Michal Fikejs

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Michal.Fikejs
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2018, 20:23
Profese: IT Vývojář
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Michal Fikejs

Příspěvek od Michal.Fikejs »

Zdravím,

jmenuji se Michal Fikejs, je mi 21 let a po dlouhém přemýšlení bych rád vstoupil do strany. Piráty sleduji již skoro od počátku (v podstatě již v době, kdy jsem ještě neměl volební právo, ale stejně mi byli moc sympatičtí), ale až nyní jsem se rozhodl, že bych měl zájem vstoupit.

Co se týče mě, tak jsem freelancer, který se věnuje vývoji hlavně v Javascriptu (fullstack vývoj, klidně i mobilní, dle potřeb). Vystudoval jsem soukromou střední školu Delta v Pardubicích, která mi dala hlavně prostor se sám rozvíjet a již na střední škole jsem pracoval na různých projektech. (ono už na základní) Mám zkušenosti s vedením menšího týmu lidí, jelikož jsem na některých projektech pracoval s týmem, co mi byl přidělen.
LI: https://linkedin.com/in/michalfikejs

Co se týče nepracovních věcí tak mě baví sledovat seriály, aktuální dění v politice a osobně se rozvíjet - čtení knížek atp..

Již jsem se sešel s Danielem Lebduškou ohledně toho, co bych si představoval atd.

Moc nevím, co do sebe dalšího sem napsat... Případné dotazy rád zodpovím. :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Fikejs za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Michal Fikejs

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Ahoj Michale,
než ti Pavel dá tradiční seznam otázek, rád bych se zeptal na pár věcí, které tam asi nebudou.
Vím, že jsi mluvil s Danem, tak jen pro nás ostatní :)

1. Píšeš, že si studoval v Deltě (PCE), nicméně nepíšeš nic o tom, jestli jsi stále v PCE, jestli tu bydlíš, pracuješ, případně v které část PCE (ptám se kvůli možnostem spolupráce).
2. Píšeš, že sleduješ politiku. Zajímáš se více o republikovou úroveň, nebo komununální? Jaká témata jsou pro tebe osobně nějzajímavější, resp. čemu myslíš, že by ses chtěl věnovat - ať už díky své profesní odbornosti nebo jen osobnímu zájmu (máme pár pracovních skupin, do kterých by ses mohl zapojit zatím i jako nečlen)
3. Zmiňuješ literaturu. Co čteš zajímavého?
4. Jsi, nebo byl jsi už nějak veřejně aktivní (například petice, pomoc ve volební kampani jakékoliv strany, semináře, přednášky)?
5. Navštěvuješ nebo sleduješ zastupitelstvo města nebo obvodu?
6. Jak vnímáš vývoj v našem městě za poslední volební období?

Díky
Ondra K.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Karas dne 18 úno 2018, 14:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Michal.Fikejs
Michal.Fikejs
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2018, 20:23
Profese: IT Vývojář
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Michal Fikejs

Příspěvek od Michal.Fikejs »

ondrejkaras píše: ...
1. Píšeš, že si studoval v Deltě (PCE), nicméně nepíšeš nic o tom, jestli jsi stále v PCE, jestli tu bydlíš, pracuješ, případně v které část PCE (ptám se kvůli možnostem spolupráce).
2. Píšeš, že sleduješ politiku. Zajímáš se více o republikovou úroveň, nebo komununální? Jaká témata jsou pro tebe osobně nějzajímavější, resp. čemu myslíš, že by ses chtěl věnovat - ať už díky své profesní odbornosti nebo jen osobnímu zájmu (máme pár pracovních skupin, do kterých by ses mohl zapojit zatím i jako nečlen)
3. Zmiňuješ literaturu. Co čteš zajímavé?
4. Jsi, nebo byl jsi už nějak veřejně aktivní (například petice, pomoc ve volební kampani jakékoliv strany, semináře, přednášky)?
5. Navštěvuješ nebo sleduješ zastupitelstvo města nebo obvodu?
6. Jak vnímáš vývoj v našem městě za poslední volební období?
...
Ahoj,
vidíš, spoustu těch otázek jsem mohl zodpovědět hned.

