Vojtěch Lukavec [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vojtěch Lukavec [PŘIJAT]

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Zdravím!
Jmenuji se Vojtěch Lukavec a žiji v Poděbradech, kde bych i rád působil jako člen strany. Je mi 20 let, studuji pražskou lékařskou fakultu a Piráty vnímám jako velice progresivní, mému osobnímu smýšlení blízký politický směr, který je v současné době nezbytně potřeba a na jehož podobě bych se rád svými názory, i kdyby jen nepatrně, spolupodílel. Asi zlomovým impulzem pro mě bylo (po pasivní podpoře a účasti na několika pirátských akcích) osobní setkání s několika představiteli Pirátů, kde jsme diskutovali o směřování místní komunální politiky a utvrdil jsem se v tom, že jsou Piráti "tím pravým ořechovým"- kvůli svému důrazu na participaci občanů, transparentnost institucí a příklonem ke komunitnímu životu. Do činnosti strany bych se rád zapojil jak otevíráním diskuze o těchto tématech v rámci komunální politiky (které se jakožto člen městské komise snažím už nyní aktivně účastnit), tak i již zmíněným spolupodílením na vnitřních záležitostech. Samozřejmě bych tímto rád získal kontakty, skrze které bych se mohl efektivněji věnovat místním dobrovolnickým činnostem, jak jen mi to studium umožní. Rád bych také spolu s ostatními místními Piráty "nakopl" místní sdružení (např. akcemi s veřejností), které je kvůli nevelkému personálnímu zázemí spíše pasivní.
Ohledně mých zájmů a dovedností- ve zkratce cokoliv od sportu přes knihy (nyní bohužel převládají skripta) po sociální sítě, na kterých provozuji (troufnu si tvrdit) úspěšnou stránku s internetovým humorem. Ačkoliv svůj celý život válčím s interpunkcí (pokud si čtenář příspěvku libuje v lingvistice, pravděpodobně to už zaznamenal), rád píši a poloprofesionálně se zajímám o copywriting. Kromě obstojné práce s českým jazykem mohu např. v rámci činnosti pro stranu nabídnout svoje angličtinářské schopnosti, které mám potvrzené certifikátem. Byl jsem zaměstnán v manuálních i intelektuálních oborech, v současné době vykonávám brigádně při studiu práci baristy a nedávno jsem ukončil lektorskou činnost (v AJ) pod jednou z místních škol.

Tolik o mně a o mém vztahu k Pirátské straně, pokud je třeba cokoliv doplnit nebo rozvést, velice rád se rozepíši/osobně se setkám.

Přeji hezký zbytek krásného jarního týdne,

Vojta Lukavec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 5):
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Daniel.Prim, Petr.Cap, Jan.Korbel

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Vojto,

Děkuji za Ti za představení a zájem o spolupráci s Piráty. Je super, že se hlásí spousta mladých lidí, kterým nejsou věci jako politika a život koleb sebe lhostejné a aktivně se chtějí účastnit veřejného života.
Prosím o zodpovězení následujících otázek, pomůže nám to o lepší představě o Tobě :)

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Díky moc!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Filip.Dite

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Díky moc za superrychlou reakci, vrhnu se na odpovědi!

1) Jak už jsem zmiňoval- to ideologické "palivo", na kterém fungují Piráti je mi suverénně nejbližší a vlastně mě ani v českých podmínkách nenapadá strana, která by aktivně chtěla tlačit věci "odspoda"- a ne jen regulovat a směřovat depersonalizovanými příkazy. Teoreticky jedinou alternativou by mohl být STAN, který v jeho celorepublikové podobě respektuji, ale v místních podmínkách jde o organizaci, se kterou mám lidský problém- mám velké výhrady k (absolutně nepirátským) činnostem místních členů.

2) Co se týče legalizace drog- ohledně konopí bych byl pro legalizaci jak pro léčebné, tak pro rekreační účely. Za větší riziko než marihuanu považuji "obyčejné" cigarety a alkohol a nevidím důvod, proč by měl stát trvat na penalizaci jejího užívání, už jen z důvodu rozšířenosti a prokazatelných léčebných účinků. Tvrdé drogy bych ale vydělil stranou a nebyl pro jejich legalizaci, z důvodu zdravotních a sociálních rizik pro populaci.

3) Státní dotace považuji za dvousečnou zbraň. Stimulace veřejnosti prospěšných projektů by se rozhodně neměla opomíjet (byť tady by asi záleželo na přesnější definici otázky- tohle by mělo být samozřejmě primárně v kompetenci samosprávy), ale bohužel je tento systém v našem neutopickém světě ohrožen politicko-ekonomickými subjekty, které s financemi tendenčně manipulují ve směru jejich zájmů. Pokud by bylo nějakým způsobem možné zajistit úplnou nestrannost manipulace s těmito prostředky a jejich směřování do oblastí, které skutečně pozitivně ovlivní co nejširší veřejnost, neměl bych nic proti.

