Lukáš Kohout [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lukáš Kohout [PŘIJAT]

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj!
S piráty komunikuji již pár měsíců, takže už mám několik "představovaček" za sebou, ale proč nepřidat ještě další ;)

Jsem čerstvý čtyřicátník, bydlím ve Veltrusích (u Kralup nad Vltavou, okr. Mělník) a pracuji v Praze. V současné době na pozici projektového manažera v IT firmě Sprinx Systems a.s., Jsem ženatý a hrdý otec dvou dcer 12 a 8 let. Už to jsou jedny z důvodů proč právě Piráti. Mé politické smýšlení a vize budoucnosti se s programem Pirátů protínají v nejvíce bodech a navíc se jedná o relativně čerstvý vítr v politice, přesto, že jste na scéně již 8 let a Vaše práce na komunální úrovni je dobře známá (alespoň pro ty, kteří se zajímají). Jsem také aktivní v komunální politice, ale doposud jako nezávislý kandidát na nezávislých kandidátkách do zastupitelstva města Veltrusy, ale také jako člen kulturního výboru podílející se na zlepšování kultury v našem městě a také jako člen redakce místního zpravodaje Veltruské listy. V blížících se komunálních volbách bych rád kandidoval pod Pirátskou vlajkou a v případě úspěchu se ucházel o pozici uvolněného zastupitele, což u nás znamená pozici starosty či místostarosty. Pro piráty bych nejraději pracoval na plný úvazek, a proto se také účastním výběrového řízení na "Pravou ruku Piráta". Za 20 let pracovního života z největší části na pozicích ve středním managementu jsem získal velké množství zkušeností, které sahají od logistiky, obchodu přes marketing, procesní řízení, projektový manažer, atd. Nejsem asi kovaným odborníkem zaměřeným jedním směrem, ale mohu nabídnout svou všestrannost. Budu rád, pokud se ozvete, bude-li Vás o mě zajímat více.

pro ušetření času odpovím rovnou na otázky, které uchazečům podáváte :)
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
- Jak jsem napsal výše, můj politický názor a vize, kam by se naše země měla ubírat nejvíce konvenuje s vizí Pirátů. Liberální, ale zároveň solidární přístup k občanům, otevřenost, reforma a důraz na vzdělání, udržitelný rozvoj,... Další nejbližší politickou silou je pro mě STAN. Mé výhrady k tomuto hnutí jsou, že jejich členem (a tím mít možnost ovlivňovat směřování hnutí) se můžete stát pouze v případě, že jste zastupitelem. To na mě působí trochu jako "elitní klub". Sympatické je určitě to, že se politici v tomto hnutí rekrutují z lidí, kteří mají zkušenosti s politikou na komunální úrovni. Čož na druhou stranu může být nevýhodou, protože se může jednat o ideově nesourodé těleso, v jiných než ekonomických či organizačních problémech.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
- jsem pro legalizaci konopí, zdanění obchodu s ním, jasná pravidla a zejména zajištění nedostupnosti mladistvým, stejně jako u cigaret či alkoholu. U drog typu LSD, MDMA, atp. nejsem přesvědčen o prospěšnosti legalizace, i když si uvědomuji jejich nižší společenskou rizikovost, ale ze zdravotního hlediska nejsem přesvědčen, že by to bylo dobře. U tvrdých drog, jako je heroin, amfetaminy atp. určitě ne. Každopádně jsem pro zachování dekriminalizace užívání a investice do preventivních programů zejména ve vyloučených lokalitách. Souhlasím s tvrdým postihem zejména špiček nelegálního drogového byznysu.
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
- Nejsem velkým příznivcem extrémního přerozdělování, ale jsou kapitoly, kde si nedokáži fungování bez dotací představit. Jedná se zejména o kulturu, sociální služby, vzdělání, mládežnický sport, atp. V celoevropském kontextu se bez dotací neobejde ani zemědělství, každopádně jsem pro podporu malých zemědělců, se zaměřením na kvalitu produktu, udržitelný rozvoj zemědělské činnosti, regionální dopad, atd. Stejná kritéria bych uplatňoval na dotace na rozvoj podnikání.
4. Co si myslíš o OSA, Instagramu a autorském zákonu?
- Právo na duševní vlastnictví (stejně jako na hmotné) je pro mě nezpochybnitelné, ale způsob, jakým je vykonáváno u nás, je pro mě neakceptovatelný. Člověk, který něco nehmotného vytvoří, má právo na odměnu, ale není možné, aby "správa" tohoto práva byla dražší, než částka kterou obdrží. Dále pokud neinvestuje svůj čas i finance do toho aby se do organizace přihlásil, nemůže být za jeho dílo vybírána odměna a rozdělována mezi jiné. Jednoznačně revidovat autorské právo v ČR, zejména ve prospěch těch, kteří nějakou hodnotu vytvoří.
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
- Problematika soukromí a osobních údajů pro mě nepředstavuje zásadní problém. Vnímám ji jako daň za pokrok a uvědomuji si, že za sebou svým chováním zanechávám digitální stopu. Snažím se tedy chovat tak, aby se ta stopa nemohla obrátit proti mně. Je to pro mě odpovědnost každého člověka. Co se týče sledování ze strany státu, budou-li fungovat kontrolní mechanismy, nemám s tím v oprávněných případech problém.
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
- Zde jsem nekompromisní. Všechny výše zmíněné projevy jsou pro mě jednoznačně za hranou svobody projevu, jsou-li míněny vážně. Na druhou stranu je potřeba rozlišovat mezi vážně míněnými výroky a nekorektní satirou. Jako příznivce humoru České Sody atp. bych byl nerad svědkem "sterilizace" zábavy.
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
- tato otázka má více rovin. Migrace je a vždy byla věc přirozená a nemám s ní problém. Jestliže tu máme 150k pracovních míst, o které nemají Češi zájem, obsadit se musí. Nemám ani problém s migrací z kulturně a nábožensky odlišných lokalit. V případě jakékoli imigrace jsem ale jednoznačně příznivcem integrace příchozích do naší společnosti oproti vytváření monokulturních komunit. Myslím, že stou naší českou monokulturou máme svých starostí dost :D. Co se týče pomoci uprchlíkům z válečných konfliktů, či humanitárních katastrof, těm musíme určitě pomáhat.
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
- reforma vzdělávání s vizí pro 21. století
- důchodová reforma
- integrace Romské menšiny - souvisí s 1. odpovědí na tuto otázku - 28 let nikdo nepřišel s nějakým dlouhodobým programeme, který by pomohl lidem ve vyloučených lokalitách se integrovat do společnosti, čím déle to budeme odkládat, tím to bude dražší a bude to trvat déle.

