Klára Kadár [PŘIJATA]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 47
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 75 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Klára Kadár [PŘIJATA]

Příspěvek od Klara.Kadar »

Dobrý den,

ráda bych se stala členkou Pirátů. Dovolte mi se představit. Jmenuji se Klára Kadár a je mi 30 let. Pocházím z Vrchlabí, kde jsem strávila dětství. Nyní žiji s rodinou v malé obci na Berounsku. Mám vystudovanou Univerzitu Pardubice (Bc. - Historicko-literární studia, Mgr. - Kulturní dějiny, specializace: Gender history). Díky programu Erasmus+ jsem studovala v zahraničí, konkrétně v Budapešti na Peter Pazmány Katolikus Egyetem.

Během studia jsem působila na stáži na Úřadu vlády v Odboru rovnosti žen a mužů, kde jsem následně začala i pracovat. Moje smlouva následně nebyla prodloužena, protože jsem se v komentáři na FB o ministrovi, pod kterého mé oddělení spadalo, vyjádřila jako o "chrudimákovi" (v pardubickém slangu tzn. debil, idiot, hlupák). Bohužel to nezvládl a byla jsem nucena odejít. Následně jsem nastoupila na MPSV, kde působím do teď a pracuji na pozici projektové manažerky. Momentálně jsem na rodičovské, ale zpět do práce jsem se vrátila po šesti měsících a pracuji na poloviční úvazek.

zajímám se především o oblasti sociální politiky a lidských práv: problematika samoživitelů, nedostupnost (sociálního) bydlení, manželství pro všechny, podpora rovného zastoupení žen a mužů na vedoucích pozicích, rovnost platů, nedostatek pěstounů

Níže jsem si již dovolila zkopírovat vaše otázky z jiné konverzace a odpovědět na ně.

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
    Dlouhodobě vás volím a nad vstupem přemýšlím přibližně pět let. Zúčastnila jsem se i jednoho setkání k přípravám Prague Pride. Uvažovala jsem i nad vstupem do Zelených, ale nepřijdou mi stabilní v názorech.

  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
    Nikdy jsem nebyla členkou politické strany, uskupení apod. Aktivisticky jsem se projevila na akci Žen 365 a na dalších feministických akcích jako členka demonstrace.

  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
    Jsem ročník 89, takže jsem nemohla být součástí STB. Samozřejmě nedokáži říct, zda někdo z mé rodiny spolupracoval. Snažila jsem se hledat, ale nic jsem nenašla. Nejblíže straně měl můj děda, který pracoval jako kriminalista u policie.

  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
    Jsem pro legalizaci konopí. Dle mého je to prospěšné a stát na nezdanění pouze tratí. K legalizaci tvrdých drog nemám dostatek informací. Jsem ochotná poslechnout si argumenty, ale zatím bych se stavěla proti.

  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
    Dotace jsou prospěšné. Vytvářejí podporu pro rozvoj regionů, pracovních míst, začínajícím či malým podnikatelům. Jsem proti dotacím velkých podniků.

  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
    O tomto tématu toho moc nevím. Jenom mi vadí, že bych měla dotovat OSA a ne umělce, který dílo vytvořil.

  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
    Sociální sítě.

  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
    Diskutovat se dá téměř o čemkoliv. Konec svobody projevu začíná v okamžiku, kdy diskutující začnu útočit na vzhled, pohlaví, sexualitu atd. Když začnou navíc ještě vyzývat k násilí na osobě či skupině obyvatel, nejedná se o svobodu projevu, ale o trestný čin.

  9. Co si myslíš o imigraci?,
    Během migrační krize jsem žila v Maďarsku a to, co jsem tam viděla se vůbec neslučovala se zprávami, které jsem v médiích pozorovala. Viděla jsem rodiny s malými dětmi, které byly zoufalé, protože nevěděli, co s nimi bude. Nezažila jsem projevy násilí či jiné ohrožení. Myslím si, že bychom migrantům měli pomáhat a přeplněné tábory v Evropě jsou naším velkým zklamáním. Navíc, když se Evropa honosí křesťanskou tradicí. Samozřejmě, že se do Evropy nedostávají pouze lidí, kteří potřebují pomoc a jsou mezi nimi i násilníci. Můžeme, ale hodit všechny do jednoho pytle jenom kvůli organizovaným gangům naskakujících na kamiony?

  10. Jaký je tvůj názor na referendum?
    Referendum je dobrý sluha, ale špatný pán. Jeho místo vidím v komunální police. Nedokážu si představit celospolečenské hlasování o každém zákonu, tím víc například o výši sociálních dávek. Brexit nám ukázal, jak se dá manipulovat s davem.

