Milan Šurina [NEPŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
kuryr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 17 led 2021, 15:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Milan Šurina [NEPŘIJAT]

Příspěvek od kuryr »

Přeji všem krásný den,

jmenuji se Milan Šurina na jaře mi bude 62 let a bydlím v Českém Brodě. Školu mám pouze základní a téměř celý život jsem strávil za volantem. Posledních 15 let se zabývám noční kurýrní službou. Vytvořil jsem síť zákazníků a s veškerým know how jsem to svěřil do opatrovnictví mého mladšího partnera. Teď už na to pouze dohlížím a vymýšlím jak to vylepšit:-). Kdo chce s politikou něco dělat, tak do ní musí vstoupit. To jsem si řekl asi před třemi lety a vstoupil do Klubu angažovaných nestraníků a to proto, že je to jediná strana, kde je podmínkou čisté lustrační osvědčení a nekomunistická minulost. To byla pro mě naprosto zásadní věc. Říkal jsem si, že základ je pevný a dá se na něm bez obav stavět. Je mi to velmi líto, ale kde není vůle, tam není ani cesta. Pro Piráty jsem se rozhodl proto, že tu vůli mají a cestu stále vylepšují. Já jdu s vámi. Pomůžu rád, hlavně v Českém Brodě a okolí. Nejhorší je, že hodně lidí nemá vlastní názor. Vím to podle sebe, také jsem dal na názory lidí o kterých si myslím, že politice rozumí a ti z Pirátů dělají SSM a budoucí komunisty. Jenže ti co to říkají, nic pro nutné změny většinou nedělají. Tak jsem se začal hlouběji o Piráty zajímat a nestačím se divit, co vše jste za pár let dokázali. Nemá asi smysl zde všechno vyjmenovávat, ale je vidět, že vůbec nezahálíte. A to já už také nechci jen nečinně přihlížet. "Dejte mi pevný bod a já pohnu zemí" (Archimédés- údajně to pronesl k principu páky)

Děkuji, že jsem se Vám mohl ve stručnosti představit a těším se případnou spolupráci.

S pozdravem

Milan Šurina

Tito uživatelé poděkovali autorovi kuryr za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Kohout, Stepan.Drtina, Tereza.Kvitova, Martin.Polak, zuzana.gurtner, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Milan Šurina

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Milane,

díky za představení. Je fajn, že chceš být aktivní, to se cení. Ještě bych tě chtěl poprosit o zodpovězení standardní sady otázek, které pokládáme všem zájemcům o členství. Regionálně spadá Český Brod pod místní sdružení Kolín, tak tu někoho z nich označím, ať se s tebou spojí :) @Tereza.Kvitova

jinak 31. 1. od 13:00 máme online setkání se zájemci o členství. Stačí kliknout ve správný čas zde :)
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Díky a přeji hezký den.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, kuryr, Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

kuryr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 17 led 2021, 15:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Milan Šurina

Příspěvek od kuryr »

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Protože se transparentně snažíte najít konsenzus a nové členy si pečlivě vybíráte. Vždy jsem volil ODS nebo TOP09 a politiku jsem sledoval pouze okrajově. To se ale v průběhu roku 2013 radikálně změnilo a já jsem pochopil, že kdo chce politiku změnit, tak do ní musí vstoupit. K úvahu přicházely pouze ty dvě strany, které jsem vždy volil, ale jelikož jsem si nebyl jistý tím, že chtějí opravdu něco změnit (hlavně sebe), tak jsem raději zvolil hnutí, kde svědomí a čistý štít je víc než osobní prospěch. Od února 2018 jsem členem Klubu angažovaných nestraníků a své členství v tomto klubu k 31.1.2021 ukončím, protože tam o mé nápady, plány a iniciativu není zájem. Nikoho z uvedených ale nezavrhuji a nejraději bych se všemi, kteří chtějí porazit to neskutečné zlo spolupracoval.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost?Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Do konce tohoto měsíce jsem ještě členem Klubu angažovaných nestraníků. Za tento klub, jsem kandidoval ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2019.
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo, to očekáváš?
Kdyby se mě cokoliv z výše uvedeného mělo týkat, tak bych si vůbec nedovolil vstupovat do politiky.
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Drogy jsou příčinou mnoha lidských tragédií. Vím o čem mluvím, neboť jsem 5x vezl svou dceru do různých léčeben po celém Česku a to to trápení s tím spojené, si asi málokdo z vás dokáže představit. Jsem pro jakékoliv lepší řešení, než je kriminalizace, která evidentně vůbec nefunguje.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotacemi se musí podporovat hlavně smysluplná činnost, přinášející užitek celé společnosti. Příkladem nám může být třeba Rakousko.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Zatím jsem se o toto téma nezajímal. Vím, že s tím Piráti bojují a já věřím, že vědí proč to dělají.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Nevím co je největší díra/nebezpečí, ale vím, že jich je hodně a stále přibývají.
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Mou odpovědí je tento citát “Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale udělám všechno pro to, abyste to mohl říkat i nadále” Voltaire
9. Co si myslíš o imigraci?
Myslím, že imigrace je přirozený a stále se vyvíjecí proces, který by si každá země měla řídit sama v souladu s etikou.
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Myslím, že rozumní lidé se dohodnou vždy a pokud takových lidí bude v politice na všech úrovních většina, tak se žádná referenda konat nebudou. Jsem pro referenda, ale pouze dobře promyšlená a která neohrozí naší účast v EU a NATO.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Korupce
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Chci být aktivní ve všem, co zvýší Pirátům preference a prestiž.
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Doprava a infrastruktura.
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Jsem v kontaktu s jedním členem a další 3 lidé které osobně znám se chtějí také nalodit nebo se už možná nalodili.
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Program je velmi obsáhlý, přečetl jsem všechny nadpisy a body co mě zajímají, jsem si přečetl celé. Zaujala mě šíře a propracovanost celého programu. Nemám zatím žádné zásadní výhrady a až na něco narazím tak se určitě ozvu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi kuryr za příspěvky (celkem 2):
Martin.Polak, Martin.Martin
kuryr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 17 led 2021, 15:48
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Milan Šurina

Příspěvek od kuryr »

Ahoj Piráti,

bohužel jsem byl jako člen sice nespravedlivě, ale z pochopitelných důvodů zamítnut. Příznivcem zůstávám i nadále, jelikož jste strana, která má velkou šanci vrátit do naší společnosti to, co nám všem zoufale chybí.

S pozdravem a přáním všeho dobrého

Milan Šurina
Tito uživatelé poděkovali autorovi kuryr za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“