Jakub Hevera - Č.Třebová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jakub.Hevera
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 22 dub 2017, 08:57
Profese: elektrotechnik
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Jakub.Hevera »

Ahoj piráti a pirátky.
Rád bych se ucházel o členství u Pirátů a trochu se představil a dopředu zodpověděl pár Vašich otázek.
EDIT: Asi se hodí něco na zakousnutí a k zapití... nějako jsem se zase rozepsal.

Jmenuji se Jakub Hevera a jsem z České Třebové, kde i nadále plánuji žít. Již od svých 18 let mají Piráti můj hlas ve všech druzích voleb. Podpora i šíření myšlenek je samozřejmostí. Pouze předposlední parlamentní volby jsem byl na vážkách, když kampaň nebyla zcela v seriózním stylu (plakáty a obrázky s marihuanou byly tedy síla). Naštěstí se to poté otočilo a šlo to dobrým směrem, takže už nebyly žádné pochyby. O politiku se okrajově zajímám cca 5 let, poslední dva roky již trochu více a poslední rok ještě intenzivněji. Právě asi před rokem (?) jsem byl na schůzi v Pardubicích a následně jsem navštívil ještě některé další, ze kterých mě již někteří z Vás znají.

Co mě žene pirátským směrem? Dovědět se více o politice. No a primárně to, že piráti oproti zlatým Karibským časům otočili o 180° a tím pádem jsou proti krádežím, lžím, nepravdám, manipulacím a jsou pro transparentnost, rovnost ... a co je důležité, používají mozek, myšlenky mají hloubku, problémy nemají za odpověď pouze ANO/NE, ale i dovětek "ale" a pak dlouhé vyprávění. Aneb jak řekl IB: "My nejsme jako SPD - Máme 4 hlavní body programu ... a ... ty body... ty body ... jsou čtyři." No, nejvíce mi žlučí hýbe volební dezinformační systém, emoce na základě lží a podvody všude kolem. A obecná akceptace těchto věcí, jako normálu. Fujtajbl. Kde je morálka?

Na světě jsem již 24 let, ale kdybych měl říct, jak dlouho žiji, řekl bych, že dva roky. Za ty dva roky se sice dá stihnout spousta věcí, což jsem i stihl, ale nemohu vykládat o zkušenostech jako většina ostatních. Když už se ale děda zeptal, proč se nedám na politiku a něco s tím nezačnu dělat, měl jsem... ne asi úplně přesvědčivou odpověď. Možná něco v duchu, že volba KDU také není zrovna plnohodnotným pomáháním české politické situaci, ale ani se nejedná o ubližování(velmi zjednodušená verze).
Předpoklady a zkušenosti? Vystudovaný elektro-ajťák (PCE elektroprůmka Karla IV), takže gympl bez praxe. Teď již dva roky zaměstnán jako elektrotechnik. Jedna z náplní práce obsahuje i vedení malého týmu ženských (možná spíš holek), což je slušná nálož. Dříve jsem byl v internetové (herní) sféře ve vedení stovky lidí, kde úspěchy byly značné i přes občasnou nepřejícnost zbytku vedení, což mi dalo spoustu zkušeností co se týkalo k přístupu k lidem, diplomacii, vyjednávání, motivování... z čehož stále těžím a snažím se rozvíjet. po charakterových vlastnostech? Výhružky a zastrašování mi moc neříká. Názor mám svůj na základě zkušeností, diskuzí a získaných informací. Změnit se samozřejmě dá, na základě situace a dalších vstupních hodnot, jak říká jistý oblíbený český prezident "Jen ... nemění názor." Nesmí se ovšem jednat o otočku o 180°, navíc rychlostí korouhvičky. Nedělám ukvapené závěry, nehledám jednoduchá řešení, ani odpovědi. Lži nepodporuji, jednání s jasnými postranními úmysly nezastávám. V jednáních si zakládám na respektu obou stran, pokud toto chybí, může diskuze skončit. Na druhou stranu si také rád odpočinu, při mentální únavě si rád zahraju na PC, ideálně něco bezmyšlenkovitého a odpočinkového - např. nový Wolfenstein. No, a když se potřebuji trochu protáhnout a uvolnit myšlenkám, tak pár Pokémonů taky nikoho nezabilo, no ne? (Ať si každý myslí co chce, nenechám si mluvit do zábavy a odpočinku :D ) Shrnuto - co řeknu, to platí. To samé očekávám i od druhých. Mám rád srandu a ironii (ač ji musím krotit, často se i té nejjasnější nedostává pochopení). Občas zním moc negativně, ale myslím to dobře. Někdo tomu říká konstruktivní opozice. :D

Někteří si vzpomenou, že jsem dříve na členství odpověděl, že nemám zrovna moc volného času a očekávám, že ho budu mít ještě méně. To je pravda. Jelikož se hned do něčeho nevrhám, a když už, tak to musí stát za to, tak vše řádně promyslím a už jsem našel řešení. Těch pár schůzek mě přesvědčilo, že tento projekt opravdu má smysl a věřím, že se nejedná o další projekt, kterých tu už bylo tolik... neupřímných. Momentální stav je tedy takový, že se pokusím nějakým způsobem zapojit a pomoci šířit pirátskou víru. Míra zajímavosti a stupeň přesvědčení poté může hnout s prioritami, tudíž by se mohl najít i dostatečný čas. Své zásluhy na tom má i vznikající Č.T. buňka.

