Štěpán Drtina [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Štěpán Drtina [PŘIJAT]

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Bc. Štěpán Drtina, nar. 2. 5. 1994.

Ahoj,

Jmenuji se Štěpán a pocházím z nedaleké blízkosti Kutné Hory. Po absolvování zdejšího Církevního gymnázia jsem šel studovat na Přírodovědeckou fakultu v Ústí nad Labem. Nicméně studia jsem po roce zanechal, a další rok odešel na Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, kde jsem letos v červnu úspěšně složil SZZ z oboru Historie - společenské vědy se zaměřením na vzdělávání. Nicméně rozhodl jsem se nepokračovat v učitelské části studia, ale věnovat se blíže jednooborové historii, která byla vždy mým velkým koníčkem (zejména oblast českých národních dějin). V dějinách hledám příklady a paralely, které se dají vztáhnout k dnešní době. Jsem totiž toho názoru, že dějiny se opakují a je třeba si z nich brát příklad a poučení ;) Kromě dějinných témat mám však znalosti z celého spektra společenskovědních oborů (např. politologie, ekonomie, právo, sociologie, filozofie), které jsou také v oblasti mého zájmu.

O členství v České pirátské straně mám zájem především proto, že bych se rád podílel a byl součástí věcí veřejných prostřednictvím této mladé, neotřelé strany s programem a stanovami, které jsou mi vlastní a které je potřebné v dnešní době prosazovat.Vzhledem k povaze svého studia si myslím, že bych byl užitečný především v oblasti kulturní, či vzdělávací. Nebráním se však zkušenostem z jiných segmentů. Z pracovních činností jsem se například podílel na činnosti a programu mladé kulturní instituce Dačického domu v Kutné Hoře. Dále se zajímám o práci s mládeží, kdy jako vychovatel jezdím s dětmi na školy v přírodě a dříve jsem organizoval různé kroužky. Mám tedy organizační a komunikační schopnosti potřebné k uspořádání činností a práce. Všeobecně se zajímám o společenské dění jak na lokální, tak mezinárodní úrovni. Rekreačně také sportuji a věnuji se například cestování po republice ;)

Zdraví,
ŠD
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Kopriva, Vojtech.Ertl, Vit.Fux, Martin.Polak

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Štěpán Drtina

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj,

Na fóru jsem se představil již cca před 1/2 rokem, ale na otázky jsem zatím neodpovídal. Ve čtvrtek se chystám na krajskou schůzi do Kutné Hory, a tak pro úplnost přikládám odpovědi.

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Piráty jsem zaregistroval již před cca 5 lety a už od té doby mi jsou sympatičtí. Nicméně blíže jsem se o ně začal zajímat letos v létě s blížícími se volbami do PS. Z dnešního politického spektra jsou pro mě tím nejlepším. Mladá, neotřelá strana, která za sebou nemá žádné skandály a před sebou budoucnost. Osobně se snažím ve věcech hledat zlatou střední cestu a demokracii vnímám jako základní ideál moderní společnosti. Tudíž Piráti jako liberální středová strana jsou pro mě jasnou volbou.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Jsem jednoznačně pro legalizaci konopí, jak ve zdravotnictví, tak pro rekreační účely. Pozitivní využití při léčbě již je dostatečně prokázáno. Při rekreačním užívání se vytvoří pro stát nový zdroj příjmů a navíc konopí má prokazatelně několikanásobně menší společenskou rizikovost než legální alkohol. Legislativu ohledně ostatní drog bych zanechal beze změny, jelikož zde již je dle mého názoru rizikovost moc vysoká. Možná vyjma LSD a jeho potencionálně léčebného účinky v psychiatrii.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Státní dotace jsou vhodný nástroj jak pomoci českým podnikatelům. Nicméně by se mělo řádně rozhodovat komu budou přiděleny a jejich využívání následně kontrolováno. Určitě bych je soustředil především na začínající a drobnější podnikatele.

