Patrik Prokop

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Stredocesky kraj, Odbor - personalni

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
patrik.prokop04
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2018, 11:48
Profese: Student ekonomické pedagogiky
Dostal poděkování: 3 poděkování

Patrik Prokop

Příspěvek od patrik.prokop04 »

Zdravím všechny Piráty,

jmenuji se Patrik Prokop, je mi 21 let, jsem studentem druhého ročníku VŠE oboru Vzdělávání v ekonomických předmětech. Narodil jsem se na Praze 2, ale téměř celý život jsem žil v okresním městě Náchodě, které se nachází na východní hranici s Polskem. V současné době žiji třetím rokem v Přezleticích, což je malá vesnička těsně před Prahou.

Již od malička, především díky své rodině, jsem se zajímal o politiku. Byla a je u nás pravidelnou tématikou při jakýchkoliv příležitostech v jakoukoliv denní dobu. Abych se ale dostal k tomu, co mě přivádí právě k Pirátům. Moje cesta nebyla až tak jednoznačná, pokusím s vysvětlit proč. Na počátku jsem byl docela velkým příznivcem hnutí Andreje Babiše a to hlavně kvůli jeho podnikatelské minulosti, především z důvodu, že zaměstnává několik tisíc lidí, a taktéž kvůli tomu, že jeho ústřední myšlenkou byla obnova státu, stop korupci, "trafikanství", tmářství...Byla to pro mě taková nová naděje. Musím ale uznat, že mě právě v těchto myšlenkách dost zklamal, jelikož se z něho právě stalo to, proti čemu "bojoval", nebo se to jako boj alespoň tvářilo. Začal jsem proto hledat stranu, která by mi v tomto ohledu byla opět blízkou. Začal jsem sledovat pana Bartoše a jeho výstupy v médiích mi doslova učarovaly. Je to sympatický, velice inteligentní, mladý, schopný člověk, který má charakter a je absolutně pevný v názorech, stejně jako asi všichni Piráti. Na to konto jsem se tedy rozhodl prostudovat stránky České pirátské strany a do detailu se začíst do 20stránkového volebního programu, který, předesílám, bych mohl podepsat i svou krví.

Nejvíce mne oslovila racionální koncepce a na mnoha místech konkrétnost Vašeho programu. Především mi učarovaly pasáže o zjednodušení daňového systému a koncepce rovné daně, která by byla o více jak procentní bod nižší, než tomu je v současnosti. Kapitoly týkající se zemědělství a ekologie byly pro mě osobně velké překvapení, jelikož jsem ani nedoufal, že se na světě vyskytne byť jeden člověk, který na tuto problematiku má stejný, nebo minimálně stejný úhel pohledu. Nejsou tam nánosy blábolů, nepodložených "eko-nesmyslů" a ideologie Evropské unie. Je to racionální a proveditelná varianta, jak zodpovědně a hlavně šetrně ekonomicky růst, především se zaměřením na člověka a jeho bezprostřední okolí. Zemědělství s důrazem na lokálnost výroby, pěstování smysluplných plodin, namísto zaklínání se biopalivy a intence na zdravou půdu a hospodaření s ní, což už naši předkové zodpovědně uměli. Souhlasím s tím, že dnešní "ekologie" spíše přírodě ubližuje, než aby jí pomáhala.

Rád bych se zapojil do dění v naší společnosti a po zralé úvaze se opravdu toužím stát Vaším členem. Myslím si, že bych mohl přispět do různých oblastí Vaší činnosti. Jinak bych se charakterizoval jako upřímný, poctivý, člověk, který by si ideální stát představoval velice podobně jako vy. Jsem komunikativní a velmi aktivní člověk, takže si myslím, že byste mě mohli vhodně využít :) a též vlastním i auto, takže jsem i dost mobilní, což by se mohlo hodit :)

Budu rád za Vaše komentáře a případné dotazy :)

Přeji příjemný pátek a doufám, že jsem Vás neunudil k smrti :D,

Patrik Prokop
Tito uživatelé poděkovali autorovi patrik.prokop04 za příspěvek:
Lenka.Kozlova

Zuzana.Petruvova
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 76
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: Patrik Prokop

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj Patriku, díky za příspěvek :)