Odpovědi na otázky? Začnu asi pro Mikuláše:
"Co jsi dělal pro ČPS před volbami?"
- No, mnoho ne. V čase, kdy jsem byl pro zapojit se do roznášky Pirátských listů jsem řešil ( a stále řeším) problémy s nohou, takže dojít v PCE z nádraží do pivovaru na schůzi byl zážitek navíc. Šířit ideologii a povědomí o Pirátech jsem se snažil v průběhu mého zájmu o politiku se zvyšující se intenzitou. Otevírání očí kamarádům o straně pana Andreje ( a jiných) a ukazování alternativ, vysvětlování rozdílů mezi demokracií a komunismem (jo, toto třeba bolelo) ... spíše jsem se věnoval poznání Pirátů, abych se nepustil do něčeho, co by mě zklamalo. Bohužel po posledních volbách jsem zjistil, že je třeba zrychlit... Asi se nedá považovat za úspěch otevření očí kamarádovi, že ANO nesplnilo, a ani nesplňuje nic z toho pozitivního, co o nich řekl. Hodil to panu Tomiovi. Ale chvíli před jeho další chybou byli Piráti v nejužším výběru :D .

Pro Pavla Štepánka:
1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
- Výchova - ODS je malé zlo. Piráti - myšlenky. Psal jsem výše.

2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
- Četl, ale ne všechny podbody. Nejdůležitější? Kontrola moci a mocných. Dokud si tu budou všichni rovni a Babiš nejrovnější... Nesouhlasil. Opravte mně, pokud se pletu, že to tam bylo - Adopce dětí homosexuálními páry. To je proti přírodě, ač chápu klady.

3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
- Svoboda internetu je zásadní pro moderní společnost. Třeba ale bojovat s Fake News, ale ne blokací internetu. O pojmech bych něco říci dokázal. Ale není to na přednášku.

4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
- Tuším, je to již dlouho, co jsem o tom četl. Nemám na to dost informací, nemám na to názor.

5) Co si myslíš o migraci do ČR?
- Aktuální legislativa je dostatečná, jen je třeba ji dodržovat. Kvóty jsou nesmysl, země, která si dobrovolně zve imigranty si je má nechat, ne je házet všem okolo, kteří jim pozvánku nedali. Otázka je také legální migrace. Jak to řekl ... (IB?) ...ti, kdo utíkají z konfliktu, jsou většinou rodiny a mají nějaké doklady.

6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
- Partnerství gay a lesb. v dnešním světě považuji za akcetovatelné, adopci dětí ne. Viz. výše.

7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
- Zrušit/zredukovat ... autoří mají mít nárok na ochranu svých děl, ale reálnou. Momentální zákony jsou mimo mísu a ne zcela funkční. Viz OSA a její zastupování všech, bez možnosti obrany.

8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
- Jsme v EU, jsme v NATO, sami jsme v loji. Resp. každý stát v evropě. Rusko... Krym... nemyslím si, že je to správné, neznám místní situace.

9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
- Marihuana ano, jiné ne. Marihuana pokud vím nezabíjí a nemá více škodlivých účinků než alkohol. Třeba hlídat, nenechat tomu volný průběh.

10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
- Státní podniky, úřady. Resp zaměstnanci, např. s výdělkem s nadprůměrnou mzdou, ale s určitou ochranou soukromí... není lehké a spravedlivé řešení.

11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
- Boj s dezinformacemi, osvěta, vzdělání.

Tak jsem se vypsal. A už to raději ukončím.
Předem díky za vyřízení mé žádosti.
J.H.
Obrázek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Hevera za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Bara.Soukupova
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1393
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1436 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Děkuji za tvůj zájem i za odpovědi na zde nevyřčené otázky.
Jak jistě víš, přijímání je proces a tak ti mohu v tuhle chvíli doporučit především se zapojit. Do tvorby komunálních programů, do kampaně, do dění zde na fóru. Pokud jsou oblasti, kterým by ses rád věnoval, zkus se zapojit. V České Třebové se chystá kandidátka - máš skvělou příležitost.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Jakub.Hevera
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 10
Registrován: 22 dub 2017, 08:57
Profese: elektrotechnik
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Jakub.Hevera »

To bych si také odškrtl, s klukama jsme tu již začali :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Hevera za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
Martin.Herman
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 175
Registrován: 23 lis 2017, 09:12
Profese: Seřizovač lisu ( vyučen automechanik )
Bydliště: Klácelova 5 Česká Třebová
Dal poděkování: 96 poděkování
Dostal poděkování: 102 poděkování

Re: Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Martin.Herman »

Jj potvrzuji je s náma ve spojení
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Herman za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Karsten.Sachs
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 381
Registrován: 03 pro 2016, 12:17
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování

Re: Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Karsten.Sachs »

Chtěl bych dodat, že Jakub se zajímal o členství ještě před tím, než to bylo cool😉
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvky (celkem 3):
Jakub.Hevera, Andrej.Ramaseuski, Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
Bara.Soukupova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 788
Registrován: 31 říj 2013, 19:16
Dal poděkování: 744 poděkování
Dostal poděkování: 1285 poděkování

Re: Jakub Hevera - Č.Třebová

Příspěvek od Bara.Soukupova »

Jakub je s námi ve spojení a v současnosti se aktivně zapojuje do tvorby třebovské kandidátky.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“