Michal Hažlinský [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 716
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Michal Hažlinský [PŘIJAT]

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj piráti,

už jsem se před pár měsíci představoval ve vlákně MS Kladno a na poslední krajské schůzi jsem už i nechal přihlášku. Bylo mi při tom doporučeno se představit i zde. Rád bych tedy využil zdejší prostor a taky se stručně představil...

Je mi 32, pocházím z Kladenska, konkrétně ze Pcher, ale v kladně bydlím už 12 let. Pracuji pro sdružení CESNET (sdružení spravující národní síť pro vědu a výzkum) jako výzkumník a vývojář v oblasti služeb páteřních počítačových sítí. Vystudoval jsem Elektroniku a Informatiku se zaměřením na počítačové sítě na ČVUT FEL a v současné době jsem doktorandem na ČVUT FIT.

Ve Pcherách jsem se také podílel na rozvoji sítě KlFree.net a v rámci možností udržuji přípojný bod i z Kladna.

Pirátskou politiku sleduji od založení strany a podrobně od kampaně před volbami do sněmovny 2013 a od doby po těchto volbách ještě blíže jako pasivní uživatel pirátského fóra. Obecně se mi pirátský přístup líbí a "partyzánsky" se ho snažím už delší dobu propagovat a vysvětlovat ve svém okolí. Vystoupit aktivně mě motivovalo poslední dění v Kladně, zejména dění kolem změn UP, jež se mně přímo dotýkají. Po zkušenosti z veřejného projednání změn UP a dojmů z jednání primátora a jeho spolupracovníků jsem se rozhodl, že se také pokusím více přispět ke změnám v Kladně. Jelikož moje zaměstnání obnáší hodně cestování, času nemám mnoho, ale pokusím se i tak být přínosem.

Zdraví ...
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 3):
Filip.Dite, Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Michal Hažlinský

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj Michale,

Děkuji za představení a zároveň moc děkuji za upozornění na nepřesnosti v zápisu ze schůze :)
Prosím o zodpovězení následujících otázek, které nám pomůžou s lepší představou o Tobě.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Názor na referendum?
9. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Díky moc!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Filip.Dite

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Hažlinský

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A já si tradičně dovolím otázky:
Je něco co by si chtěl v Pirátské straně či jejím programu změnit? Existuje něco s čím nesouhlasíš?
Co by si chtěl u Pirátů dokázat? Jak vidíš svou budoucnost v politice či ve straně?

Předem díky za odpovědi

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 716
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 694 poděkování
Dostal poděkování: 1031 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Hažlinský

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Zdraví všechny,

odpovědět mi trochu trvalo, zaměstnávalo mě místní dění. (Snažíme se vyvolat místní referendum a zablokovat zničení kusu přírody na kraji města stavbou zbytečného hypermarketu. Tento týden bylo zastupitelstvo, kde nám koalice protlačila změnu ÚP ve prospěch soukromých investorů.)

Takže odpovědi... Snažil jsem se šetřit místem :) Určitě se ukážu na nějaké schůzi, tak se tam dá povídat blíže.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Politiku sleduji dlouho, ale vždy s odstupem od stran. Piráty sleduji od jejich založení, ale podrobněji až od voleb v roce 2013. Důvod proč jsem zůstal je asi zejména otevřenost a transparence. Není jiná strana, kde bylo/je možné se registrovat (dokonce ani není nutné) na forum a sledovat veškeré dění a debatu uvnitř strany. Pak si bylo snadné udělat názor a buď říct ne, s těmi se neztotožním, nebo naopak ano toho bych mohl být součástí a pokusit se přispět. Co se mi nejvíce líbí je asi jev, který bych nazval reálná a funkční názorová pluralita. Na foru je to vidět a je super, že zatím to funguje a přes hlasování se v různých věcech dojde ke společnému konsenzu.