Než Tě tu začnou zpovídat ostatní členové, ráda bych Tě pozvala na naši schůzi. Ta se bude konat 25.1.2018 od 18 hodin v restauraci V Ruthardce v Kutné Hoře. Určitě sleduj nás středočeský fb https://www.facebook.com/pirati.stc/, kde se dozvíš aktuální informace i o dalších schůzích. Rádi naše adepty na členství nejprve poznáme, chtěli bychom také, aby se zájemci zapojili do různých aktivit a pomáhali nám :) Pokud máš další dotazy, tak se neváhej obrátit přímo na mě :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Petruvova za příspěvek:
Lenka.Kozlova
Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477

patrik.prokop04
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2018, 11:48
Profese: Student ekonomické pedagogiky
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Patrik Prokop

Příspěvek od patrik.prokop04 »

Ahoj, děkuji za odpověď a 25. jsem si rozhodně na schůzi vyhradil čas :) Rád se také zapojím do různých aktivit, jestli bude potřeba :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi patrik.prokop04 za příspěvky (celkem 2):
Zuzana.Petruvova, Lenka.Kozlova

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 384
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 449 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování

Re: Patrik Prokop

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj Patriku, vítej na palubě! Díky za tvou návštěvu v Kutné Hoře a také za tvou chuť kandidovat v komunálních volbách u Vás v Přezleticích. Níže připojuji několik obvyklých otázek, které dáváme všem novým uchazečům o členství a děkuji ti předem za jejich zodpovězení.


1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Instagramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?

Těším se na další spolupráci a věřím ve tvé brzké přijetí k pirátům.
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

patrik.prokop04
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 12 led 2018, 11:48
Profese: Student ekonomické pedagogiky
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Patrik Prokop

Příspěvek od patrik.prokop04 »

Ahoj Petře, děkuji za otázky. Pokusím se na ně nějakým způsobem smysluplně odpovědět :)

1, Jak jsme předeslal už v mém prvním příspěvku, nejprve mne hodně oslovilo Ano Andreje Babiše a to především myšlenkou určitého pragmatismu namísto ideologie pravice x levice. Určitě jsem plusy viděl i v boji proti korupci, odhalování skandálů, myšlenku transparentnosti aj. V realizaci těchto myšlenek mě ale Ano i sám AB velice zklamal. To byl vlastně důvod, proč jsem začal hledat stranu, které bych především upřímně VĚŘIL. Jelikož důvěra v určité poslání je jednou z klíčových bodů, když si člověk buduje nějaký "vztah". Když člověk věří někomu, může s ním mít i rozličné názory, ale i přes to, je schopen rozumné diskuze, respektu a konsenzu. Myslím si, že Piráti jsou skvělým příkladem strany, která roste z dobrovolníků, nadšenců pro věc, bez vidiny zisku či osobního prospěchu. Je super vidět, jak fungují tyto struktury a snad bych mohl i říct, že takto se strana uchytí pevně ve svých myšlenkách a idejích, nemluvě o vzájemných vztazích. To mi nějako vyplynulo, když jsem byl na KS v Kutné Hoře. Rád bych proto byl členem a přispěl i svou rukou ke společnému dílu, jelikož když člověk viděl, jak Piráti svědomitě po volebním úspěchu postupují, řekl jsem si, že toto je opravdu strana, které na sto procent můžu věřit.

2, U tohoto bodu bych začal trochu pozvolna, jelikož i ve společnosti to není úplně jasně vymezené téma ANO x NE. Osobně nemám problém s legalizací, snad jakýchkoliv, látek pro lékařské účely. Jelikož tyto látky musejí být podloženy řadou studií, které stanovují jejich účinky. V případě konopí jsem pro jednoznačnou legalizaci pro osobní užití, popřípadě pěstování. Je pozoruhodné, jak je stát schopný 80letou paní popotahovat za to, že si na zahradě vypěstovala dvě kytky, ze kterých si dělala mast na klouby :D. Navíc konopí je známé od nepaměti pro své mimořádné léčivé účinky. Myslím si, že když jsou legální zabijáci jako je tabák a alkohol, že konopí je oproti nim opravdu léčivá bylinka. Tedy neslyšel jsem o nikom, kdo by se léčil třeba tabákem :) Co se týče heroinu a LSD, tak tady bych byl zdrženlivější, jelikož užívání těchto drog není "sranda". Na závislost, respektive předávkování např. heroinem se prostě umírá. Na druhou stranu viz příklad tabák + alkohol. Možná by stálo za to, kdyby tyto drogy stát prodával legálně v nějakém měřítku, což by mělo za následek rozbití černého trhu, prodej mladistvým, pašovaní atd. Stejně bych byl ovšem opatrný v této otázce. Nicméně bych posílil povědomí o drogách, jejich účincích a následcích. Například formou edukace mládeže ve školách, jelikož snad všichni si přejeme zdravou populaci. Myslím si, že by se mělo postupovat tak, že se občanům poskytne v této oblasti jasné vzdělání a každý svéprávný občan by měl být schopen se rozhodnout, jak se svým životem naloží.