PS: EU i NATO - bezpodmínečně být členy, ale členy aktivními, kteří dokáží diplomaticky prosadit změny, které budou prospěšné pro všechny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Fortik, Dalibor.Zahora, Petra.Smutna, Martin.Martin, Jan.Zavadil

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vítej mezi Piráty!

Mám jednu otázku, zmínil si STAN. Co si myslíš o této jejich iniciativě?

STAN chce, aby přiznání sociální dávky záleželo na úvaze radnice
https://www.respekt.cz/spolecnost/staro ... -o-davkach

Díky za odpověď.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj a díky za přivítání :)

To je velice zajímavé a komplikované téma. Určitě si nemyslím, že je náš sociální systém dobrý a jistě potřebuje důkladnou revizi. Ačkoli chápu motivaci STAN s ohledem na to, že na komunální úrovni jsou si lidé blíže a lépe se znají, tak s tímto řešením nemohu souhlasit, protože je zde velké riziko nespravedlivého či zaujatého rozhodování a také prostor ke korupci. Veltrusy, kde žiji, mají cca 2000 obyvatel a znám atmosféru takových obcí, kde se mnohdy řeší křivdy několik generací staré. Jedná se o velice citlivou záležitost, aby jejím arbitrem s právem veta, mohl být jeden člověk, jehož nestrannost nemůže být nijak garantována. Na druhou stranu by měli místní úřady iniciovat kontroly příjemců dávek, jsou-li přesvědčeni, že dochází k jejich zneužívání, což následně prošetří nezávislý orgán. Nejlepším řešením by samozřejmě dle mého názoru bylo pomoci těm lidem k tomu, aby sociální dávky pobírat vůbec nemuseli, i když vím, že to není ve 100% případů možné a bohužel v některých případech k tomu není ani vůle těchto lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Dalibor.Zahora

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Díky za odpověď, uspokojila mě. Z toho co si tu zatím napsal, tak myslím, že by si mohl být cennou posilou.

Víš o krajské schůzi v Příbrami ve čtvrtek? https://www.facebook.com/events/184195782133114/

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky za důvěru, Dalibore, :) a za info o krajské schůzi. Bohužel jsem o ní nevěděl a asi nebude v mých silách se takto narychlo zúčastnit. Jednak z pracovních důvodů, jelikož bývám do 6 v práci a následně bych to měl z Příbrami domů 100 km, takže to ze dne na den nezrealizuji. Ale rád přijdu na jakékoli další setkání, když to budu vědět s větším předstihem. Již jsem se byl podívat na schůzku pražských Pirátů v Kredenci na Žižkově.

Ještě bych měl dotaz na jiné téma. Blíží se prezidentské volby a bych šel do volební komise v místě mého bydliště (Veltrusy). Měli by být nominováni členové komise za parlamentní strany. Je myslíš reálné, že bych se stal nominantem za Piráty? Mám ambici být předsedou volební komise, protože při parlamentních volbách byly v našem městě zjištěny chyby při sčítání preferenčních hlasů a předseda této komise nominovaný za SPD evidentně svou práci nezvládl.

Budu se těšit na odpověď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Dalibor.Zahora

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Petra.Smutna »

Ahoj Lukáši, chci se tě zeptat, v čem konkrétně se podle sebe s Piráty potkáváš. A dále, co konkrétně chceš ve Veltrusech zrealizovat/měnit, resp. s čím půjdeš do kampaně? Díky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Lukas.Kohout
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 628
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1187 poděkování
Dostal poděkování: 957 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Petro,

teď jsem tu pár dní nebyl, protože máme v práci před koncem roku v práci a nejen tam trochu napilno. ;)
Je to na delší odpověď, takže bych se k tomu vrátil do konce týdne a odpověděl obšírněji.

Díky za trpělivost a omlouvám se za zpoždění.

Lukáš

PS: Delegace do volební komise pro Prezidentské volby se na poslední chvíli stihla, takže ve Veltrusích budeme mít předsedu volební komise. Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Lenka.Kozlova

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 502
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 663 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj Lukáši vítej na palubě. Eviduji tvou přihlášku a děkuji ti za představení, zodpovězení otázek a osobní setkání na schůzi v Kutné Hoře. Osobně si myslím, že naše spolupráce bude dobrá nejen v otázce komunálních voleb, ale i na dalších úrovních. Sleduj prosím krajský facebook a další zdroje, kde se objeví informace o setkání v Kralupech nad Vltavou, kde tě opět rádi přivítáme.
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Jan.Korbel »

Zápis z grilování na setkání se zájemci o členství 30.8. ZDE.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4181 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lukáš Kohout

Příspěvek od Jan.Korbel »

Doplňuji otázky z novější sady, předem děkujeme za odpovědi.

2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
10. Jaký je tvůj názor na referendum?
12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
15. Četl jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“