nebo Francii, organizoval jsem cesty českých Romů do Osvětimi, nebo Srebrenice, atd, atd.

Mám zkušenosti s produkční prací - už skoro deset let organizuju Roma Pride Prague, organizoval jsem 1000+ demonstrace v čr i zahraničí, velké mezinárodní konference EGAMu, několik velkých koncertů (např. Terne Čhave na Staroměstském náměstí). Za svůj největší pirátský úspěch považuju organizaci třídenní akce Piratecon v Ústí nad Labem v roce 2011, které se zúčastnilo kolem 700 návštěvníků, z toho cca. 250 ze zahraničí, při rozpočtu 6000,- kč.

Vstoupit bych chtěl do mostecké místní organizace, protože s mosteckými Piráty už několik měsíců spolupracuju na řešení situace na sídlišti Chanov.
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ústecký kraj“