Do jiné strany bych v současnosti zejména z výše popsaného důvodu nevstoupil a měl bych i problém koho volit, kdyby nebyli piráti. V posledních volbách by to byl pravděpodobně STAN (možnost nevolit respektuji, ale není pro mě).

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
V tomto se projevuje moje trochu konzervativnější stránka, ale spíše to pramení z toho, že nejsem v tomto odborník a ani jsem si nikdy moc neprohluboval znalosti nad rámec obecně známého. Trochu mě děsí jak snadno se mladiství i nezletilí dostávají k drogám. Ale je to asi i známka nefunkčnosti represí. Přesto bych na základě mého současného poznání asi stávající úpravy neměnil s možnou vyjímkou konopí. Tam si myslím, že není dobře trestat domácí pěstování pro vlastní potřebu (např. pro nemocné rakovinou, prohrávání boje s touto nemocí není snadné a když ho může něco tak „snadno“ opatřitelného usnadnit, nemělo by se tomu bránit). Nelegální prodej bych postihoval přísně, zejména v zájmu znesnadnit přístup k tomu dětem. Stát by měl ale zajistit skutečně dostupné lékařské konopí i těm, kdo sami nepěstují, ale potřebují ho. Jinak za mě je třeba více podpořit prevenci, nemyslím, že by se mělo podceňovat stav, kdy jsme na špici v konzumaci alkoholu a marihuany mezi mladistvými, a dokonce i nezletilými (u těch těžko posoudit vliv efektu zakázaného ovoce a z toho pramenící „frajeřiny“). Rekreačně bych nechal lidi být, ale nesmí na tom načerno vydělávat.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Další oblast, kde nemám ambice se nějak vymezovat. Nemyslím si, že věci dostatečně rozumím. Shrnul bych svůj názor asi takto: S dotacemi opatrně :) .

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Autorský zákon potřebuje revizi a pirátský program mi v tomto přijde správný. V době online šíření děl (hudba, filmy, knihy...) je spousta věcí přežitých. „Výpalné“ z paměťových médií je taky mimo. Instagram jsem si založil teprve nedávno, ale moc aktivní tam nejsem. :) (Nadsázka :) Autocorrect asi nezná Intergram.) O problematice OSA a Intergramu bych si musel zjistit víc, než bych do toho někde začal aktivně rýpat. (nemám právní vzdělání)

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Spíš než v současných zákonech je problém v jejich dodržování a vymáhání. Mohlo by v tomto pomoci GDPR. Ale největším problémem při ochraně svých osobních údajů jsou si lidé sami pro sebe. Neznalost a liknavost. Je třeba osvěta a v dnešním světě by se tyto otázky měli dostat do občanské výchovy už na ZŠ. (Otázka je, kdo by to tam učil :) )

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Myslím si, že naše zákony jsou v tomto nastaveny vcelku dobře. Aneb sám se řídím tím, že moje svoboda má hranice tam, kde bych už omezoval svobodu někoho jiného.


7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Tady by se dalo mluvit dlouho :). Ale stručně. Nemyslím si, že ČR má nějaký problém s imigrací a imigračním zákonem. Co se týká EU, je třeba přispívat aktivně k řešením.

8. Názor na referendum?
Ano, ale začal bych postupně. Piráti to mají navržené IMHO dobře. Ústavní a mezinárodní otázky bych asi v první vlně vynechal. Když to trochu zlehčím: Společnost, která zvolí prezidenta na základě kampaně, jakou jsme viděli, má ještě nějaké to dozrávání před sebou.

9. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Za mě jednoznačně sociální problémy. Zadluženost (předluženost) domácností. Milion lidí v chudobě a další skoro 3 miliony těsně nad, či nedaleko od ní. To je velký problém a právě podhoubí pro extremisty a populisty.