4) OSU považuji jakožto člověk, který se příležitostně dostal k DJingu za nemoderní přežitek, který by si zasloužil projít reformou. Stejně tak i některé koncepty a regulativy ohledně duševního vlastnictví- tento pojem by měl být v nějaké podobě určitě zachován, jen korektně liberálně upraven s přihlédnutím na nová média.

5) Velké nebezpečí bych viděl například v mixu sociální sítě-politika, kdy v současné době reálně hrozí neautorizovaná manipulace s daty uživatelů a jejich poskytování třetím osobám. Za potenciální ohrožení obecně považuji jakýkoliv moment, kdy si subjekt (ať už je jím stát, firma nebo třeba aplikace) žádá o informace nad rámec toho, co potřebuje k reálné funkčnosti. Za "díru" ale kromě tohoto považuji například přístup českého školství k technologické gramotnosti studentů- výuka informatiky často připomíná spíše přelom století a ne rok 2018, kdy je termín hybridní válka reálným pojmem v projevech nejen vojenských generálů.

6) Okamžikem, kdy se dotyčná menšina/sociální/náboženská skupina bude cítit ohrožena obsahem sdělení. Bohužel je současným trendem v těžbě politických bodů balancování na hraně korektnosti (a obyčejné lidské slušnosti), ale jakákoliv výzva k násilí, diskriminaci a jinému nenávistnému chování by měla být trestně stíhána.

7) Nepovažuji ji za ohrožení České republiky, v žádném smyslu. Největší migrace směrem k nám probíhá ze zemí na východě a s integrací těchto lidí není v drtivé většině problém, zejména proto, že migrují cíleně za méně či více kvalifikovanou prací. Co se týče uprchlické krize, považuji ji ze strany našeho státu za nezvládnutou- nikoliv z důvodu "slabosti" našich politiků, kterou jim vyčítají extrémisté a populisté, ale z důvodu jakési rozhodovací paralýzy a neschopnosti kooperovat s našimi evropskými partnery, na které migrační vlna narozdíl od nás skutečně dopadla- zejména s Německem.

8) Jsem rozhodně zastáncem smysluplných místních referend, kterými by se mohla nabízet participativní rozhodování o některých lokálních projektech maximálnímu možnému okruhu lidí- a proto by tato hlasování v případě dostatečné účasti měla maximální výpovědní hodnotu o skutečných potřebách občanů. Ohledně celostátních referend by šlo o konkrétní případy a jasně definované podmínky- kupříkladu by mi přišlo naprosto katastrofické, aby bylo hlasování o členství v některém z nadnárodních subjektů typu NATO nebo EU platné i v případě extrémně nízké účasti, apod.

9) Českou republiku podle mého dosti pálí určitá národní schizofrenie, která je vidět na několika příkladech. Pořád nedokážeme příliš úspěšně definovat svou pozici v Evropě, příliš se nám nedaří zakotvit naše směřování ve světové politice a vyloženě trpíme tím, že se nedokážeme podívat na "big picture" a pořád úzkostlivě sledujeme jen ten náš vlastní píseček. Moc často také mícháme emoce tam, kam úplně nepatří a nevkládáme je tam, kde by jim to slušelo. Jsme vyhlášení tím, že si umíme udělat legraci z kohokoliv a čehokoliv, ale na druhou stranu nás stojí hrozného vnitřního přemlouvání, abychom ty úsměvné aspekty naší společnosti třeba měnili k lepšímu, úsměškům navzdory. Na jednu stranu všichni po historii nabité totalitními systémy toužíme po demokracii, ale často nevnímáme její celou podobu a chceme se vykroutit z některých povinností, které obnáší. Takhle by se dalo asi psát dost dlouho, ale zase nechci vypadat jako škarohlíd- snad se začíná blýskat na lepší časy :)

Ještě jednou díky za reakci, pokud jsem něco opomněl, klidně ještě doplním.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvek:
Jan.Korbel

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Já děkuji za rychlé zodpovězení otázek :)
Předkládám tedy ještě informace pro začátek Tvého působení u Pirátů.

1) Zaregistruj se jako příznivec Pirátů - splněno
2) Vytiskni, vyplň a podepiš členskou přihlášku: https://www.pirati.cz/ao/sablony/start# ... _prihlaska
3) Vyplněnou přihlášku dones na některou z krajských schůzí. O tvém přijetí mezi Piráty bude veřejně hlasovat předsednictvo. Informace o schůzích najdeš v pirátském kalendáři: https://kalendar.pirati.cz, na fóru: viewtopic.php?f=799&t=13752, či na krajské FB stránce: https://www.facebook.com/pirati.stc/
4. Po hlasování předsednictva budeš informován a následně prosím pošli členský příspěvek na náš transparentní účet: https://www.pirati.cz/fo/navody/prispevek?redirect=1. Výše příspěvku záleží na tvém vlastním zvážení a finančních možnostech, minimum je 200 Kč, a platí se pravidelně každý rok.

