Členství

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Pardubicky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: dopravní urbanista, projektový manažer
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 27 poděkování

Členství

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 23 říj 2017, 23:42

Dobrý den,
o těchto volbách a zejména teď, když Piráti začínají mít více prostoru v médiích, jsem nabyl přesvědčení, že Piráti jsou mi v mnoha ohledech blízcí natolik, abych se stal jedním z nich. Možná je to také tím, že jsem je teprve nyní začal pořádně sledovat.
Dlouhodobě se zajímám o dění ve městě, ve kterém žiji (Pardubice) a aktivně se ho snažím ovlivňovat. Moje ambice zatím nepřesahují hranice komunální politiky.
Mým hlavním politickým tématem, zájmem a rovněž profesí je doprava, urbanismus a územní plánování.
V minulých komunálkách jsem kandidoval na kandidátce Top 09 jako nestraník. Bohužel jsem nenacházel potřebnou názorovou shodu a podporu kolegů a to zejména v oblastech, kterým se snažím rozumět. Zřejmě pro Top 09 nejsem dostatečně konzervativní. V důsledku mě u následných voleb charakterizovala jistá volební promiskuita.
Dnes jsem detailně prostudoval pirátský program a stanovy. Ještě nikdy jsem neměl silnější pocit, že mám do nějaké strany vstoupit.
Můj primární zájem je účast v komunální politice a organizační činnost na komunální úrovni (hlavně bych chtěl přispět k tvorbě ideově koherentní skupiny výrazných osobností na lokální úrovni).
Těším se na osobní setkání.

O mně:
studoval jsem Urbanismus a územní plánování na stavební fakultě ČVUT, nyní finišuji doktorát na dopravce UPce (studoval jsem také v Kodani na DTU a ve Stockholmu na KTH)
živím se jako konzultant v oblasti dopravního urbanismu na volné noze (učím na dopravce, dělám koncepce a studie pro města); řídím projekty
mám bohaté zkušenosti s fungováním magistrátu, kde jsem několik let pracoval na odboru hlavního architekta a stále tam dílčím způsobem působím (dopravní konzultant, komise pro urbanismus a architekturu)
již od střední se věnuji spolkové činnosti v oblasti podpory udržitelné městské dopravy (např. jsem zakladatel spolku Město na kole)