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Upřímně touto otázkou jsem se tolik nezabýval. Nicméně člověk, který něco originálního vytvoří, má zájem chránit si tento svůj výtvor a mít z něj určitý zisk, tak by tu možnost určitě měl dostat. Nicméně myslím, že by to mělo být jinou formou než přes velkou celostátní organizaci, která sleduje stejně spíše své vlastní zájmy, než zájmy autorů.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Určitě by se měli neustále modernizovat a aktualizovat počítačové a digitální systémy, jelikož rizika hackerských útoků jsou na denním pořádku. Potřeba je těmto útokům zaměřeným na ukradení identity zamezit. Nicméně v tomto by měli být důkladně vzdělání i sami občané, aby věděli jak správně své osobní údaje a přístroje spravovat a jak s nimi nakládat. Co se týče "šmírování" občanů množstvím kamer a podobně, tak v tom nevidím zásadní problém, pokud jsou záznamy využívány pouze k účelům tomu určeným (např. pro identifikaci zločinců).

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Zde se musí rozlišovat závažnost konkrétních projevů. Hranice je velmi proměnlivá. Satira sloužící k výlučně k pobavení je podle mě v pořádku. Pokud by taková věc nebyla myšlena v žertu, ale vulgárně a nenávistně, tak už nastává problém, který by měl být postižitelný.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
V této době již pouze graduje mnohaletý proces. Nejsem zastánce bezhlavého přijímání, ani stavění plotů na hranicích. Nicméně si uvědomuji, že jde o problém, který může ohrožovat již samotnou podstatu naší západní civilizace. Důležitý je společný evropský postup a vytyčení konkrétních skupin, které budou přijímány (např. lidé unikající před válečným konfliktem ochotní se přizpůsobit společnosti do které přijdou). S tím souvisí potřeba se aktivně zapojit při integraci těchto skupin. Je to však již zahlazování problému, jenž samotnou podstatu neodstraní. Proto je důležité řešit tento problém přímo v zemích odkud vychází. Koneckonců si za destabilizaci středního východu může západní společnost do jisté míry sama. Proto se k tomu nelze stavět zády, ale vyvinout maximální úsilí pro odstranění příčin. Co se týče přímo otázky ČR, tak nás se přílivu imigrantů akutně netýká. To ale však neznamená, že se to nezmění. Navíc ČR a ani žádná jiná země v dnešním globalizovaném světě nestojí a ani nemůže stát sama za sebe. Proto je nutný společný, kvalitní a dobře promyšlený postup.

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Ve všeobecné rovině vidím problém v silném úpadku politické kultury a apatii občanů k politice a politikům. S tím se musí bezpodmínečně něco udělat. Jako nejdůležitější vnímám boj proti korupci, průhlednost financování a získávání veřejných zakázek, výběrových řízení, příjmů politiků a zveřejňování smluv. To jsou podle mého nejdůležitější nástroje, která je třeba prosadit, aby se vnímání české politiky mezi občany změnilo. To je koneckonců moje hlavní motivace vstupu do politického života prostřednictvím strany, která tohle vše přijímá za vlastní.

Děkuji za přečtení a všechny Vás zdravím.
Štěpán
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Vojtech.Ertl

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěpán Drtina

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Ahoj Štěpáne,
já jen doplním pro ty, co nevědí, Štěpán nám vydatně pomáhal v kampani, což skromně nezmínil.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 342
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 252 poděkování

Re: Štěpán Drtina

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Souhlasím s Lenkou :)
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 503
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 665 poděkování
Dostal poděkování: 774 poděkování

Re: Štěpán Drtina

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj Štěpáne, díky za tvoje odpovědi. A také potvrzuji tvou významnou pomoc v kampani a chuť jít do komunálek v KH. Právě skenuji tvou přihlášku a předpokládám, že po administrativním zpracování přejdeme k hlasování o tvém přijetí za člena. Sleduj stále program schůzí kraje a pokračuj v aktivní spolupráci.
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1728
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1817 poděkování
Dostal poděkování: 2737 poděkování

Re: Štěpán Drtina

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ahoj,

Děkuji Vám všem za kladné reakce. Rád jsem pomohl, byla to pro mě maličkost. Určitě se brzy opět uvidíme!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13423
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34738 poděkování
Dostal poděkování: 17613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěpán Drtina

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Štěpán přijat, gratulace. ;)
Odhlasováno zde viewtopic.php?f=314&t=40248

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“