Martin Vlček [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Vlcek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2020, 13:10
Profese: UI/UX designer
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Martin Vlček [PŘIJAT]

Příspěvek od Martin.Vlcek »

Ahoj všem,

rád bych se představil. Je mi 35 let a jsem z Mělníka. Posledních 10 let se věnuji ui/ux grafice jako freelancer. Ve volném čase se věnuji trailům, turistice a svému tralalákovi (australsky ovcak).
Členem pirátů se chci stát proto, asi jako většina, abych změnil stav věcí veřejných. Asi jsem dospěl, protože cítím potřebu s tím začít aktivně něco dělat, i s ohledem na svou roční dceru. Nelíbí se mi v jakém státě žijeme, jak postupně poslední léta náš stát spíše víc a víc nefunguje. V pirátské straně bych se chtěl věnovat hlavně eGovernmentu.

Pirátské otázky jsem zkopíroval a připojuji odpovědi;

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Jsem posazený od středu doprava. Žádná z aktivních stran pro mě nepředstavuje změnu stylu politiky, kterou tu zažíváme poslední dekádu.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Kromě snad skauta, jsem dosud nebyl členem žádné polické strany nebo jiného sdružení či hnutí.
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Není, mám čistý TR. Jako malý kluk jsem rozbil výlohu :)
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Život bez chemie. Legalizace konopí ano - s prodejem na licenci. Na ulici by neměli stát automaty na gramy.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace bych zrušil, deformují trh. Zachoval bych je pouze pro státní sektor. Zateplujme školy, ale nelijme zemědělcům naftu do strojů.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Normální je za software platit a stahují se kalhoty, ne warez:) K problematice OSA nemám mnoho informací.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Katastrální úřady.
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Svoboda projevu končí tam, kde začíná svoboda projevu druhých.
9. Co si myslíš o imigraci?
Do této problematiky tak úplně nevidím. Jsem ale, proti levnému zvedání těchto populistických rukavic.
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Na komunální úrovni určitě ano. Na celostátní úrovni ne, naše společnost k tomu ještě nedospěla.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Přebujený státní aparát, byrokracie, digitalizace.
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano, se vším všudy,
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
IT a smart city
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Neznám žádného člena pirátů.
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Ano četl jsem černé na bílém. Ale zaujalo mě jak není podrobný. Na pirátech se mi vždy líbilo, že pokud jdou s nějakým návrhem zákona do legislativního procesu, vždy je to vymazlené do posledního detailu. U programu (možná v nějaké interní verzi) bych očekával konkrétní i kroky (nemyslím přímo čísla zákonů:), které je potřeba udělat. Spousta změn má dosah do ostatních oblastí a je potřeba to řešit komplexně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Vlcek za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Martin.Martin, Lukas.Kohout, Josef.Bouse, Sona.Brunnerova

Nejlepší pomoc je svépomoc.

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Martine,

Díky za představení a zodpovězení otázek. Sleduj na středočeských stránkách kalendář, kde se objevují všechny naše akce. Můžeš se připojit na pokec k nějakému místnímu sdružení, případně na jednu z krajských událostí. Další bude 13.12 online zasedání krajského fóra. Každé pondělí potom od 20:00 bývá pravidelný mumble krajského sdružení.

Jinak dnes v 18:00 začíná Jitsi schůze se zájemci o členství, kdyby si měl čas dorazit. Najdeš nás zde: https://jitsi.pirati.cz/sck_zajemci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Martin.Martin, Martin.Vlcek, Jiri.Snizek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Martine,

jsem z Veltrus a jelikož jsem momentálně jediný člen PS v okrese Mělník, nemáme zde ještě místní sdružení (MS). Mým cílem je v průběhu příštího roku toto MS založit, proto jsem rád, že se k Pirátům hlásí další člověk z Mělnicka. V současné době máme další vážné zájemkyně z Kralup a Neratovic.

K tvé otázce č. 15. podrobné programy najdeš na pirátské WIKI. "Černé na bílém" byl skutečně jen výtah. Doporučuji jednotlivé programové body přečíst. Dozvíš se tam např. proč je jednou z otázek naší standardní sady právě otázka na autorské právo a OSA. Jelikož otázka autorského práva je je pro Piráty kruciální, jelikož to byla prvotní příčina vzniku pirátského hnutí, je dobré se s tímto postojem strany seznámit.

Rác bych tě poprosil, zda bys mohl rozvést tvou odpověď na otázku 8. Zajímal by mě tvůj postoj k "Hate Speach" a obecně k projevům nenávisti zejména na základě rasy, národa či sexuální orientace a to hlavně na sociálních sítích. A ještě by mě zajímalo, co jsi myslel odpovědí "Katastrální úřady" v odpovědi na otázku 7.

