Péťa Hauzírek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
peta_hauzirek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: scenárista, dramaturg
Dostal poděkování: 5 poděkování

Péťa Hauzírek

Příspěvek od peta_hauzirek » 10 čer 2019, 13:55

Jmenuju se Péťa Hauzírek, narodil jsem se v roce 1984 v Praze a žiju tam nepřetržitě až doteď. Ovšem za týden se stěhujeme do Hlásné Třebaně - Roviny. Stěhujeme se já, moje žena a naše tři děti.
Vystudoval jsem informační vědu a knihovnictví na FFUK a pedagogiku taky na FFUK. Tou dobou jsem pracoval hodně po knihovnách a později jsem učil na gymplu seminář informační gramotnosti a kritického myšlení.
Posledních skoro deset let se živím jako scenárista a dramaturg. Dříve v České televizi, teď pracuju jak pro ČT, tak Primu i Novu.
Pro členství v PS jsem se rozhodl za plentou posledních voleb, resp. asi pár kroků od ní, když jsem Piráty poprvé v životě volil a uvědomil si jak silně dobrý pocit správné věci to ve mně vyvolalo. S tím pocitem jsem nebojoval a tak mě volně přivedl až k odeslání přihlášky.
Jsem člověk hodně politický, dlouho jsem se věnoval politice spíš aktivistické, zkusil jsem i politiku stranickou. Politickou aktivitu beru jako přirozenou součást života a momentálně mi připadá, že po letech, kdy jsem se věnoval hlavně rodině a politiku aktivně "provozoval" tak možná na FB, je načase zase něco dělat.
Zajímají mě oblasti kultury, školství a důstojnost příchodu a odchodu na svět. V těchto konkrétních agendách bych rád pomohl k vytváření kvalitního programu a konkrétních návrhů. Všechny tři jsou podle mě šeredně zanedbané a obzvlášť u školství se bojím, jestli někdy vlak ještě doběhneme. Snad.
Jinak jsem bezva kluk a když mě budete mít rádi, budu vás mít taky rád.
PH
Tito uživatelé poděkovali autorovi peta_hauzirek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Jan.Prokop, Stepan.Drtina

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Péťa Hauzírek

Příspěvek od Jan.Korbel » 10 čer 2019, 14:29

Díky za představení a prosíme o zodpovězení standardních otázek.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

peta_hauzirek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: scenárista, dramaturg
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od peta_hauzirek » 11 čer 2019, 22:46

díky za otázky. odpovědi zde:

1. těch stran je víc.
býval jsem dlouho volič SZ, dodnes jsou mi relativně blízcí, ale bohužel to uhráli až k bezvýznamnosti, z které se patrně už nevyhrabou.
volil jsem mnohokrát taky lidovce, dokonce jsem byl chvíli i člen (viz níž). cením si na nich jisté poctivosti, široká členská základna myslím obstojně zvládá nepouštět do vrcholných pozic ultrahajzly, nemají mnoho skandálů. jejich středová politika je mi v mnoha oblastech blízká, důraz na rozvoj vědy mi připadá důležitý a našlo by se toho víc, co mě na téhle straně oslovuje. ale otřesný sociální konzervativismus, část členů a voličů, která je vyloženě nenávistná vůči některým skupinám a zcela jiné kulturní zázemí než je moje (to jsem dobře poznal) pro mě členství v kdu dělají nemožným.
dlouho jsem čekal na nový projekt martina jaroše, o kterém mluví už skoro dva roky. zrovna jemu důvěřuju, že dokáže vybudovat středopravou stranu s vysokým volebním potenciálem a možná i sjednotit roztříštěné voličstvo kdu-stan-top 09 a pár menších projektů jako eso a hlas pod jednou střechou a tím tento segment posílit (pro jmenované strany by to v případě úspěchu znamenalo zánik, ale to je v posledku dobrá varianta). odradilo mě částečně dlouhé čekání; to je teď paradoxně u konce a projekt mj skutečně vzniká. ale během té doby jsem došel k dobrým důvodům, proč radši piráti. jsem zastáncem klasické stranické politiky a projekty budované kolem jedné charismatické osoby považuju za nestabilní a špatně čitelné. navíc mj je přece jen víc vpravo, než já. a pak, o konečné podobě a náplni projektu mám jen mlhavé informace, zatím jich moc neposkytl. takže tu operuju někde na pomezí mých dojmů, přání a představ. nakonec se může ukázat, že je mi jeho projekt vlastně docela cizí.