  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
    Tady by to bylo na dlouuuuuuho. Vzhledem k tomu, že se pohybuji ve státní správě, tak bych vypíchla digitalizaci. Jsme v 21. století.

  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Ano, vstupuji s úmyslem podílet se na věcech veřejných a prosazovat změny.

  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
    Nejvíce by mě lákal tým Sociální politiky a Kultury.

  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
    S některými jsem se setkala a propojila na FB. Nejedná se ovšem o úzký kontakt. Spíše nás spojila společná témata.

  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
    Ano. Jako vaše volička vždy čtu vaše programy. Poslední byl ke Krajským volbám 2020. Nejvíce mě v něm zaujalo zajištění dostupného bydlení, protože to je oblast, která mne nyní nejvíce pálí.

Přeji hezký den,
Klára Kadár

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvky (celkem 6):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Martin.Martin, David.Hosl, Dalibor.Zahora

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Kláro. Děkujeme za představení.

Označuji nové místní předsednictvo Berouna: @Samir.Shanaah @Pavel.Kesner @Vojtech.Voparil

A pro zajímavost zápis z ustavující schůze nového MS: viewtopic.php?p=718340#p718340
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Martin.Martin
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Samir.Shanaah
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 127
Registrován: 02 čer 2019, 14:42
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 175 poděkování

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Samir.Shanaah »

Ahoj, milá Kláro,

moc ti děkuji za skvělé představení zde na fóru. Za sebe mohu říct, že mě tvé názory zaujali a jsme na stejné vlně. Je skvělé, že ses představila, protože je to jedna z věcí, jak projít procesem nalodění a stát se členkou České pirátské strany. Naše MS Beroun je poměrně nové a zatím nás není mnoho. Cíl máme ale jasný. Postupně se rozvíjet, nabírat nové členy, pořádat nebo se podílet na různých akcích nebo dobrovolné pomoci a kandidovat v komunálních volbách 2022. Moc nás tedy těší, že se k nám chceš přidat a jak jsem ti již psal na facebooku, rádi se potkáme a poznáme. Budeme v kontaktu a jakmile to situace umožní, rádi se sejdeme a pozveme tě na naše příští setkání v Berouně. Do té doby se v případě tvého zájmu můžeme kdykoli spojit online a pokud budeme schůzovat v této podobě, samozřejmě tě také rádi pozveme.

Měj se krásně a za celý náš tým tobě i celé rodině přeji hlavně pevné zdraví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Samir.Shanaah za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, Klara.Kadar, Martin.Martin
Uživatelský avatar
David.Hosl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2018, 14:16
Profese: obchodník
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: Klára Kadár

Příspěvek od David.Hosl »

Ahoj Kláro, ahoj všem.
S Klárou jsme se viděli párkrát online. Na živo dne 9.12. při Maratonu psaní dopisů a dnes 22.12. při předávání Iglou pro berounskou Charitu. Většina zásluh za tento vydařený projekt připadá právě Kláře. (více k tomu zde: viewtopic.php?f=1493&t=54767&p=735788&s ... f4#p735788 ). Díky Kláře, díky všem.
Její žádost o členství plně podporujeme a v budoucnu dohodneme postup na veřejné grilování a následné hlasování o přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Hosl za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Martin.Martin
Uživatelský avatar
David.Hosl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 73
Registrován: 06 led 2018, 14:16
Profese: obchodník
Dal poděkování: 72 poděkování
Dostal poděkování: 120 poděkování

Re: Klára Kadár

Příspěvek od David.Hosl »

Grilování Kláry proběhlo 1.2.2021 zde: viewtopic.php?p=744956#p744956
PMS Beroun by rádo zahájilo hlasování o přijetí.
Prosím @Josef.Bouse , je stále potřeba odhlasované doporučení od PKS zde na fóru?
Pokud ano, tak tímto žádáme o zahájení onoho hlasování PKS. Díky za provedení nebo upřesnění
Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Hosl za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Martin.Martin »

Ono hlasování bylo právě započato.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, David.Hosl

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Martin.Martin »

Ono hlasování bylo dokončeno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
David.Hosl, Lukas.Kohout

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Lukas.Kohout »

kde se to dá vidět?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 975
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: FullStack JS Dev
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 1808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klára Kadár

Příspěvek od Josef.Bouse »

Lukas.Kohout píše: 05 úno 2021, 19:56 kde se to dá vidět?
V foru PKS - viewtopic.php?f=314&t=56059
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Bouse za příspěvky (celkem 3):
Martin.Martin, Lukas.Kohout, V__

"Pravda je první obětí války"

Vedoucí Technického odboru | Předseda MS Příbram | Zastupitel obce Narysov
FullStack Web Developer
IT Consultant

Twitter | LinkedIn | Steam

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“