Díky Lukáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Martin.Vlcek

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Jsme v kontaktu na FB, ale jelikož fórum je naše oficiální platforma, tak píši i sem, že 17. 12. se od 18:00 uskuteční on-line setkání se zájemci o členství na https://jitsi.pirati.cz/sck_zajemci
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Martin.Vlcek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 02 pro 2020, 13:10
Profese: UI/UX designer
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Martin.Vlcek »

Lukas.Kohout píše: 02 pro 2020, 19:20 Ahoj Martine,

jsem z Veltrus a jelikož jsem momentálně jediný člen PS v okrese Mělník, nemáme zde ještě místní sdružení (MS). Mým cílem je v průběhu příštího roku toto MS založit, proto jsem rád, že se k Pirátům hlásí další člověk z Mělnicka. V současné době máme další vážné zájemkyně z Kralup a Neratovic.

K tvé otázce č. 15. podrobné programy najdeš na pirátské WIKI. "Černé na bílém" byl skutečně jen výtah. Doporučuji jednotlivé programové body přečíst. Dozvíš se tam např. proč je jednou z otázek naší standardní sady právě otázka na autorské právo a OSA. Jelikož otázka autorského práva je je pro Piráty kruciální, jelikož to byla prvotní příčina vzniku pirátského hnutí, je dobré se s tímto postojem strany seznámit.

Rác bych tě poprosil, zda bys mohl rozvést tvou odpověď na otázku 8. Zajímal by mě tvůj postoj k "Hate Speach" a obecně k projevům nenávisti zejména na základě rasy, národa či sexuální orientace a to hlavně na sociálních sítích. A ještě by mě zajímalo, co jsi myslel odpovědí "Katastrální úřady" v odpovědi na otázku 7.

Díky Lukáš
Ahoj Lukáši,
já jsem piraty delsi dobu sledoval a porad jsem cekal kdy dojde k zalozeni MS na Melniku. Budu rad u toho!
Wiki si uz projizdim, je tam spousta zajimavych informaci, i z jinych oblasti, nez kterym bych se rad venoval. Fajn vec.

Osa, docela mě prekvapilo, že je to cerna dira se 100 letou tradici. Tovarna na penize, pro kterou je autorska ochrana okrajova zalezitost, ale to plati i pro intergram. Dokazu pochopit, ze by umelec mel dostat zaplaceno pokud nekdo uzitim jeho dila "vydela". Vsechno ostatni co dela osa je podle me naprosto za hranou a jeste kryte zakonem. Poplatby za prazdne media, napad na poplatky z mobilnich telefonu, poplatky za hotelove pokoje - i antimonopolni urad pred 2dny udelil pravomocne pokutu..

Problem HS je o to zakernejsi nebezpecnejsi, ze je to takova podprahove skryta vyzva k agresivnim projevum. Spoustu uzivatelu, a zvlast uzivatelu socialnich siti si ani neuvedomuje, ze tento problem ve spolecnosti existuje nebo ze jsou primo jeho soucasti, ze ho svym jednanim nebo i pouhym schvalovanim pomahaji sirit. Nekteri si na tom postavili podnikani ci politicke strany. Vedle trestnepravniho postihu by melo byt soucasti reseni i odpovidajici socialni vychova na skolach.

Proc katastraln urady? Uvedu priklad, jestli se nepletu; budu mit s manzelkou hypo, dnes je praxe takova ze kdokoliv muze (nebo pres nastrceneho bileho kone) prijit na KS a za par korun ziskat spoustu citlivych udaju: rodne cislo (s rodnym cislem mam obecne problem, protoze z nej zjistim datum narozeni a hlavne pohlavi), trvale bydliste, diky tomu ze je hypotecni smlouva soucasti dokumentu v KS, zjistim z ni vysi prijmu, atd. Nerikam, ze by tyto infomace nemeli byt soucasti, ale v takove mire maji byt pristupne pouze uradum. Vysledek je ten, ze spousta lidi, kteri nechteji, aby je mohl soused smirovat pak vlastnictvi nemovitosti schovavaji za s.r.o. nebo sverenecke fondy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Vlcek za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin

Nejlepší pomoc je svépomoc.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj, pokud by byl zájem, tak dnes je od 18:00 setkání se zájemci na http://jitsi.pirati.cz/sck_zajemci ...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Martin.Vlcek, Lukas.Kohout

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 357
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 636 poděkování

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj @wolfcz , ráda bych tě opět chtěla pozvat na setkání se zájemci o členství - 3. 6. od 19h na odkazu https://jitsi.pirati.cz/sck_zajemci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Vlček

Příspěvek od Martin.Martin »

Martin byl grilován zde: viewtopic.php?p=762114#p762114
hlasování o přijetí probíhá zde: viewtopic.php?f=314&t=57686

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 4):
Martin.Vlcek, Lukas.Kohout, Sona.Brunnerova, Barbora.Knotova.Vaicova

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“