a proč tedy piráti? transparentnost politiky uvnitř strany i ve vnějších aktivitách, dosavadní aktivita zastupitelů i poslanců, programové cíle, to všechno je mi blízké. čekal jsem, jak se strana v aktivní politice vyprofiluje. teď už se myslím dá celkem dobře číst a dovedlo mě to k tomu, abych ji volil. od toho je jen krok k tomu do ní i vstoupit, vzhledem k tomu, že politická aktivita je pro mě důležitá.

2. aktivistickou minulost mám. byl jsem aktivní ve food not bombs, zakládal SOS Přednádraží, spoluorganizoval ochranné protiakce v dobách častých pogromoidních pochodů proti romům (ústí, krupka apod.), organizoval jsem sbírky zimního oblečení pro lidi bez domova, pořádal benefiční koncerty atd.
byl jsem členem dvou stran. nejdřív balbínovy poetické strany, jestli si ještě někdo vzpomene. a pak krátce taky kdu-čsl. do té jsem vstoupil krátce potom, co se poprvé v historii nedostala do sněmovny. ačkoliv si mnoha lidí v této straně vážím a určitý živý a jádrový konzervativismus, jak ho představuje např. petr pithart, je mi blízký, nemohl jsem v této partě vydržet. velká část členů je totiž obrněna konzervativismem zcela zbytnělým a mrtvým, který slouží jen jako klacek na ledaskoho. narazil jsem tu i na čiré xenofoby a další těžko snesitelné kreace. přesto jsem kdu i po svém brzkém odchodu několikrát volil, je za co si jí vážit, ale na členství to skutečně není. jednou jsem za ně kandidoval na praze 10 do zastupitelstva.

3. nemyslím si :)

4. není to pro mě zásadní téma. ale pro legalizaci konopí pro medicínské účely jsem stoprocentně, legalizace rekreační marihuany by mi nevadila (ale nejsem žádným silným zastáncem), každopádně má být dekriminalizovaná. s legalizací dalších drog bych byl opatrný, ale například legalizace psychotropních látek pro medicínské účely (psychoterapie) je podle mě naprosto smysluplná a žádoucí.

5. dotace jako princip politického zásahu do fungování trhu mi dávají smysl. je možné jejich pomocí aplikovat určitou politiku, např. proekologickou, prosociální, podporující výzkum a inovace apod. trh je nejlepší nástroj řízení ekonomiky, jaký máme, ale nedokáže pojímat všechna důležitá kritéria. dotace jsou pak jedním z nástrojů jeho usměrňování. mají podle mě ale fungovat zejména pro drobné a začínající podnikatele, pro startupy a specifická odvětví, která nedokáží být ekonomicky soběstačná a přesto se dá politicky vyargumentovat jejich prospěšnost. a abych byl nakonec zcela jasný, dotace kolosům jako agrofert jsou pro mě nepřijatelné a je to vysávání potenciálu a budoucnosti, který se skrývá v začínajících a rostoucích firmách.

6. jako člověk z oblasti kreativních průmyslů jsem na autorství možná o něco citlivější než většina pirátů. přeju si férové nakládání s autorskými právy a nároky, ale v intencích odpovídajících současnosti. aktivity organizací jako osa jsou položeny v mentalitě roku asi tak 1973. nemluvě o zcela otřesné buzeraci, kdy bych měl v podstatě nahlásit, že jsme si s rodinou zazpívali pod stromečkem koledy, předat k tomu šest formulářů a zaplatit za to petru jandovi. osa v důsledku vysává veškerou minoritní kulturu a prostředky přesouvá k těm největším a komerčně nejúspěšnějším jménům. to je princip, který je špatně patrně v každé oblasti.
poplatek z prázdného média je nesmysl předpokládající a priori nelegální činnost. autoři a jejich nároky mají být chráněny, ale autorský zákon by zasloužil aktualizaci, není schopen pojmout dnešní formy distribuce a tvorby.