3, V této otázce, bych řekl, že zastávám tradičně "pravicový" názor. Dotace obecně narušují princip volného trhnu, nabídky, poptávky, cenotvorby, konkurence aj. především díky substitučnímu a důchodovému efektu, který vyvolávají mimo jiné i dotace. Zcela otevřeně říkám, že bych byl radši, aby na území EU žádné dotace nebyly, a to ve smyslu podpory určitých subjektů soukromého sektoru. Tady bych určitě rozlišil dotace do zdravotnictví a jiných odvětví, které mají za účel zvýšit veřejné blaho. Zde si myslím, že jsou dotace v určité míře prospěšné, jelikož nevyvolávají efekty zmíněné shora. Uvedu Vám zde celkem tři příklady dotací do soukromého sektoru, z čehož jeden je obecný a dva jsou reálně z mého okolí. Nejdřív bych například zmínil dotace na řepku olejku a další "biopaliva". Není divu, že se spousta subjektů rozhodla pěstovat tuto plodinu, jelikož je dotovaná, namísto toho aby se zde pěstovali "jedlé" plodiny a rozvíjelo se zemědělství, které trvale nepoškozuje půdu. Dále pak můj táta podniká 25 let, zdanil každou korunu a na dotacích nikdy neviděl ani jedinou Kč. Byl ovšem několikrát málem nucen skončit, jelikož dotovaná konkurence ze zahraničí má logicky lepší podmínky, respektive nižší náklady. A poslední příklad. Naše rodina si postavila za vlastní prostředky malý penzion. Ve skoro tu samou dobu vznikl malý hotel s lázněmi nedaleko nás, ovšem s dotační pomocí. No z vlastní zkušenosti Vám říkám, že se podniká o hodně líp, když někomu spadnou peníze z nebe, než když se má člověk o vše starat sám a obracet každou minci. Asi uvedu i poslední příklad, trochu úsměvný. Minulý semestr jsem u nás na VŠE absolvoval předmět "Základy podnikání", kde každou přednášku přicházeli mladí úspěšní podnikatelé. Jednou ovšem přišla slečna, která svůj byznys vybudovala na grantech EU a jejich opětovném získávání a dokonce se nám chlubila, že má měsíční ztrátu 40 000 Kč, ale že si vyplácí na Plzeň slušnou mzdu :D. Zakončila otázkou: "Co VY byste dělali, kdyby Vám peníze jakoby spadli z nebe?" :D :D :D No podnikat se dá i takto, jenom se právě bojím, když vidím, co všechno ty dotace můžou způsobit. Je jasné, že dotace začínajícím a malým podnikatelům jsou ovšem v určité míře žádoucí a stát by měl toto úsilí podporovat a ne mu bránit. Jde o to, nastavit mechanismy opravdu spravedlivě, abychom systému pomohli a ne ho spíše rozkládali.

4, No, je pravda, že o tohle téma jsem se nikdy důkladně nezajímal. Slyšel jsem ovšem taková názory, že OSA je dosti protěžovanou institucí a celý systém ohledně autorských práv zvýhodňuje vydavatele oproti autorům a dohromady to dá ten výsledek, že autorská tvorba je v naší zemi potlačovaná, namísto podporovaná. Pokud to takto ve zkratce je, tak se to samozřejmě musí změnit. Kultura je duše společnosti, a pokud jí budeme umrtvovat, umrtvíme tím i společnost. Kultura se musí jednoznačně podporovat, autorská tvorba především, jelikož právě ta inspiruje mnohé a dle mého vytváří zdravější společnost. Nositelem kultury dneška je digitální verze ve všech možných provedeních, stává se dostupnou a rychlou. Myslím, že je spíš k dobru, proto bych ani zde nezaváděl zbytečné restrikce a omezení.

