Tomáš Laňka [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Tomas.Lanka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2019, 20:35
Profese: Rakovník
Dostal poděkování: 5 poděkování

Tomáš Laňka [PŘIJAT]

Příspěvek od Tomas.Lanka »

Ahoj, jmenuji se Tomáš Laňka, je mi 28 let, pocházím z Rakovníka a jsem živnostník. Jelikož jsem vystudoval Blízkovýchodní studia v Plzni a poté relativně hodně cestoval a přednášel, založil jsem cestovní agenturu, která se zaměřuje na Blízký východ a Jihovýchodní asii-mé nejoblíbenější části světa. Kupodivu rád cestuji po světě, s batohem na zádech a tzv. na blind. Dále rád plavu, zajímám se o přírodu, čtu a v poslední době se věnuji seberozvoji. Jedním z mých koníčků je i karetní hra Magic the Gathering, kterou miluje i Ivan (jako jeden z úspěchů považuji i vítěžství nad ním:)). Od minulého roku jsem se začal aktivně zapojovat do politického dění na místní úrovni. Spolu s kolegy ze "Změny pro Rakovník" se nám podařilo dosáhnout na 1 zastupitelský mandát a dostat se do koalice, odkud děláme co můžeme. Díky tomu jsem se stal předsedou Životní komise pro město Rakovník.
Pirátem jsem v srdci téměř 10 let, ale až teď cítím, že uzrál čas, abych se aktivně zapojil a stal se dokonce i členem.

Odpovědi na otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Piráty volím již od roku 2010. Pamatuji, kdy jsem s napětím sledoval výsledky voleb, kdy jsme soupeřili s rivaly z DSSS (potažmo dnešní SPD). Popisovat stany nemusím, protože to je právě ta věc, co se mi na Pirátech líbí. Máme neuvěřitelnou pluralitu názorů a vždy se dokážeme nějakým způsobem dohodnout. Od anarchisty po liberála.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Ano, kandidoval jsem v komunálních volbách 2018 za místní hnutí Změna pro Rakovník, v níž jsem též místopředsedou. Momentálně jsme já (jako předseda) a můj šikovný kolega Vladimír Kališ v komisi pro Životní prostředí. Předtím jsem byl členem volební komise pro volby do parlamentu, samozřejmě za Piráty. Teď jsem aktivně roznášel Pirátské listy, pomáhal koordinovat roznosy a veřejné promítání v Rakovníku.
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
NE
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Čím jsem starší, tím méně bych legalizoval. Své jsem si „odhulil“ v mládí a na VŠ a dnes bych to svým dětem do pusy dvakrát necpal. Avšak ctím svobodu /volbu jednotlivce a konopí dávám na roveň alkoholu a tabáku. Navíc je to rostlina budoucnosti s širokým využitím. Takže konopí jako rostlinu ano! Marihuanu (drogu) spíše ano.
O LSD, Heroinu, Amfetaminech se nevyjádřím, neb s nimi nemám zkušenosti a ani je nechci.
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
V dnešním globalizovaném světě jsou potřeba. Jak chceš ekonomicky konkurovat Číně, Indii a jiným zemím, kde cena práce a přepravy je úplně někde jinde. Do týhle problematiky nevidím, ale mám pocit, že by se to dalo dělat jinak a lépe – formou dotací vést společnost např. k obnovitelným zdrojům energie , podporou malých firem a start-upů apod.
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
Odkaz není zločin. OSA není kamarád.
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Na internetu. Sám je však poskytuju službám jako Facebook, Google apod. Jsou cesty, jak se tomu vyhnout (VPN minimálně) a tak v tom nevidím problém, je to pouze lidská lenost a nevědomost. Navíc kamery jsou dneska všude a kolik z nich je skutečně zabezpečených?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Tahle otázka se mi nelíbí neb jsem v jádru svobodomyslný člověk. Ve výsledku, když nácek v hospodě/doma bude něco vyřvávat, tak ať vyřvává. Pokud svoji zcestnou ideologii bude šířit pomocí medií, cpát ji agresivně ostatním lidem, popírat holocaust atd. je to pro mě problém.
9. Co si myslíš o imigraci?
Je potřebná a přirozená. Ale je potřeba vybírat profese, které jsou potřeba. Skladníků např. je všude dost, ale bude dost zdravotních sester za 20 let? V téhle oblasti nemá ČR bohužel žádnou vizi, kterou by mohla implementovat.
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
Úžasný a mocný nástroj na komunální úrovni, ale obávám se, že v ČR ještě nejsme připravení. Viz. Přímá volba a co to dělá mezi lidmi – 2 tábory, které se nenávidí a hádají se. To je živná půda pro vykuky jako Zeman.
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Čím víc cestuju a potkávám lidi, tím víc si uvědomuju, že ČR je jedním z nejlepších míst k žití. Řekl bych tedy mizerný školství, nízká kvalifikovanost obyvatelstva a přebujelá byrokracie? Jo a taky přežitek z dob minulých, že za moji blbou/dobrou situaci může vláda nebo někdo jiný.
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Ano.
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Turismus, životní prostředí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Lanka za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Jan.Prokop, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Laňka

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj Tomáši a všichni,

já už se s Tomášem několikrát potkal v Rakovníku a jednali jsme spolu přes internet i přes telefon. Tomáš nám hodně pomohl v kampani do Evropského parlamentu.

Díky, že ses přihlásil oficiálně o členství. Já na tebe nemám další otázky. Těším se na další spolupráci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Laňka

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Hlasování o přijetí: viewtopic.php?f=314&t=47908

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Laňka

Příspěvek od Jan.Korbel »

Odkaz na grilování v Rako: viewtopic.php?p=626909#p626909
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2825
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Laňka

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Jiri.Snizek píše: 18 črc 2019, 16:56 Vyhlašuji výsledek hlasování. 3 členové předsednictva krajského sdružení hlasovali pro přijetí Tomáše Laňky za člena České pirátské strany. Tomáš Laňka se tímto stává členem Pirátů. Gratuluji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Jan.Korbel

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“