Pavel Kameník [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel.Kamenik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 34
Registrován: 12 kvě 2019, 12:33
Profese: Ekonom, Pracovní právo
Bydliště: Senec 106
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Pavel Kameník [PŘIJAT]

Příspěvek od Pavel.Kamenik »

Jak jsem již v předmětu uvedl, jmenuji se Pavel Kameník, je mi 59 let a žiju v obci Senec, nedaleko města Rakovník ve Středočeském kraji. Vystudoval jsem středmé školu v oboru Mechanik elektronických zařízení. Poté jsem vystudoval VŠ Policejní akademii, odkud mám titul bakalář, dále jsem vystudoval ČZU studijní program Hospodářská politika a správa a byl mi udělen titul inženýr. 25 let jsem sloužil u Policie ČR, kde jsem začal jako řadový policista na obvodním oddělení, později jsem byl nějaký čas na kriminální policii, kde jsem byl na skupině ochrany objektů, 11 let jsem byl vedoucím obvodního oddělení policie a službu jsem končil na policejním prezidiu, kde jsem měl mimo jiné na starost domácí násilí, stolking (účastnil jsem se i mezinárodních konferencí) a činnost obvodních oddělení policie. Mezi mé povinnosti patřila i tvorba interních aktů řízení pro celou policii, a správní řízení v nejvyšším stupni. Psal jsem i posudky pro soudy týkající se vyhodnocování zákroků policistů. Po ukončení služby u policie jsem nastoupil na Státní úřad inspekce práce, kde jako inspektor pracuji dosud. Moje specializacce jsou cizinci, nelegální zaměstnávání a agentury práce. To by podle mého názoru jako krátké představení stačilo.
Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany. Program i nadšení Pirátů se mi líbí a je mi blízké, proto jsem příznivcem Pirátů již cca 3 roky. V současné době bych se chtěl více zapojit a stát se členem Pirátů. Myslím si, že bych mohl přispět svými znalostmi bezpečnostní politiky a problematiky i problematiky na trhu práce, zejména ve vztahu k cizincům. Na závěr pro odlehčení mého malého představení uvádím, že jsem si vyplnil testík na shodu mých názorů s policickými stranami a nejvyšší shodu mám s Piráty (82%).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kamenik za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Jan.Prokop
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Kameník

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Pavle :) Díky za představení a přikládám standardní sadu otázek.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Pavel.Kamenik
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Pavel.Kamenik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 34
Registrován: 12 kvě 2019, 12:33
Profese: Ekonom, Pracovní právo
Bydliště: Senec 106
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Re: Pavel Kameník

Příspěvek od Pavel.Kamenik »