K otázkám, které mi budou položeny:
1) Uvažoval jsem ještě o Top 09, ale je to příliš konzervativní strana. Topka má, dle mého názoru i liberální křídlo (které má myslím nemalou zásluhu na tom, že se dostali do sněmovny). Toto liberální křídlo však není dostatečně silné na to, aby Topku zachránilo. Piráti se mi zdají býti veskrze liberální. Je zde i řada dalších rozdílů mezi piráty a Topkou, ale tento je klíčový.
2) Konopí bych legalizoval i přesto, že jeho účinky na mojí osobu jsou dosti intenzivní. V problematice legalizace dalších drog se detailně neorientuji, nečetl jsem žádné studie. Nicméně chápu, že legalizace v kombinaci s vhodnou regulací může mít méně negativních důsledků než prostý zákaz.
3) Téma dotací je o poznání komplexnější, než aby se dalo zobecnit a shrnout v několika větách. Jde o to, o jaké konkrétní dotaci se bavíme, jaké má konkrétní podmínky a na co je určena. Dotace může být nástrojem rozvojové spolupráce, může podporovat udržitelný rozvoj a obecně veřejný zájem a to je myslím dobře. Dobře cílená dotace, čímž je myšlena zejména dotace bez negativních dopadů na konkurenční prostředí a bez jiných nechtěných důsledků, může být prostě vhodným nástrojem. Pro ilustraci lze v oblasti zemědělství považovat za dobře cílenou dotaci dotaci rodinné farmě, která dbá na kvalitu produktů, stará se o krajinu a dává práci lidem ve svém okolí. Špatně cílenou dotací je dotace, která nereflektuje způsob hospodaření a podporuje například družstva, která výše zmíněné hodnoty a veřejný zájem nenaplňují.
4) OSA znám z pohledu svých známých hudebníků působících na poli nezávislé scény. S ohledem na jejich skutečné zisky je pro ně administrativa spojená s OSA převážně přítěží. Pamatuji si, když jsme s naší gympláckou kapelou vymýšleli před koncertem názvy skladeb pro účely OSA. Této problematice se rovněž detailně nevěnuji a neznám detaily fungování autorského zákona v zahraničí apod. Návrhy uvedené v pirátském programu mi připadají jasné a logické - alespoň s ohledem na vlastní zkušenost.
5) Této problematice se nevěnuji. Vím, že se jedná o jedno z klíčových témat Pirátů a ztotožňuji se s body uvedenými v programu. Lidé nesmí být bezdůvodně sledováni. Osobně se dostávám do kontaktu se zákonem na ochranu osobních údajů v rámci své profese při provádění analýz o území a dopravním systému. Zde je zákon, nebo v některých případech možná jeho špatná interpretace, naopak častým limitem. Byť anonymizovaná data o pohybu osob pro účely analýzy přepravních vztahů, nebo například údaje o bydlištích pro účely sociologických šetření nejsou v ČR dostupná.
6) Ta hranice je velice křehká. Je mým snem, aby společnost došla do bodu, kdy tyto projevy nebude nutné nijak omezovat, jelikož nebudou nikým reflektovány a jejich autor bude ostatními nejvýše politován. K tomuto cíli nevedou postihy a kontroly, ale vzdělání a podpora. Rovněž je třeba předcházet jakýmkoliv formám diskriminace.
7) V roce 2016, v době vrcholící přistěhovalecké krize, jsem žil ve Švédsku. Imigrace je součástí švédské hospodářské politiky, je nástrojem omezení negativního dopadu stárnutí populace a nezbytnost pro pokrytí vysoké poptávky na trhu práce. V případě uprchlíků je to naše morální povinnost. Jistě je třeba klást důraz na kvalitní integraci. Pokud se podaří proces začlenění cizinců zvládnout, nejedná se o bezpečnostní riziko (jak ukazují statistiky kriminality ve Švédsku), ale o velkou ekonomickou a kulturní příležitost. Nejvíc mě "dojímají" tvrzení o likvidaci naší kultury. Naše kultura může v kontrastu jiných kultur jedině vyniknout a její likvidaci dříve než cokoliv jiného zapříčiní náš předpotopní vzdělávací systém. To je samozřejmě nadsázka. Chtěl jsem pouze říci, že se domnívám, že pro naši kulturu je nejvýznamnější vzdělání a imigrace ji neovlivňuje.
8) Tak to už je možná patrné z předchozího - vzdělání!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Jirsa za příspěvky (celkem 2):
Adam.Jaros, Andrej.Ramaseuski

Pavel.Stepanek
Koordinátor krajského sdružení
Profese: živnostník
Dal poděkování: 433 poděkování
Dostal poděkování: 493 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Členství

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 25 říj 2017, 19:18

Dobrý den,

Velice nás těší Váš zájem a moc děkuji za vyčerpávající odpovědi na otázky našeho kolegy z Jihomoravského kraje. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná.
Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás i nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom se mohli domluvit na osobní schůzce, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz, z kraje příštího roku. Do té doby bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojil z pozice příznivce do procesů strany (především na foru).
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měl jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 25 říj 2017, 22:02

Dobrý den,
díky. Budu se těšit na setkání.

Vojta Jirsa
605227373

Daniel.Lebduska
Krajské předsednictvo
Profese: Marketing Manager
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska » 15 lis 2017, 10:42

Zdravím,

pro jistotu přidávám i sem - tuto neděli 19.11.2017 proběhne první povolební schůze v restauraci Pivovarka v Pardubicích - je to od 18:00. Adresa Palackého 250, Pardubice (je to kousek od pardbuckého pivovaru).

Jednou z podmínek přijetí člena je osobní setkání s krajským předsednictvem - to na této schůzi bude. Zvažte, zda stihnete přijít/přijet :-)

Dan
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 08 led 2018, 15:52

Ahoj.

Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně na toto téma.
Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 15 led 2018, 22:37