Po přijetí:

1. Tvůj login pro přihlášení na fórum se změní na Jmeno.Prijmeni, to samé platí i pro přihlášení na tento web
2. Máš email a jabber ve tvaru jmeno.prijmeni@pirati.cz:https://www.pirati.cz/to/navody/email
3. Můžeš hlasovat na celostátním fóru: celostatni-forum-f477/
4. Můžeš kandidovat do libovolných funkce ve stranických orgánech: https://www.pirati.cz/rules/organizace

Hlavními informačními systémy Pirátů jsou

1. Internetové fórum: https://forum.pirati.cz – tam najdeš hlasování podněty a přípravy pro tiskové zprávy nebo pro přijímání členů. Jedná se o místo pro pracovní diskusi strany obecně. Neužívá se však jako chat. Tady najdeš pravidla pro užívání: https://www.pirati.cz/ao/pravidla/forum a podrobný obrázkový návod: https://www.pirati.cz/_media/po/vzdelav ... cek_v2.pdf
2. Web: www.pirati.cz – tady prezentujeme program, předpisy, usnesení, zápisy i výstupy z diskuzí na fóru. Každé krajské sdružení zde má svoji stránku.
3. Pirátský kalendář: https://kalendar.pirati.cz – sem vkládáme všechny happeningy, schůze, zasedání, termíny hlasování a další významné akce. Tvé vlastní akce rádi přidáme, stačí kontaktovat svého koordinátora.

Pokud jsi zvídavý, můžeš si přečíst návod pro nováčky: https://www.pirati.cz/po/vzdelavani/uvod_do_piratu, obecné návody: https://www.pirati.cz/po/vzdelavani#vzdelavani_clenu, návody technického rázu: https://www.pirati.cz/to/navody/start.

A teď už jenom... vítej na palubě a těšíme se, až Tě lépe poznáme!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Vojtech.Lukavec

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Děkuji za info, pustím se do toho! :)

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2822
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7349 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj Vojto, je v Poděbradech ještě někdo, kdo má zájem o členství? Kolik vás, potenciálních pirátů v Poděbradech v současnosti je? Co se týče místního sdružení, jsi spíše pro založení samostatného MS v Poděbradech, nebo chceš, aby Poděbrady spadaly pod nedávno zaniklé (ale snad brzy obnovené) MS Nymburk?

Dále mám dotazy ohledně v současnosti probíhajících předvolebních vyjednávání. Vím, že pracujete na koaliční smlouvě. Četl jsem její verzi z 28. května. Co touto koaliční smlouvou chcete získat? Je hlavní motivací pro vytvoření koalice nedostatek pirátů v Poděbradech? Opakuju svoje doporučení, které jsem řekl i Danovi osobně v Nymburce, a to jít cestou samostatné kandidátky.

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj, dokážu si teď "z voleje" představit zhruba tři lidi, což asi není úplně hrozné, ale na nějakou kandidátku dosti málo. Potenciálních Pirátů bych v Poděbradech viděl poměrně dost, ale momentálně jsou místní společensky aktivní lidé rozprostřeni do nějakých neskutečných dvanácti sdružení pro komunální volby. Po komunálkách určitě dojde k rozpadu některých těchto aktivů a věřím, že spousta akčních lidí z nich ráda přetransformuje svoji aktivitu pod křídla nějaké strany, dost rozumných z nich by bylo dobrými kandidáty na členství u Pirátů.
Tím, že momentálně jsou u nás personální stavy takové jaké jsou, tak asi nemá smysl hovořit o samostatném sdružení, ale závislost na Nymburku (resp. jim tedy přidělávat starosti našimi poděbradskými záležitostmi) mi také přijde zbytečná. Neznám úplně nároky na velikost místních sdružení apod., ale pokud nebudou místní Piráti jen o Danovi a o mně (zatím jen zájemci), dokáži si představit i poděbradskou buňku. Zkusím už teď oslovit pár lidí, ale obávám se, že za současné (u nás na maloměsto přehnaně vyhrocené) předvolební situace vzápětí padne dotaz typu "a můžu teda kandidovat do zastupitelstva?". Motivací pro koalici byl právě ten momentální nedostatek Pirátů, trochu jsem doufal, že to Dan někde komentuje a vysvětluje.. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Martin.Martin, Petr.Prochazka, V__

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 502
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 663 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Vojtěch Lukavec

Příspěvek od Petr.Prochazka »

PMS Nymburk zahájí hlasování o přijetí Vojty do MS Nymburk
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Martin.Martin, Stepan.Drtina, Martin.Polak, Jan.Korbel
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“