Jiří Vondráček [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
yirkaa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2020, 21:08
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Jiří Vondráček [V PROCESU]

Příspěvek od yirkaa »

Ahoj,

Jmenuji se Jirka Vondráček, je mi 30, jsem ženatý a mám 2 ročního hyperaktivního synátora. Jsem vystudovaný ajťák. Nikdy jsem tu práci však nedělal. Místo toho jsem skákal salta, udělal si pár kurzů a 8 let jsem trenér se zaměřením na zdravotní cvičení. Zároveň mám podanou přihlášku na studium fyzioterapie. S příchodem mrňouse jsem přestal trénovat a našel si práci ve skladu, kde mám čas psát tuto zprávu.

Pirátem se chci stát protože volit mi už nestačí. Chci mít možnost se aktivně zapojit do diskuze o otázkách, které mne zajímají. Nikdy jsem neměl sen se stát členem politického uskupení, ale pirátský přístup mi přijde moderní. Také jsem na 1 oko slepý, takže jsem byl předurčen :)

Rád píšu, přemýšlím a organizuji sportovní kempy.

Standartní otázky

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

Jsem pro moderní stranu, která není založena na populismu. Jsem pro to, aby všichni měli stejné možnosti, nikoli, aby měli všichni stejně.

  1. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

Ne

  1. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?

Ne

  1. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Legalizovat měkké a halucinogenní. Podle míry nebezpečí regulovat.
Konopí ano, není horší jak alkohol. Psilobicin a lsd ano v kontrolovaném lékařském prostředí k terapii. Heroin a jiná svinstva ne.

  1. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Dotace ano, ale jen ve státním sektoru. Zdravotnictví, školství, infrastruktura. V soukromém sektoru ne, pokud by nešlo o "vyšší dobro" viz třes solární elektrárny, ale víme, jak to dopadlo.

  1. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

Zloději, zrušit, pozavírat. S tématikou jsem obeznámen.

  1. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Jakýkoli státní centrální systém. Data by měla být oddělena a anonymizována. Každý úředník by měl mít ideálně fyzický osobní klíč k přístupu, aby bylo možné dohledat kohokoli, kdo se na data podívá.

  1. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Svoboda projevu končí tam, kde začíná svoboda projevu druhých. Každý má svobodu projevu se vyjádřit. Také má svobodu za ten projev dostat přes hubu.

  1. Co si myslíš o imigraci?

V ČR populistické téma. V zásadě nejsem proti. Měla by být ale vytvořena strategie a pravidla a úřady pro integraci. (nerozdělovat rodiny, nepřijímat bez dokladů, povinné učení češtiny, úřady pomohou s prací, rekvalifikacemo apod.)

  1. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Jsem spíše proti, myslím si že referendum je v zásadě marketing a populismus má navrch, viz Brexit. Nemyslim si, že by společnost byla natolik vzdělaná, aby mohla rozhodovat o zásadních tématech.
    Dalo by se to vyřešit tím, že před hlasováním by každý vyplnil test o tématu, aby prokázal elementární znalosti problematiky, než by byl jeho hlas započítán. To však vytváří další problémy

  2. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    Byrokracie, klientelismus, populismus. Dálniční síť a schvalovací procesy vystavby.

  3. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Ano.

  4. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Sociální politika - zajímá mě především důchodová politika. Konkrétně jak změnit domovy důchodců k lepšímu jako možnost důstojného stáří a ne odkladiště nechtěných.

Sport - zde mohu pomoci jako expert

Školství - nemám expertizu, kromě sportu, ale tématika to je naprosto zásadní a velice mě zajímá.

  1. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

Bohužel zatím ne.

  1. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Ano, četl jsem většinu. Přišel mi přehledný, možná až moc obecný, ale je z něj vidět, kam strana chce směřovat. Možná se trochu rozepíšu jindy, už takhle tuto zprávu píšu 3 dny :D

Omlouvám se za formátování, píšu na mobilu

EDIT: Bydlím v Jirnech

Naposledy upravil(a) yirkaa dne 05 pro 2020, 09:10, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi yirkaa za příspěvky (celkem 4):
Marek.Rebicek, Lukas.Kohout, Vaclav.Fortik, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Ahoj Jirko, odkud jsi?

Díky za přestavení!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
yirkaa, Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 632
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 961 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Jiří,

díky za tvé představení a odpověi na naší standardní sadu otázek :). Dovolím si označit @Jan.Cerny, který je z tvého sousedství z Úval a je tam opozičním zastupitelem. Patří pod MS Brandýs odkud je i @Marek.Rebicek nebo @Jan.Prokop

Díky Lukáš

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Jan.Prokop »

Ahoj Jirko, jestli máš čas a chuť v úterý, tak máme takové neformální setkání našeho místního sdružení v Brandýse, určitě doraž, více info viewtopic.php?p=731974#p731974
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Lukas.Kohout
yirkaa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2020, 21:08
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od yirkaa »

Ahoj, to úterý by šlo. Uvidíme se tam. Líbí se mi ta neformální část, protože vůbec nevím, co čekat :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi yirkaa za příspěvky (celkem 3):
Marek.Rebicek, Lukas.Kohout, V__
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Potvrzujeme zítra 19h Brandejská hospoda, stav se!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Klara.Kocmanova
yirkaa
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 02 pro 2020, 21:08
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od yirkaa »

Ahoj,

Drive jak v 19:30 to nestihnu, ale stavím se. Snad to neva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi yirkaa za příspěvek:
Marek.Rebicek
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 652 poděkování

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Jiří,

ráda bych tě pozvala na setkání se zájemci o členství v neděli 21. 2. od 13h na jistsi (https://jitsi.pirati.cz/sck_zajemci). :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Marek.Rebicek

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Martin.Martin »

Rád by tě pozval na příští setkání se zájemci, které se koná 14.3.2021 od 10:00.
Sejdeme se na odkazu jitsi.pirati.cz/sck_zajemci (návod najdeš <a href="https://wiki.pirati.cz/to/technicke-sys ... si">zde</a>).

Nečeká tě tam nic závažného, jde prostě o to potkat se s lidmi a pokecat o čem bude zájem (bude nás tam víc).

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Vondráček

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @yirkaa, trvá stále tvůj zájem o nalodění?

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“