5, Nejsem moc expert na ochranu informací, tak to zkusím nastínit v příkladech, které se mi zase staly. Dost často mi zvoní telefon, přičemž na druhé straně se ozve nějaká "super nabídka", bez které pravděpodobně se nedožiji rána. Na to konto odpovím, že si nejsem vědom, že bych jim poskytl své telefonní číslo. Je mi většinou odpovězeno, že si daná společnost zakoupila databázi. No to mě upřímně trochu děsí, jestli se takto se soukromými daty dá docela volně obchodovat. Jinak ta otázka je velmi složitá, ale rozhodně bych chtěl mít zde takový systém, aby byla zajištěna co nejvyšší míra ochrany citlivých osobních údajů. Nejsem vůbec IT expert, takže konkrétní body bych nechal na expertech, což určitě Piráti mají :)

6, Svoboda projevu ne pro mě osobně jedním ze základních principů právního a demokratického státu. Je to právo, se kterým se člověk rodí a nemělo by mu být odepřeno. Ovšem každá svoboda je omezena svobodou jinou, přičemž každá svoboda je stejně důležitá a nelze jedné svobodě dávat větší váhu, než-li té další. To je právě to, co se podle mě děje v těchto dnech. Svoboda projevu je oklešťována svobodami druhými. Například náboženskou. Pak se stává hold to, že se z nějakých témat stává celospolečenské tabu. Jedna svoboda prostě nesmí utlačovat druhou. Musíme stále hledat tu vyvažující hodnotu. Projev by měl být především tolerantní opravdu nehanobit, neurážet, nesnižovat, jako se to děje například u SPD, která je dle mého ještě radikálnější v některých otázkách než NSDAP svého času a vyzývá k nábožensko-rasové nesnášenlivost. Rád bych žil ve státě, kde není problém se veřejně bavit o jakýchkoliv tématem a to v mezích slušnosti a respektu ke druhým. To ovšem dle mého nejde vynutit žádnými zákony, tresty či nařízeními, ale respekt a slušné chování hold vyplývá ze společnosti, proto bychom měli usilovat o její kultivaci, což si myslím, že Piráti reálně činí.

7, Jak asi všichni tuší, reálná migrace do ČR prostě neexistuje, pomineme-li asi 12 uprchlíků. Co ovšem je už skutečný problém, je fakt, že na území státu, se kterým máme společnou a otevřenou hranici tato migrace existuje, i když už ne v tak velké míře, jako tomu bylo v minulých letech. Zásadně bych se vyslovil proti otevřené migraci neprověřených a potencionálně rizikových osob na území EU. Konflikty, které tuto migraci způsobují by se především měli aktivně řešit v místě jejich vzniku. Dále je určitě žádoucí aby, Evropa chránila své vnější hranice, proto aby ty vnitřní mohly zůstat otevřené. Když Češi emigrovali do zahraničí za socialismu, brali doklady, pasy, diplomy, aby bylo jasně vidět kdo jsou a odkud jsou. Nelze tedy přijímat lidi bez jediného dokladu či čehokoliv jiného. Samozřejmě musíme ctít na druhou stranu i mezinárodní právo, které nás zavazuje určité migranty přijímat. To si myslím, že je ale úplně jiná písnička a lidí, kterých se to týká je méně, než těch, kteří jsou migranti ekonomičtí. Prostě Evropa, potažmo i Česká republika má velice solidární systém, který ovšem není schopen zajistit určitou standardní úroveň žití pro 100 procent svého obyvatelstva, jelikož existují bezdomovci, lidé ohrožení chudobou, matky v azylových domech aj. Nemyslím si, že bychom byli v současné době v situaci, abychom zvládli přijmou nějaké větší množství ekonomických migrantů. Řešení samozřejmě nejsou ani povinné přerozdělovací mechanismy, které právě díky vnitřní otevřenosti hranit nejsou sto fungovat.

8, Nejvíce bych řekl, že naši zem trápí rozdělení na dva, potažmo více táborů. Je potřeba také celková kultivace naší společnosti a posunutí se opravdu do 21. století. Vidím obrovský prostor pro digitalizaci státu, úřadů, ministerstev, policie, soudnictví aj. Je potřeba odstranit trafikanství a další korupční jednání z dob minulých. Transparentnost projektů, finanční toky ve státní správě určitě též. Dále pak jako stěžejní pro budoucnost vnímám reformu školství, aby se uzpůsobilo standardům 21. stol a ne, aby připomínalo to socialistické, více či méně. Dále investice do infrastruktury a železnic, jelikož infrastruktura obecně je páteř ekonomiky. Můžeme to vidět třeba na mapě Německa, to podle mě mluví za vše. Podpora místních výrobců, rozumného zemědělství.


Doufám, že to někdo dočetl až do konce a těším se moc na další spolupráci :)

Patrik Prokop

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host