Tady jsou mé odpovědi:
1. Již jsem uvedl v představení, jenom doplním, že v době, kdy ODS uvažovala o rovné dani a šla s tím do voleb, ministrem financí se měl stát pan Tlustý, volil jsem ODS - jsem příznivcem rovné daně, ale pak se situace změnila, vznikla koalice s TOP 09 a Kalousek vymyslel tzv. Superhrubou mzdu (což je samozřejmě paskvil, kterého jsme se dosud nezbavili). Piráti jsou relativně nová, nezkorumpovaná strana, kde jsou převážně mladí lidé, kteří to s ČR myslí poctivě (alespoň takový názor jsem si udělal).
2. Žádnou politickou minulost nemám, jako policista jsem ani nesměl být členem žádné politické strany a v žádných volbách jsem dosud nekandidoval.
3. Nevím o ničem v mé minulosti, co by mohlo Piráty poškodit.
4. Myslím si, že zákazy nic neřeší (viz např. prohibice v USA ve 20 letech minulého století). Já sám jsem žádné drogy nikdy nebral a konopí nikdy nekouřil, ale nechci moralizovat, pokud má někdo potřebu drogy užívat, zákazy nic nevyřeší, spíše bych použil osvětu. Většinou zákazy mladé lidi spíše lákají, já jsem také v mládí kouřil (cigarety) a bylo to hlavně proto, že to bylo zakázané :-) nijak mi to nechutnalo, ale byl jsem frajer. V Holandsku jsou měkké drogy legální a myslím že tam s tím žádné problémy nemají.
5. Dotace, pokud se využívají správně, zejména pro začínající firmy nebo projekty, mají svůj velký význam pro rozvoj ekonomiky. Dotování velkých firem a nadnárodních společností je něco jiného, tam bych byl s dotacemi opatrný. Velký problém je i kriminalita, vztahující se k čerpání a užívání dotací (a není to pouze Babiš).
6. Nejsem odborník na autorská práva, v obecné rovině vím o co se jedná. Ochrana vlastnictví (ve všech formách) má význam a je znakem právního státu. Nic se však nesmí přehánet. Myslím si, že např. prázdné záznamové média zpoplatňovat s tím, že si na ně budu ukládat hudbu, je nehoráznost.
7. Myslím si, že v poslední době se to s ochranou osobních údajů dost přehání. Určitá ochrana soukromí je nutná a prospěšná, ale jak říkám, všeho s mírou. Mě např. vadí nevyžádané reklamy, ale s tím asi za současného stavu nic nenadělám.
8. Svoboda projevu podle mého končí tam, kde uráží nebo omezuje ostatní lidi. U nás se spíše jedná o pozitivní diskrimunaci menšin. Problém není řešen systémově a nejsou odstraňovány příčiny.
9. Pokud se jedná o migranty, je to složitější. Celé dějiny lidstava provázela migrace. Většina imigrantů k nám ani nechce, jejich cílovou zemí rozhodně není ČR. V ČR se tento problém zveličuje. Nemám problém s přijetím imigrantů, kteří u nás chtějí pracovat a slušně žít, ale v rozumném množství, aby to nenarušilo naši ekonomiku, rozhodně bych byl opatrný v rozdávání podpor a peněz imigrantům.
10. Referendum má význam v lokálním měřítku, např. v komunální politice. V závažných otázkách bych byl velice opatrný, lidé jsou často manipulováni a mnozí ani nechápou, jaké důsledky může referendum přinést (viz např. současná Velká Británie a její vystoupení z EU).
11. Na toto není jednoduché odpovědět, problémů máme mnoho, já osobně vidím velký problém v produktivitě práce, kde jsme na tom hodně špatně (např. v ČR vydělá hodinová práce dělníka při nákladech na mzdu cca 10 euro cca 16 euro, v Německu cca 50 euro při stejných nákladech, proto mohou u nich být i větší mzdy než u nás). Je to o celkovém nastavení ekonomiky. Málo firem vyrábí finální produkty, na kterých se dá vydělat, vyrábíme hlavné komponenty, na kterých je přidaná hodnota velmi malá. Je to na delší rozbor a nechci tady nikoho unavovat dlouhými výklady. Velkým problémem je i politická reprezentace, kde je ve vládě stíhaný miliardář společně s komunisty a nečitelnou ČSSD (krajní pravice vládne s krajní levicí, to se jinde moc nevidí).
12. Ano, samozřejmě se chci zapojit do dění v kraji, kdybych o to nestál, nebudu se hlásit o členství v této straně.
13. Těch týmů je více, jak jsem uvedl, je to zejména v oblasti bezpečnosti, sociální politiky a zaměstnanosti, kde mohu uplatnit své zmalosti v těchto oblastech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Kamenik za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Jan.Prokop
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Kameník

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Odkaz na hlasování o přijetí: viewtopic.php?f=314&t=47907

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4182 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Kameník

Příspěvek od Jan.Korbel »

Odkaz na osobní grilování v Rako: viewtopic.php?p=626909#p626909
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvek:
Jiri.Snizek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2824
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7356 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Kameník

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Jiri.Snizek píše: 18 črc 2019, 16:56 Vyhlašuji výsledek hlasování. 3 členové předsednictva krajského sdružení hlasovali pro přijetí Pavla Kameníka za člena České pirátské strany. Pavel Kameník se tímto stává členem Pirátů. Gratuluji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Pavel.Kamenik

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“