Monika Keřková [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Monika.Kerkova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2019, 11:01
Profese: Consultant
Dostal poděkování: 43 poděkování

Monika Keřková [PŘIJAT]

Příspěvek od Monika.Kerkova »

Dobrý den,
jmenuji se Monika Keřková a je mi 33 let. Pocházím z Příbrami, ale většinu svého dětství jsem prožila na Dobříši. Nyní žiji v Ohrobci na Praze-západ, kde jsem byla již podruhé zvolena do zastupitelstva obce a v minulém volebním období jsem byla i členkou rady obce a finančního výboru (v současnosti již radu vzhledem k počtu zastupitelů nemáme).
Vystudovala jsem bakalářský titul v oboru Finance, magisterský titul v oboru Eurospráva a MPA v oboru Veřejná správa a samospráva krajů, měst a obcí.
Pokud jde o mě zájmy, pak bych zmínila zejména chovatelství psů, myslivost, hudba, filmy a četba.
Piráti mě asi nejvíce oslovili tím, že sdružují rozumné lidi, kteří se skutečně snaží spoustu věcí zlepšit, narozdíl od jiných politických stran a hnutí...
Přeji hezký den
Monika Keřková

Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Kerkova za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Stepan.Drtina, Dalibor.Zahora, Lenka.Kozlova, Jan.Prokop
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monika Keřková

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj Moniko. Děkujeme za představení. Neviděli jsme tě někde? :-)

Už jsi koukala na tuhle stránku?

A mohla bys nám prosím odpovědět na standardní sadu otázek?

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidovals ve veřejných volbách?
3. Byl jsi agent nebo spolupracovník STB? Je proti tobě v současné době vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
9. Co si myslíš o imigraci?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) zapojit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Monika.Kerkova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 13
Registrován: 26 úno 2019, 11:01
Profese: Consultant
Dostal poděkování: 43 poděkování

Re: Monika Keřková

Příspěvek od Monika.Kerkova »

Ahoj,

myslím, že neviděli. Ano, na tento odkaz jsem se již dívala.

Níže zasílám odpovědi na vaše otázky.

1. U ostatních stran pozoruji spíš boj zažitých stranických struktur o nejvyšší posty a nikoliv schopnost a ochotu vůbec řešit aktuální problémy. Pouze u pirátů vidím potenciál k analýze současného stavu ve společnosti a k řešení neúnosného stavu ve společnosti.
2. Ano, byla jsem členkou ČSSD, kterou jsem ze znalosti historie této strany považovala za vhodnou stranu střední třídy, bohužel jsem však byla silně zklamaná, a to zejména intrikařením vedení a neschopností na vládní úrovni. Jako členka ČSSD jsem proti vůli vedení kandidovala na kandidátce nezávislých do obecního zastupitelstva, přičemž jsem postoupila ze 7. místa na kandidátce na 2. a stala se členkou zastupitelstva i rady obce. V celém volebním období pro mě byly prioritou zájmy obce a jejích občanů, nikoliv zájmy politické strany. V dalších volbách jsem kandidovala znovu, opět na nezávisle kandidátce, kde jsem získala nejvyšší počet hlasů a jsem tak nyní opět zastupitelkou.
3. Ne.
4. S drogami nemám absolutně žádné zkušenosti, a proto se necítím v roli odborníka schopného toto rozhodnout. S legalizaci konopí bych však neměla problém.
5. Toto je na velice obšírnou diskuzi. Dotace považuji za legitimní ekonomický nástroj, nicméně mám dojem, že spousta dotačních titulů se zcela míjí účinkem a narušuje tržní prostředí. Jako ekonomický nástroj mohou některé dotační tituly napomáhat prosazování státních koncepcí.
6. OSU považuji za "pirátskou" organizaci, která mnohdy zcela neprávem vymáhá poplatky např. i za média, která používáme pouze pro osobní potřebu, např. pro ukládání fotografií, a vybrané poplatky netransparentně přerozděluje bez jakékoliv kontroly.
7. V sociálních sítích, ale tam je to však na libovůli každého, jaké údaje o sobě zveřejní. Vadí mi však přeprodávání osobních údajů mezi společnostmi, které je pak zneužívají k cílené agresivní nabídce svých produktů.
8. Hranice je ve skutkové podstatě hanobení rasy a využívání k násilí. Nevidím nic špatného na tom, když se černoch nazývá černochem a běloch bělochem. Nikdo z nich se nemá za co stydět, jedná se pouze o konstatování skutečnosti.
9. Se současnou imigrací tzv. uprchlíků nemám zas tak závažný problém, nicméně Evropa není schopna přijmout veškeré cizince, kteří jdou za lepšími životními podmínkami. Domnívám se, že nejlepší pomoc těmto etnikum by byla v kvalitním vzdělání, které by jim pomohlo ke zlepšení situace v jejich domovině.
10. Jedná se o vhodný prostředek, avšak pouze v určitých situacích.
11. Odliv kapitálu zahraničními korporacemi a neutěšená politická situace, kdy vláda v podstatě není schopna vládnout a politici se řídí pouze touhou být opětovně zvoleni.
12. Ano, určitě.
13. Územní rozvoj a plánování; finance; školství; životní prostředí a zemědělství.

Monika
Tito uživatelé poděkovali autorovi Monika.Kerkova za příspěvky (celkem 5):
Jan.Korbel, Jan.Prokop, Stepan.Drtina, Jan.Caha, V__
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1800
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4184 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monika Keřková

Příspěvek od Jan.Korbel »

Ahoj. Rádi bychom tě pozvali na setkání 4.9. v Dolních Břežanech, kde budeme probírat plán založení místního sdružení. Doufám, že se k nám přidáš :-) Více informací tady: viewtopic.php?p=630565#p630562
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Monika Keřková

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Martin.Polak

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“