Martin Bláha [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
anon171
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 02 črc 2020, 17:48
Profese: produkční, student mediálních studií
Bydliště: Praha 21
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Bláha [PŘIJAT]

Příspěvek od anon171 »

Ahoj, jmenuji se Martin Bláha a je mi 22 let. Žiji v Újezdu nad Lesy, což je úplný okraj Prahy. Studuji obor Politologie a Veřejná politika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a plánujíi letos zkoušet přijímačky na produkci na FAMU nebo DAMU. Ke studiu ještě pracuji jako zprávař pro web iHNed.cz (náplň mé práce je hlavně sledování ČTK a monitoring a psaní o tématech, která se netýkají politiky v ČR, proto je pro mě přijatelné být politicky angažovaným). Jsem také zakládajícím členem a členek kontrolní komise spolku PEX z.s., se kterým pořádáme různé kulturní akce (koncerty, blešáky, festivaly). V loňském akademickém roce jsem byl také vedoucím PR sekce Politologického klubu FSV UK, což je studentská samospráva sdružující právě studenty politologie na FSV UK.

K zájmu o členství v Pirátech mě vede touha pomoci dle mého názoru momentálně jediné straně, která dělá dobrou opoziční politiku a která nabízí reálná řešení místo prázdných řečí. Zároveň Piráty dlouhodobě sleduji a pirátský program a priority jsou mi velice sympatické a na pro mě důlěžitá témata má strana podobné postoje jako já. Jak už jsem psal nahoře, mám určité zkušenosti s PR a organizováním eventů, které si myslím, že by pro Piráty mohly být přínosem. Co se týče o oblasti zájmu v politice, řekl bych, že jsem vcelku všestraně zaměřený, pokud bych měl něco však vypíchnout, tak to budou společenská témata a sociální politika.

Ačkoliv bydlím na okraji Prahy, rád bych se přidal právě ke středočeským Pirátům, konkrétně do Nymburské buňky, jelikož jejím členem je i kamarád, který mě vlastně tak nepřímo k Pirátům navedl. Proč středočeský kraj, když bydlím v Praze (respektive na jejím okraji)? Do centra Prahy to mám zhruba tak stejně daleko jako do Nymburku, témata středočeského kraje se i mě částečně dotýkají a, jak už jsem uvedl, znám již jednoho člena Nymburské buňky. Zároveň si myslím, že mohou mé schopnosti pomoci více právě ve Středočeském kraji než v Praze.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon171 za příspěvky (celkem 6):
Marek.Rebicek, Stepan.Drtina, Vojtech.Lukavec, Jan.Korbel, Martin.Martin, Petr.Prochazka
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Martine,

Díky za představení a zájem stát se členem Pirátů. Odpověz zatím prosím na následující sadu otázek, které dáváme každému zájemci o členství. Díky moc a těším se na viděnou.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Martin

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Martine.

Doplňuji že nejbližší místní sdružení je Brandýs n.L. - Stará Boleslav a označuji místní předsednictvo: @Patrick.Zandl @Marek.Rebicek @Jan.Prokop
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 665
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Jan.Korbel píše: 14 říj 2020, 12:44 Ahoj Martine.

Doplňuji že nejbližší místní sdružení je Brandýs n.L. - Stará Boleslav a označuji místní předsednictvo: @Patrick.Zandl @Marek.Rebicek @Jan.Prokop
Díky, já zájemce sleduji, píše, ze chce do Nymburka, tak mu nebudeme bránit ne? :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Patrick.Zandl, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Jan.Korbel »

Pardon, jsem to poslal dřív než jsem to dočetl :-)

Takže oprava - Nymburk a PMS: @Petr.Prochazka @Martin.Martin @Jirina.Prochazkova

Díky Marku, že to sleduješ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Marek.Rebicek, Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Petr.Prochazka »

martinblaha98 píše: 13 říj 2020, 18:28 Ahoj, jmenuji se Martin Bláha a je mi 22 let. Žiji v Újezdu nad Lesy, což je úplný okraj Prahy. Studuji obor Politologie a Veřejná politika na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a plánujíi letos zkoušet přijímačky na produkci na FAMU nebo DAMU. Ke studiu ještě pracuji jako zprávař pro web iHNed.cz (náplň mé práce je hlavně sledování ČTK a monitoring a psaní o tématech, která se netýkají politiky v ČR, proto je pro mě přijatelné být politicky angažovaným). Jsem také zakládajícím členem a členek kontrolní komise spolku PEX z.s., se kterým pořádáme různé kulturní akce (koncerty, blešáky, festivaly). V loňském akademickém roce jsem byl také vedoucím PR sekce Politologického klubu FSV UK, což je studentská samospráva sdružující právě studenty politologie na FSV UK.

K zájmu o členství v Pirátech mě vede touha pomoci dle mého názoru momentálně jediné straně, která dělá dobrou opoziční politiku a která nabízí reálná řešení místo prázdných řečí. Zároveň Piráty dlouhodobě sleduji a pirátský program a priority jsou mi velice sympatické a na pro mě důlěžitá témata má strana podobné postoje jako já. Jak už jsem psal nahoře, mám určité zkušenosti s PR a organizováním eventů, které si myslím, že by pro Piráty mohly být přínosem. Co se týče o oblasti zájmu v politice, řekl bych, že jsem vcelku všestraně zaměřený, pokud bych měl něco však vypíchnout, tak to budou společenská témata a sociální politika.