1) Narodil jsem se a vyrostl jsem v Pardubicích, když se rodiče rozvedli, tak jsem asi 3 roky než mi bylo 18 bydlel s tátou v Chrudimi, pak jsem si sehnal vlastní byt v Hrochově Týnci a teď jsem zas přes dva roky zpátky v Pardubicích (Polabiny), plánuji tu i zůstat :-) Co se týče práce, tak spolupracuji s pár firmami z okolí, a s jednou pražskou děláme větší zakázky pro klienty hlavně z US. Mám kancelář na Pernerovce (PSN budova) a jednou týdně (většinou pátky) jezdím do Prahy.
2) Abych řekl pravdu tak lokální politiku moc nesleduji, ale rád bych se zapojil právě tady a chtěl se případně i někam dostat, abych nabral nějaké zkušenosti a zjistil jak to vlastně celé funguje a zda to bude pro mě. Sleduji spíše vyšší politiku. Nejzajímavější otázky pro mě jsou digitalizace státu, transparentní systémy, základní příjem, zlepšení podmínek pro podnikání a narovnání celého toho systému okolo. Vím, že v tomhle směru je to spíše na vyšší politiku, ale myslím si, že komunální start je dobrý odrazový můstek a bude zde případně více prostoru pro to, abych se rozmyslel zda je politika tou cestou, kudy bych chtěl do budoucna jít. Zároveň na komunálním levelu (nepředpokládám žádnou vysokou pozici) asi nebude potřeba taková časová dotace a budu se moci dále věnovat tomu co dělám a kdyby mě ta politika nebavila, nebo mi neseděla, tak bych měl možnost z toho po nějaké době bez problémů vybruslit a zůstat v pracovním procesu :)
3) Různě, čtu hodně literaturu pro rozvoj v byznysu, nebo věci okolo. Aktualně mám rozečtené třeba Na volné noze, ale četl jsem už více knížek na různé další témata Pozitivní principy dneška, Myšlením k bohatství a spoustu dalších. Dost z těch knížek si protiřečí, ale snažím se mít všeobecný rozhled o názorech, přístupech a brát si ze všeho, jen to co se mi samotnému hodí a příjde mi zajimavé. Z jiného soudku třeba Boss Babiš.
4) Aktivní nejsem, ale chtěl bych to změnit. (vlastně teď jsem si vzpomněl že na střední jsem byl v něčem jako studentské zastupitelstvo, ale asi se to nedá úplně brát v potaz, jelikož to celé fungovalo asi tak, že jsme sice řekli, že na něco máme nějaký názor, ale nikdo nás stejně neposlouchal a pak nás vzali na pár exkurzí po městě)
5) Nesleduji, abych řekl pravdu, moc jsem o to neměl zájem. Ono hlavně z mého pohledu, to moc nemá smysl sledovat, dokud reálně nemohu něco ovlivnit - bylo by to jako s vyšší politikou, budu něco sledovat, akorát budu naštvaný, že něco jak je, ale ve finále s tím nic neudělám...
6) Já osobně tady nepozoruji moc změny abych byl upřímný a když k tomu vezmeš bod výše, tak prostě nevím co se tady vůbec měnilo.

Michal.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1397
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Michal Fikejs

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj,
těší mě tvůj zájem a hned z kraje se i já přidám se svou obvyklou baterií otázek pro nováčky.