7. upřímně; nevím. není to vůbec moje téma.

8. jsem zastáncem poměrně široké svobody slova. nikdy mě netěšilo zatčení nácků za to, že na sobě mají hákový kříž. stejně tak mě netěší trestání lidí za jejich tupé výlevy na FB (jako třeba těch hlupáků, co "žertovali" o zplynování dětí na ZŠ). stejně jako nevěřím v represivní výchovu v rodině, nevěřím ani tomu, že by stát mohl (a měl) vychovávat svoje občany ke slušnosti pomocí zákazů a trestů. je to možná lákavé pro nějaké krátkodobé výsledky, ale v dlouhodobém pohledu je to chybné.
je samozřejmě nutné chránit jednotlivce před výhrůžkami nebo šikanou. je podle mě v pořádku postihovat šíření ověřitelných lží nebo hoaxů. člověk by ale neměl být popotahován za vyjádřený názor, ať už je sebehloupější. věřím, že dospělá společnost si s takovými výlevy poradí sama, bez státní represe.

9. migrace je zcela přirozený a nezadržitelný jev. ČR patří a nejspíš bude patřit spíše k zemím, kam imigranti přichází, než odkud by se masově odcházelo. přijímat uprchlíky z válečných konfliktů nebo represivních režimů by měla být samozřejmost a čr v tom má ohromné rezervy. ekonomickou imigraci je potřeba do jisté míry usměrňovat a stát by ji měl mít pod kontrolou. je to ale ve své podstatě pozitivní jev, který má win-win potenciál a čr bohužel zdaleka nevyužívá jeho možností.

10. referendum je dobrý nástroj pro rozhodování o tématech s lokálním dopadem, o problémech, kde jsou potenciální účastníci referenda dostatečně erudovaní aniž by museli vynaložit nadměrnou snahu. případně pak jako nástroj velmi výjimečný a dobře ošetřený zevrubnou veřejnou diskuzí daného tématu.
běžné užívání referenda v rozhodování na celostátní úrovni je podle mě nevhodné, od toho máme zastupitelskou demokracii. není v možnostech běžného občana nastudovat si hloubkově každou problematiku a fundovaně rozhodovat, od toho si zaměstnáváme politiky. v tomto bodě se s PS trochu rozcházím, nejsem tak optimistickým zastáncem nástrojů přímé demokracie. považuju je za potenciálně dobře zneužitelné a nebezpečné.

11. zkusím to stručně. školství fungující stále na principech a modelech pro 19. století; zaostávání v digitalizaci, automatizaci a přípravách na průmysl 4.0; velké množství lidí, kteří, ač zaměstnaní, nedosahují na důstojné platy; exekuční peklo; důchodový systém

12. nevím. do středočeského kraje se stěhuju za týden a určitě se nějaký čas budu rozkoukávat. v praze bych se odvážil politiky na lokální úrovni, protože to místo znám, znám jeho problémy a možnosti. tady vůbec nevím. ale ano, postupně bych se zapojit chtěl. rád bych se ale zapojil hlavně do tvorby konkrétních politik na celostátní úrovni a to v oblastech kultury a školství.

13. odpověď podobná jako u otázky 12 asi ano, myslím, že můžu být platný v oblastech kultury a školství, ale co týká krajských záležitostí, mám hendikep (viz výš).
Tito uživatelé poděkovali autorovi peta_hauzirek za příspěvky (celkem 2):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel

Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 994 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Korbel » 14 čer 2019, 20:03

Díky za odpovědi. Prosím sleduj (fyzické) pirátské akce v našem kraji. Teď přes prázdniny toho bude méně, ale dřív nebo později se určitě někde potkáme. Také můžeš napsat @Michal.Tresl z Černošic. Určitě bude rád, že se objevil zájemce v jeho okolí, a zasvětí tě do jejich aktivit.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“