Je něco co by si chtěl v Pirátské straně či jejím programu změnit? Existuje něco s čím nesouhlasíš?
Program jsem naposled četl více podrobně před volbami, nenašel jsem v něm nic, s čím bych měl nějaký zásadní problém. Jak jsem již zmiňoval výše, cítím, že jsem asi v porovnání s většinou pirátů více konzervativní v přístupu ke konopí. Ale jsem dalek hodnotit věci, kterým nerozumím. Nemám ambice se vyjadřovat za každou cenu ke všemu. Toto musí řešit jiní, kteří oblasti rozumí. Uznávaní odborníci v ČR jsou.

Co by si chtěl u Pirátů dokázat? Jak vidíš svou budoucnost v politice či ve straně?
Chci zejména pomoci rozvíjet MS Kladno. Nemám ambice někam kandidovat. Živí mě časově náročná práce (časté cestování) a ta se IMHO neslučuje se zodpovědným výkonem veřejné funkce. V rámci možností bych se rád podílel na činnosti MS Kladno, například pomoct s tvorbou programu pro komunální politiku, pomoc v kampaních, nebo při pořádání akcí.

Zdraví...
Michal
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Zmuda, Dalibor.Zahora

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1727
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2728 poděkování

Re: Michal Hažlinský

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Michale super, děkuji Ti za zodpovězení otázek.
Přikládám "manuál" jak fungovat dále. Měj se hezky a určitě se brzy uvidíme :)

1) Zaregistruj se jako příznivec Pirátů - splněno
2) Vytiskni, vyplň a podepiš členskou přihlášku: https://www.pirati.cz/ao/sablony/start# ... _prihlaska - splněno
3) Vyplněnou přihlášku dones na některou z krajských schůzí - splněno. O tvém přijetí mezi Piráty bude veřejně hlasovat předsednictvo. Informace o schůzích najdeš v pirátském kalendáři: https://kalendar.pirati.cz, na fóru: viewtopic.php?f=799&t=13752, či na krajské FB stránce: https://www.facebook.com/pirati.stc/
4. Po hlasování předsednictva budeš informován a následně prosím pošli členský příspěvek na náš transparentní účet: https://www.pirati.cz/fo/navody/prispevek?redirect=1. Výše příspěvku záleží na tvém vlastním zvážení a finančních možnostech, minimum je 200 Kč, a platí se pravidelně každý rok.

Po přijetí:

1. Tvůj login pro přihlášení na fórum se změní na Jmeno.Prijmeni, to samé platí i pro přihlášení na tento web
2. Máš email a jabber ve tvaru jmeno.prijmeni@pirati.cz:https://www.pirati.cz/to/navody/email
3. Můžeš hlasovat na celostátním fóru: celostatni-forum-f477/
4. Můžeš kandidovat do libovolných funkce ve stranických orgánech: https://www.pirati.cz/rules/organizace

Hlavními informačními systémy Pirátů jsou

1. Internetové fórum: https://forum.pirati.cz – tam najdeš hlasování podněty a přípravy pro tiskové zprávy nebo pro přijímání členů. Jedná se o místo pro pracovní diskusi strany obecně. Neužívá se však jako chat. Tady najdeš pravidla pro užívání: https://www.pirati.cz/ao/pravidla/forum a podrobný obrázkový návod: https://www.pirati.cz/_media/po/vzdelav ... cek_v2.pdf
2. Web: www.pirati.cz – tady prezentujeme program, předpisy, usnesení, zápisy i výstupy z diskuzí na fóru. Každé krajské sdružení zde má svoji stránku.
3. Pirátský kalendář: https://kalendar.pirati.cz – sem vkládáme všechny happeningy, schůze, zasedání, termíny hlasování a další významné akce. Tvé vlastní akce rádi přidáme, stačí kontaktovat svého koordinátora.

Pokud jsi zvídavý, můžeš si přečíst návod pro nováčky: https://www.pirati.cz/po/vzdelavani/uvod_do_piratu, obecné návody: https://www.pirati.cz/po/vzdelavani#vzdelavani_clenu, návody technického rázu: https://www.pirati.cz/to/navody/start.

A teď už jenom... vítej na palubě a těšíme se, až Tě lépe poznáme!

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“