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Proces přijímání nových členů není záležitost několika dní, ale je to skutečně proces, který může trvat i několik měsíců. Je to především proto, abychom v tomto období obrovského růstu, dokázali zachovat Pirátské ideje a principy, na kterých stojíme a nestali jsme se z ničeho nic někým, kým být nechceme.
Kromě odpovědí na dané otázky bude potřeba se osobně sejít, nejlépe, když se zúčastníš některé z příštích schůzí, aby si se představil nejen předsednictvu, ale i členské základně a také se můžeš rovnou zapojit do procesů strany.
Aktuálně například bude schůzka v Pardubicích ohledně kandidatury v tomto statutárním městě, kam jsi zván.
pardubicky-kraj-f85/ctvrta-schuzka-o-ko ... 39509.html

Hezký den
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Michal.Fikejs

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Michal.Fikejs
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 5
Registrován: 03 úno 2018, 20:23
Profese: IT Vývojář
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Michal Fikejs

Příspěvek od Michal.Fikejs »

Pavel.Stepanek píše:...
1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
...
Ahoj,
děkuji za otázky.

1) V podstatě žádná, jak jsem psal výše, sleduji Piráty již od doby, kdy jsem ještě neměl ani volební právo a fandil jsem jim :)
2) Tak tohle je obtížná otázka, ve své podstatě souhlasím skoro se vším. Nějaké menší názorové nesouhlasy se sice najdou, ale je to spíše o specifikách konkrétního řešení, než o řešení jako takovém (nebo problému). Nejdůležitější pro mě osobně jak jsem psal výše je elektronizace státu, sociální situace a narovnání podmínek pro podnikání.
3) Tak to je jasná věc, pro svobodu. Všechny pojmy, které jsi vypsal chápu a sám mám třeba jen s kryptem spoustu zkušenosti, dokonce i s vývojem v Solidity.
4) Jednoznačně pro. Co se týče financování, tak si myslím, že z ušetřených peněz za úředníky a omezení (případně podmínění) jiných dávek.
5) Legální migrace ano.
6) Podle mě mají být všechny podmínky stejné pro všechny, takže pokud splní podmínky, které jsou vyžadované po hetero párech, tak proč ne.
7) Čistá zlodějina, výběr poplatků za nezastupované umělce, případně za média.
8) Abych se přiznal, spoustu věcí sleduji pouze okrajově. S EU v hodně věcech nesouhlasím, ale pro zachování ČR a standardu života, jaký máme je nezbytná. (minimálně teď) Co se týče anexe Krymu, tak se to těžko posuzuje, ale právnici EU to celé posoudili jako legální a tím to pro mě pro teď asi končí. Z mého pohledu by teda neměli být ani nějaké brutální sankce. Režim KLDR nebude nic moc, vím o tom ale málo informací na to abych to mohl nějak objektivněji posuzovat.
9) Legalizace některých lehčích drog by podle mě spíše prospěla než uškodila. U těch silnějších si to nehodlám odhadovat. Minimálně by to přineslo nějaké další penízky do pokladničky na základní příjem :). Zároveň by to asi ukončilo celkem dost zločineckých organizací a zvedlo celkovou osvětu i kvalitu drog, takže by to ve finále prospělo i těm uživatelům. Každopádně, tohle je větší a hlubší problém, protože podle mě samotného, by pak ale mělo být upraveno i zdravotní pojištění, protože se mi opravdu nepozdává, (a to i v případě alkoholu a tabáku) aby lidé, kteří se o své zdraví starají dopláceli péči lidí, kteří si ho záměrně ničí.
10) Veřejné funkce a instituce ano, ale u soukromých osob a firem mi to smysl nedává, je to zbytečné narušování soukromí.
11) Elektronizace státu, základní příjem

Doufám, že takhle to stačí, případně odpovím na cokoliv dalšího :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Fikejs za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Daniel.Lebduska
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 436
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Michal Fikejs

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Pro info: Michal se na nedělní schůzce (26.2.) zapojil do týmu Smart City. Předběžně, v souladu s jeho profesním směřováním, projevil zájem o práci na tématu Informační HUB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“