Josef Veselý

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
pepca_ve
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 19 říj 2018, 08:52
Profese: student, brigádník
Bydliště: Havlíčkova 609/11, 28802 Nymburk
Dostal poděkování: 2 poděkování

Josef Veselý

Příspěvek od pepca_ve »

Dobrý den.
jmenuji se Josef Veselý je mi 18 let, dovršuji studium na Gymnáziu. Věnuji se převážně fotografování, tvorbě, editaci videí a hudbě. O politiku se naplno zajímám od svých 15 let. Vždycky jsem si rád povídal s dospělými lidmi o aktuálním politickém dění, rád jsem zjišťoval nové věci. Pro Pirátskou stranu jsem se nadchl naplno před posledními parlamentními volbami, kdy jsem ještě bohužel, kvůli neplnoletosti, Piráty volit nemohl a tak jsem si koupil tričko, náramky a pár Pirátských listů a chodil jsem po svém městě Nymburk a dobrovolničil. Nebylo to jen o tom, že jsem chodil po ulicích a rozdával nějaký materiál. Zastavoval jsem lidi, ptal se jich jestli už vědí, koho budou volit a jestli uvažovali či uvažují o tom, zda dát hlas Pirátské straně.
Povídal si s nimi o Pirátských prioritách a programu. Snažil jsem se lidi přesvědčit o tom, že pod Pirátskou stranou si nemají představovat lidi, co se plaví státem a drancují, ničí, ale že to jsou lidé, mladí schopní lidé, kteří se budou snažit svým elánem vpustit do české politiky trochu toho "života". Přeci jen mám pocit, že někteří politici už museli přirůst v Poslanecké sněmovně k židli, jak tam jsou dlouho. Jistě. Je spoustu kvalitních politiků, kteří jsou v pokročilém věku, ale myslím si že naše země by potřebovala v politice mladé lidi, a to jak muže, tak ženy.
Další velký problém, který vnímám v naší společnosti je ten, že politika nezajímá lidi mladé. Proto volit chodí starší generace, která Vám při každém setkání zdůrazní, jak bylo dřív super, že chleba stál 3 koruny. V dnešní době si myslím, že zažehnout zájem mladých lidí o politiku, o moderní politiku, by měl být bod každého programu, každého politického subjektu a prioritou každého politika. Stát stojí na mladých lidech, protože jsou jeho budoucností i jistotou. A to, jaké politické návyky, si mladí lidé odnesou dnes, tak si myslím, že z 90% procent je budou mít i za 50 let.
Můj cíl, i za situace, že se nebudu moci stát členem, je ten, že se pokusím o to, aby před volbami v každé domácnosti zaznělo:"Tati, pojď, musíme jít volit ať to stihneme," namísto "Synu jdeme volit? Ne tati nemám čas, stejně to je zbytečný."
Pirátskou stranu jsem podporoval i bez členství, a budu jí podporovat i bez členství, ovšem stát se členem strany, která naplno vystihuje veškeré moje představy o moderní politice, by pro mne byl obrovský úspěch a zároveň i obrovskou výzvou, do které slibuji, bych dal všechno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pepca_ve za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Josef Veselý

Příspěvek od Martin.Polak »

V komunálních volbách v Nymburce kandidovala i Pirátská strana. Znáš nějaké její kandidáty osobně?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Polak za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Dalibor.Zahora

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

pepca_ve
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 19 říj 2018, 08:52
Profese: student, brigádník
Bydliště: Havlíčkova 609/11, 28802 Nymburk
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Josef Veselý

Příspěvek od pepca_ve »

Ano. Osobně znám jen Petra Pišťěka. Znám ho z divadelnické branže. Pár let mne učil v divadelní škole a aktuálně spolu hrajeme v pár představeních.
Dále jsem hodně slyšel o Petru Procházkovi, který snad nějaký čas byl koordinátor Středočeského kraje a při parlamentních volbách se těsně nedostal do poslanecké sněmovny za Středočeský kraj.
Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: Josef Veselý

Příspěvek od Martin.Polak »

Prosím o třeba i stručné zodpovězení následujících otázek, které nám pomůžou s lepší představou o Tobě.

1. Proč my a ne někdo jiný? Proč chceš do Pirátské strany?
2. Máš už nějakou politickou minulost? Byl jsi člen nějaké strany? Kandidoval jsi už v nějakých volbách? Je někdo z tvé nejbližší rodiny člen nějaké strany či hnutí?
3. Byl jsi někdy vyšetřován policii a máš v trestním rejstříku záznam? ANO/NE
4. Co si myslíš o legalizaci či dekriminalizaci marihuany?
5. Řešení bytové politiky - Měla by mít obec možnost zvýšit daně z dlouhodobě neobydlených bytů? Aby byl majitel motivován nenechávat byty dlouhodobě prázdné.
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o geneticky modifikovaných potravinách o jaderné energetice? Podporuješ a nebo jsi proti?
8. Názor na referendum: Všeobecná referenda na různá témata ANO/NE? Má se v referendu případně hlasovat o vystoupení z EU a NATO?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
10. Autorské právo: Co si myslíš o poplatku za prázdná media? OSA dostává za každý 1GB kapacity flash disku 1.50 Kč.
http://www.osa.cz/dolni-menu/pt%C3%A1te ... troje.aspx

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“