Ačkoliv bydlím na okraji Prahy, rád bych se přidal právě ke středočeským Pirátům, konkrétně do Nymburské buňky, jelikož jejím členem je i kamarád, který mě vlastně tak nepřímo k Pirátům navedl. Proč středočeský kraj, když bydlím v Praze (respektive na jejím okraji)? Do centra Prahy to mám zhruba tak stejně daleko jako do Nymburku, témata středočeského kraje se i mě částečně dotýkají a, jak už jsem uvedl, znám již jednoho člena Nymburské buňky. Zároveň si myslím, že mohou mé schopnosti pomoci více právě ve Středočeském kraji než v Praze.
Ahoj Martine. Teď v neděli 18.10. máme schůzi Místního Sdružení. Bude se odehrávat napůl prezenčně a napůl online. Část z nás můžeš navštívit v Pirátské Kanceláři Nymburk - PiKNyk od 15 hodin. Druhá část bude připojena ONline pomocí některého z našich komunikačních prostředků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvek:
Petr.Hladky
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
anon171
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 19
Registrován: 02 črc 2020, 17:48
Profese: produkční, student mediálních studií
Bydliště: Praha 21
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Bláha

Příspěvek od anon171 »

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Piráti jsou mi názorově nejbližší ze stran, které považuji za relevantní. O jiné straně jsem neuvažoval.
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
    V 18 letech jsem vstoupil do TOP09. tohoto rozhodnutí dodnes lituji a od té doby jsem hodně změnil názory, částečně právě i kvůli tvrdému "reality checku" který jsem při členství v této straně dostal. Ze strany jsem odešel v roce 2019. V roce 2018 jsem také za TOP09 kandidoval do zastupitelstva Újezdu nad Lesy (neúspěšně).
  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
    Rozhodně ne.
  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Legalizoval bych asi vše, ovšem kladl bych extrémní důraz na harm reduction, regulace a kontrolu kvality. Kde přesně udělat tu pomyslnou "čáru" které látky jsou ještě ok a které ne je dle mě ale těžké a toto vše je dlouhý proces. rozhodně není možné vše legalizovat ze dne na den. zároveň si také myslím, že by stát měl více bojovat proti českému alkoholismu.
  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
    Myslím si že dotace jsou dobrým nástrojem, je však třeba velice úzce kontrolovat aby nebyly zneužity.
  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
    Od té doby, co nám OSA poslala za festival obří účet ačkoliv na něm nevystupovala žádná kapela kterou by OSA zastupovala si o nich myslím svoje. Jsem velice pro podporu umělců, OSA a podobné však škodí i jim a mají částečně charakter mafie.
  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    Rozhodně v tom, že používám sociální sítě jako například facebook a další. jsem si vědom toho, že má data jsou zneužívána, bohužel je pro mě však pohodlnější to zkousnout než hledat k fb alternativu. Do budoucna bych si ale přál, aby to tak nebylo.
  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Je to tenká hranice, nenávist a výzvy k násilí by ale dle mého názoru svobodou projevu být chráněné neměly.
  9. Co si myslíš o imigraci?
    Imigrace je přirozený jev a neměli bychom se mu bránit.
  10. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Jsem v omezené míře pro referenda, měla by mít ale spíše informační hodnotu pro vládu než že by byla závazná.
  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    Klimatická krize, nedostupné bydlení, zkostnatělá byrokracie, vyčleňování romské menšiny, nerovnost v právech LGBT+ lidí
  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Ano.
  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
    Rád bych se zapojil do týmu Sociální politika.
  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
    Ano, znám již několik členů strany.
  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Četl jsem hlavně části, které pro mě byly důležité, zbytek jsem zběžně projel. V programu bych rád viděl např. potírání bezdomovectví pomocí metody housing first, které tam, pokud se snad nepletu, není. Jinak už si nevybavuji jiné výraznější neshody s programem.

Rád odpovím na jakékoliv další dotazy či rozvedu své odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon171 za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj, a děkuji za obnovení zájmu a za poklikání Nalodění v rámci našich nových interních systémů.. již registruji tvé žádosti.
MS Nymburk se schází "pravidelně" v úterý od 18:00, přičemž existuje kombinovaná forma účasti (tedy máme zapnuté Jitsi): https://jitsi.pirati.cz/msnymburk
Budeš vítán a alespoň bude mít @Vojtech.Lukavec parťáka, ostatní jsou tu boomeři.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
anon171

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 418 poděkování
Dostal poděkování: 651 poděkování

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj, Martin bude pogrilován na krajské schůzi 15. 11.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Lukas.Kohout

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 883
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4148 poděkování
Dostal poděkování: 1307 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Bláha

Příspěvek od Martin.Martin »

Martin byl doporučen zde: viewtopic.php?p=780140#p780140 @Monika.Kuncova

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Barbora.Knotova.Vaicova

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“