Martin Kokeš

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.
Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martin.Kokes
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Webdev, projektový manažer a lektor
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Kokeš

Příspěvek od Martin.Kokes » 12 srp 2019, 13:31

Ahoj, Piráti,

BIO
jmenuji se Martin Kokeš a narodil jsem se 1.1.1988. Vystudoval jsem Střední odbornou školu spojů a informatiky v Kolíně, obor IT. V bakalářském oboru se stejným názvem jsem zakončil na Fakultě informatiky Univerzity Pardubice studium s titulem bakalář. Během studia jsem se mimo jiné zajímal i o bezpečnost počítačových sítí a v rámci Cisco akademie absolvoval certifikáty CCNA 1-4 a Security. Bakalářskou práci obhájil na výbornou, protože mohl použít jazyk PHP, který na škole ani nebyl probírán.

Při studiu jsem si založil živnostenské oprávnění a začal poskytovat tvorbu webových stránek pro lokální klienty v Kolíně. S kamarádem v roce 2013 z důvodu oddělení práce od soukromého života jsme založili sdílenou kancelář Coworking Kolín, kterou stále provozujeme a kde se už také konala nejedna pirátská schůze. Pro získání více členů do coworkingu jsme začali pořádat tzv. meetupy pro veřejnost zdarma, kdy jsme pozvali vždy nějakého zajímavého speakera nebo člověka z praxe, aby neformálně seznámil ostatní účastníky.

Vedle toho jsem cítil potřebu předávat vědomosti a zkušenosti dál a proto již šestým rokem učím na střední škole tvorbu webových stránek a správu serverových služeb. Zde jsem narazil na dva nadané studenty, s kterými spolupracuje na webových projektech v rámci podnikání.

Pro vytvoření finančního polštáře jsem se rozhodl od 1.6.2018 nechat zaměstnat v e-shopu s chovatelskými potřebami, kde pomáhám celkově s konfigurací a nastavením relevantních služeb. Podnikání mám nyní jako vedlejší činnost, kterou z větší části odbavují právě moji bývalí studenti, s kterými spolupracuji na dohodu. V budoucnu bych rád založil firmu, která se bude věnovat stejné oblasti jako nyní podnikání - tvorba webů a správa služeb s ní spojených.

Volný čas trávím buď v posilovně, nohejbalem, futsalem, plaváním nebo turistikou v ČR.

Politika
V roce 2013 se mi nabídla možnost vstoupit do MO Kolín ČSSD. Jelikož mi dění v Kolíně není lhostejné, tak jsem nabídku bez znalosti vedlejších okolností přijal. V roce 2014 jsem kandidoval v komunálních volbách. Praktiky a fungování tehdejšího předsedy nekorespondovalo s mými morálními zásadami a proto jsem byl v roce 2015 převážně pasivní, což vyvrcholilo až k oficiální žádosti o zrušení členství 17.2.2016. Můj celkový pohled na ČSSD především s ohledem na proběhlé kauzy je negativní.

Při volbách do PS v roce 2017 jsem se začal více zajímat o působení ČPS a zjistil jsem, že témata která řeší jsou mi blízká. O straně jsem vyprávěl všem svým přátelům, díky čemuž jsem se pak napojil i na Jiřího Snížka. Následně jsem se podílel a stále podílím na organizaci schůzí, předvolebních kampaních, sledování lokálních témat, která rezonují. Kandidoval jsem za Piráty v komunálních volbách v roce 2018. Účastnil jsem se semináře Transparentní radnice v pardubické kanceláři Ferjenčíka nebo Hlídač státu v PiCe.

Pirátům bych mimo jiné chtěl pomoci v oblasti tvorby webových stránek, protože v té se pohybuji každý den. K tématům, která Piráti řeší a ke kterým mám nejblíže, je e-government, využívání moderních technologií, ideálně open source software, zakázky pro město za odpovídající, nepřemrštěné ceny.

Proč jsem se rozhodl pro Piráty až s takovým zpožděním? Protože jsem nechtěl udělat znovu stejnou chybu, kdy jsem vůbec neměl přehled o působnosti strany na celostátní a komunální úrovni a také jsem rád nejdříve poznal členy a příznivce MS Kolín.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kokes za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Klara.Kocmanova, Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Marek.Rebicek, Martin.Polak

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1250 poděkování
Dostal poděkování: 1121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Kokeš

Příspěvek od Jan.Korbel » 12 srp 2019, 15:46

Ahoj Martine.

Měl bych pro tebe kdyžtak poměrně konkrétní úkoly k webovým stránkám :-D

Jinak prosíme o zodpovězení standardní sady otázek:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Martin.Kokes
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Webdev, projektový manažer a lektor
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Kokeš

Příspěvek od Martin.Kokes » 19 srp 2019, 11:54

Ahoj, Honzo,

děkuji za skvělé dotazy.

