Jaroslav Pros

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Pros_Jarda
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Supervizor
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Jaroslav Pros

Příspěvek od Pros_Jarda » 17 pro 2018, 13:17

Dobrý den všem.

Jmenuji se Jaroslav Pros. Narodil jsem se v roce 1987 v Kolíně, kde mám stále trvalé bydliště. Momentálně však bydlím v Plaňanech (cca 10km od Kolína směr Český Brod). Během roku 2019 se budu stěhovat zpět do Kolína.
Střední školu jsem studoval v České Třebové. Obor provoz a ekonomika v dopravě. Od dokončení střední školy pracuji u ČD a.s. na různých pozicích (vlakvedoucí, supervizor, hlavní kontrolor přepravy). V rámci práce jsem absolvoval kurz pedagogického minima - vzdělávání dospělých. A právě díky práci sleduji roli železnice v regionální dopravě a regionální mobility jako takové.

Mezi mé koníčky patří cestování vlakem po zahraničí a sledování způsobů fungování železnic jak na západ od nás, tak i na východ. Dále jo to četba knih (ve velkém :)), sport, vaření.

Pod vlivem četby filosofie, cestování a celkově o přemýšlení o světě jsem se rozhodl nebýt lhostejný k dění okolo sebe. Program Pirátské strany je mi blízký a těší mě vidět, že to s transparentností jde. Rád bych svým dílem přispěl k větší kultivovanosti společnosti.

Již jsem v kontaktu s MS Kolín. Byl jsem na kandidátní listině pirátů pro letošní komunální volby. Jsem členem Dopravní komise RM Kolín.

S pozdravem
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pros_Jarda za příspěvky (celkem 8):
Stepan.Drtina, Jan.Prokop, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Martin.Polak, Petra.Smutna, Vojtech.Ertl

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 318 poděkování

Re: Jaroslav Pros

Příspěvek od Martin.Polak » 26 pro 2018, 15:00

Byl jsem požádán předsedou kraje, abych položil sadu otázek na nového žadatele o členství.
--
1. Proč my a ne někdo jiný? Proč chceš do Pirátské strany?

2. Máš už nějakou politickou minulost? Byl jsi členem nějaké strany? Kandidoval jsi už v nějakých volbách?
Je někdo z tvé nejbližší rodiny člen nějaké strany či hnutí? Byl jsi agent a nebo spolupracovník STB?

3. Je proti tobě v současné době vedeno trestní řízení? A nebo očekáváš že bude vedeno v dohledné době? ANO/NE

4. Co si myslíš o legalizaci či dekriminalizaci marihuany?

5. Bezdomovectví: Co si myslíš o projektu na hlavním nádraží v Bratislavě, kde bezdomovci nosí zavazadla? https://1url.cz/@Bezdomovec_SK
Je to něčeho řešení a nebo je to jen atrakce?

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

7. Co si myslíš o geneticky modifikovaných potravinách o jaderné energetice? Podporuješ a nebo jsi proti?

8. Názor na referendum: Všeobecná referenda na různá témata ANO/NE? Má se v referendu případně hlasovat o
vystoupení z EU a NATO?

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

10. Autorské právo: Co si myslíš o poplatku za prázdná media? OSA dostává za každý 1GB kapacity flash disku 1.50 Kč.

Bonusové otázky:

11) Bojoval bys raději s jednou žábou velikosti krávy, nebo se sto kravami velikosti žáby?

12) Kolik by jsi byl ochoten zaplatit za stroj, který neomezeně tiskne bankovky?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvek:
Pros_Jarda

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 391 poděkování
Dostal poděkování: 588 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 28 pro 2018, 14:06

Ahoj Jaroslave,
proč přesně se do aktivní politiky pod vlakou Pirátů hlásíš - co chceš konkrétně dělat?
Děkuji ti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Pros_Jarda

Pros_Jarda

Příspěvek od Pros_Jarda » 04 led 2019, 13:36

Děkuji za položené otázky.

1. Proč my a ne někdo jiný? Proč chceš do Pirátské strany?

Za všech politických stran je mi nejbližší program pirátské strany. Velmi se mi líbí pirátský přístup k transparentnosti a toto forum je pro mne důkazem, že se nemusí o transparentnosti jen mluvit, ale dá se i zapojit do politiky. Věřím, že vzdělání, informovanost a digitální technologie jsou správným směrem do budoucnosti. Do Pirátské strany chci vstoupit abych ji podpořil v jejím činnosti.

2. Máš už nějakou politickou minulost? Byl jsi členem nějaké strany? Kandidoval jsi už v nějakých volbách?
Je někdo z tvé nejbližší rodiny člen nějaké strany či hnutí? Byl jsi agent a nebo spolupracovník STB?

Politickou minulost nemám a ani nevím o nikom z blízké rodiny, že by byl politicky aktivní. Ze vzdálené rodiny Martin Bezouška (bratranec mojí babičky), pracoval na Ministerstvu kultury jako ředitel odboru komunikace, ale s ním se potkám jednou za pět let na rodinné oslavě a jen se pozdravíme.
Kandidoval jsem v kolíně za piráty v komunálních volbách 2018.

3. Je proti tobě v současné době vedeno trestní řízení? A nebo očekáváš že bude vedeno v dohledné době? ANO/NE

Ne.

4. Co si myslíš o legalizaci či dekriminalizaci marihuany?

Jsem plně pro dekriminalizaci marihuany. Pokud člověk svojí činností neohrožuje život, zdraví, či majetek ostatních lidí, tak by neměl být kriminalizován.

5. Bezdomovectví: Co si myslíš o projektu na hlavním nádraží v Bratislavě, kde bezdomovci nosí zavazadla? https://1url.cz/@Bezdomovec_SK
Je to něčeho řešení a nebo je to jen atrakce?

Toto je o úhlu pohledu. Je snadné to vidět jako atrakci. Pro mne je důležité co si z toho odnesou ti bezdomovci. Pokud to oni sami vnímají pozitivně (jinak by to asi nedělali) a necítí se být atrakcí, ale pomáhá jim to v zapojení do společnosti a návratu k životu mimo ulici, tak proč ne.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Pro mě osobně končí svoboda projevu vyhrožováním a agresivním chováním.

7. Co si myslíš o geneticky modifikovaných potravinách o jaderné energetice? Podporuješ a nebo jsi proti?

Pokud budou klimatické změny pokračovat ve svém vývoji dál jak pokračují, tak vidím v geneticky modifikovaných potravinách budoucnost (např. pšenice která bude růst i horších podmínkách, než má dnes bude nutností).
Jadernou energetiku vnímám jako nutné zlo, do té doby než budeme schopni získávat energii čistě z obnovitelných zdrojů.

U obou témat to vnímám jako dobrého sluhu, ale špatného pána a na to je třeba si dávat bedlivý pozor.

8. Názor na referendum: Všeobecná referenda na různá témata ANO/NE? Má se v referendu případně hlasovat o
vystoupení z EU a NATO?

Jsem pro referenda jako pro přímý nástroj občanů k řízení své země. Ale za podmínek, jako například vyšší všeobecné vzdělání a informovanost. Začal bych určitě na místní úrovní obcí a pomalu pokračoval výš (v řádu desítek let). Momentálně jsem plně proti jakémukoliv referendu které by mělo vliv na chod státu či jeho mezinárodní vztahy. Nedávný případ brexitu jasně ukázal jak se dá manipulovat lživými informacemi s veřejným míněním a je potřeba se z toho ponaučit.

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

V pořadí od nejzávažnějších: Chudoba a exekuce, školství a zejména střední školy, jazyková nevybavenost, sucho.

10. Autorské právo: Co si myslíš o poplatku za prázdná media? OSA dostává za každý 1GB kapacity flash disku 1.50 Kč.

K tomuto tématu se vyjádřit nemohu, protože jde mimo mé zájmy a zkušenosti. Mohu si informace doplnit.

Bonusové otázky:

11) Bojoval bys raději s jednou žábou velikosti krávy, nebo se sto kravami velikosti žáby?

Nejraději nebojuji! A když už bych musel tak mi je jedno jestli s jedním velkým nebo s mnoha malýma, prostě udělám maximum abych neprohrál.

12) Kolik by jsi byl ochoten zaplatit za stroj, který neomezeně tiskne bankovky?

Pro mě tak nesmyslná otázka, že si dovolím neodpovědět.
Naposledy upravil(a) Pros_Jarda dne 05 led 2019, 07:17, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pros_Jarda za příspěvky (celkem 4):
Petr.Prochazka, Jan.Korbel, Vojtech.Ertl, Vaclav.Fortik

Pros_Jarda

Příspěvek od Pros_Jarda » 04 led 2019, 13:42

Petra.Smutna píše:
28 pro 2018, 14:06
Ahoj Jaroslave,
proč přesně se do aktivní politiky pod vlakou Pirátů hlásíš - co chceš konkrétně dělat?
Děkuji ti.
Ahoj Petro.
Do aktivní politiky se hlásím, protože chci podpořit své vidění světa, které se velmi shoduje s programem pirátů. Ke konečnému rozhodnutí přispělo setkání s kolínskými piráty, kterým věřím jejich upřímnost.
Rád bych se zapojil v místním sdružení a pomohl k celkově lepším výsledkům pirátů v Kolíně. Rád se zapojím do kampaně před volbami do EP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pros_Jarda za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Prochazka

Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 180 poděkování
Dostal poděkování: 318 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak » 12 led 2019, 04:36

Z důvodu hlasování o podpoře přijetí Jaroslava Prose na schůzi MS Kolín 11.01.2019 kde bylo jednomyslně hlasováno PRO, žádám z pozice předsedy MS, aby se vedení kraje také vyjádřilo kladně v otázce přijetí Jardy Prose.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 1929 poděkování
Dostal poděkování: 846 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 12 led 2019, 21:45

Klara.Kocmanova píše:
12 led 2019, 18:01
Schůze se zájemci o členství PiCe Praha 12. 1. 2019

...

Jaroslav Pros (nepřítomen, včera se zúčastnil schůze MS Kolín).
Jaroslav se na fóru představil zde: viewtopic.php?f=447&t=45189.
Jiří Snížek vyhlašuje hlasování o doporučení přijetí pro MS Kolín. Možnosti jsou: PRO, PROTI, ZDRŽET SE.
výsledek: Jiří Snížek: PRO, Jan Korbel: PRO, Michal Trešl: PRO, Štěpán Drtina: PRO.
Jaroslav byl tímto doporučen na přijetí MS Kolín.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Polak, Pros_Jarda

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“