1) Jak jsem už v textu žádosti nastínil. Mám velmi blízko k informačním technologiím a ČPS dle mého názoru působí v oblasti digitalizace nejvíc. Jako druhý důvod vidím otevřenost názorů a zároveň hledání kompromisů a společných cílů.

2) O členství v ČSSD už jsem psal v žádosti. Nezmínil jsem se však o krátké etapě svého života, na kterou nejsem vůbec pyšný. Koketoval jsem kdysi s myšlenkou přímé demokracie. Účastnil jsem se schůzí SPD nebo pomáhal s rozdáváním letáků. Prezentaci strany jsem na Facebooku tehdy nesledoval, což by mi tehdy usnadnilo ještě rychlejší exit. Skončil jsem ve chvíli, když mi bylo nabídnuto, abych se stal oficiálním členem. Za tuto negativní zkušenost jsem rád. Upevnila mě v mých názorech a díky ní jsem také měl možnost poznat, co i v jiných sociálních bublinách řeší nebo si nevědomě nechávají podsouvat témata, která mají řešit.

3) Agent či spolupracovník STB jsem nebyl, ani nejsem. Mám čistý trestní rejstřík.

4) Pokud bych dal negativa a pozitiva spojená s legalizací konopí, tak bych hlasoval pro legalizaci marihuany.

Legalizaci tvrdých drog vidím jako krok, který v tuto chvíli společnost nedokáže přijmout a není na ni připravena. Současný stav dává však prostor pro černý trh a ve větších městech se poptávka střetává s nabídkou. V určité míře pro léčbu duševních onemocnění a při prokázaných lékařských výsledcích např. v psychoterapii v tom však vidím smysl.

5) Dotace jsou v současné době ve většině případů přidělovány bez většího rozmýšlení a v některých případech i na základě osobních známostí, což bych si přál aby v budoucnu vymizelo. Dotace mají jistě smysl, pokud jsou využívány na potřebné věci a ne jen, že se v danou chvíli vypíše výzva a ozvou se zájemci, kteří za sebou nemají žádnou minulost v daném oboru/oblasti.

Z hlediska podnikání mi přijde nesmyslné, když někdo buduje svou firmu několik let a její konkurence pak dostane dotaci a rázem je na stejné úrovni.

6) Konkrétní právní hlediska jsem do podrobna nečetl, ale jsem přesvědčen o tom, že autoři již mají ve většině případů nemalé peníze ze svých vystoupení. Pokud argumentují duševním vlastnictvím, můžeme se bavit o tom, že by měli platit daň ze vzduchu, do kterého reprodukují svůj hlas. Obojí je samozřejmě dle mého hlediska mimo.

7) Největší díru v ochraně soukromí vidím ve smartphonech a nedostatečné informovanosti s používáním a lehkovážnosti uživatelů.

8) Osobně jsem zastáncem klidných demonstrací jako byla např. na Letné 23.6.2019 proti Andreji Babišovi, která proběhla bez projevů nasilí nebo demolování veřejného prostoru. Demonstrace, které se zaměřují negativně na nějakou konkrétní rasu, nemají mít vůbec prostor.

9) Ideální řešení vidím v pomoci v dané zemi formou finanční nebo vojenské pomoci. K imigrantům přístupovat podobně jako k občanům sociálně slabým a poskytnout jim zázemí s možností vrátit se do své země, pokud to situace v destinační zemi umožňuje.

10) Jak jsem již psal výše, v prvopočátku jsem si myslel, že je to dobrý nápad, ale běžný občan nemá dostatečný vhled dovnitř do aktuální politické celostátání situace a může se orientovat jen podle médií, což je především v dnešní době, kdy většinu z nich vlastní jeden člověk, destruktivní. Referendum mi dává smysl na komunální úrovni, kdy se hlasuje o problémech, které danou obec trápí.

11) ČR pálí velká koncentrace moci jednoho člověka - Andreje Babiše, který je napojen na síť dalších lidí, kteří mají vliv nejen na média.

12) Jsem časově dost vytížen, takže určitě dokážu říct, že fórum nebudu sledovat denně. Pokud se bude jednat o nějaká klíčová hlasování, tak se rád zúčastním.

13) Nejblíže mám ke krajskému experntnímu týmu IT a smart city. Na druhém místě mám částečně blízko k cestovnímu ruchu, což souvisí i s mou působností v Komisi pro místopis, cestovní ruch a propagaci města Města Kolín, kde přikládám ruku ke strategii a plánování marketingových kanálů.

14) Znám se osobně s Piráty z MS Kolín, Kutná Hora, Nymburk.

Rád přiložím ruku k webovkám, pokud mě budeš chtít zasvětit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kokes za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“