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Lavíroval jsem mezi Top09 a Zelenými. Tyto dvě partaje jsem střídavě volil a na kandidátce Top09 kandidoval do komunálek. Piráti liberální strana, jsou mi lidsky a programově blízcí. Kdybych měl vyzdvihnout jednu věc, tak je to nastavení vnitřních procesů rozhodování, vnitřní demokracie. Pokud by se tyto principy podařili převést do fungování veřejných institucí, bude to super.
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
Četl. Můj zájem je primárně komunální politika, městské plánování a doprava ve městech, i proto mě nejvíce oslovují témata z kapitol Místní rozvoj a doprava. Konkrétně například urychlení výstavby, bytový fond, rozvoj cyklodopravy. Jako bývalý zaměstnanec magistrátu rovněž chápu, že je třeba změnit způsob odměňování úředníků. Naopak nejvíce rozporuplné mi připadá celostátní referendum.
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Pojmům rozumím. Svoboda internetu je věc zasluhující pozornost, i když myslím, že v ČR na tom nejsme ve světovém, ale i přinejmenším středo-východo-jihoevropském kontextu nejhůře. Chápu to zejména tak, že i na internetu je třeba nějakým způsobem předcházet, nezákonnému chování. Je otázkou, jakým způsobem a kdy už omezujeme osobní svobodu, nebo narušujeme soukromí jednotlivce. Nicméně svoboda internetu a témata spojená s IT nejsou primárním důvodem mého zájmu o Piráty. Mým cílem je přispět odborností v jiné oblasti.
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Vím. Je to zajímavý koncept, který však, pokud vím, zatím nemá precedent. Určitě bych počkal, až to někde vyzkouší. VZP není jedinou cestou, jak pracovat se sociálními a dalšími problémy současné společnosti. Otázka financování je pro celou věc přirozeně klíčová, ale já odpověď neznám. Je to o hledání zdrojů ve veřejných rozpočtech. Buď se tedy zvýší příjmy, nebo sníží výdaje.
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
Myslím, že jedním ze způsobů řešení problému s nedostatkem pracovní síly a stárnutím populace je řízené přijímání lidí ze zahraničí. Pokud je mi známo, tak programy na podporu integrace cizinců v ČR dobře nefungují. Velmi mě mrzí, že dochází ke zneužívání cizinců pracovními agenturami. Měli by být jasně určeny podmínky pro udílení povolení k pobytu, například požadavky na profesi apod. Cizinci by měli automaticky procházet integračním procesem. Co se týče osob se statutem uprchlíka, zde bychom měli respektovat základní listinu práv a svobod a další související mezinárodní úmluvy.
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Jsem pro.
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
OSA znám z pohledu svých známých hudebníků působících na poli nezávislé scény. S ohledem na jejich skutečné zisky je pro ně administrativa spojená s OSA převážně přítěží. Pamatuji si, když jsme s naší kapelou na gymplu vymýšleli před koncertem názvy skladeb pro účely OSA. Této problematice se rovněž detailně nevěnuji a neznám detaily fungování autorského zákona v zahraničí apod. Návrhy uvedené v pirátském programu mi připadají jasné a logické – alespoň s ohledem na vlastní zkušenost.
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Myslím, že největším problémem zahraniční politiky je neinformovanost části občanů o fungování a dění v EU a NATO. Domnívám se, že můžeme být rádi za to, že se můžeme od některých členů EU hodně co učit, zejména v oblasti demokracie a zprávy věcí veřejných. Měli bychom se snažit být aktivnějšími členy těchto organizací, a to nejenom kuli vlastnímu prospěchu. Anexe Krymu je dle mého názoru nezákonnou agresí ze strany Ruska a Orwellovský režim v KLDR je samozřejmě totální provar.
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
Teoreticky, za určitých podmínek, by mohla vést legalizace k odbourání dalších negativních jevů ve společnosti. Některé drogy je možné legalizovat prakticky hned, nechápu proč už není tráva dávno legalizovaná. Myslím, že jsem četl o nějakých pokusech v rámci EU i pro jiné drogy – myslím že to hodnocení dekriminalizace bylo pozitivní. Tématem jsem se detailně nezabýval.
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Veřejní činitelé a veřejné instituce.
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Jak již jsem uvedl, zajímá mě komunální úroveň. Chtěl bych aplikovat svoje znalosti a zkušenosti v oblasti dopravního a územního plánování. Chtěl bych přispět ke zvýšení kvality veřejných prostranství, životního prostředí, kultury a diverzity města. Zároveň bych chtěl přispět k zefektivnění řízení a rozhodování v rámci města, nebo přispět k potřebné změně organizační struktury úřadu. Mohu fungovat i jako konzultant souvisejících témat při tvorbě legislativy.

Odpovědi pro komunál budou následovat.
Na termínu schůzky se můžeme dohodnout telefonicky.
Hezký den.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Jirsa za příspěvek:
Pavel.Stepanek

Pavel.Stepanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 16 led 2018, 08:50

Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska-schuze-v-ceske-trebove-11-2-2018-od-18ti-hodin-t39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/
pavel.stepanek@pirati.cz

Vojtech.Jirsa
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Vojtech.Jirsa » 28 led 2018, 13:50

Ahoj,
mám to v kalendáři.
Ještě připojuji odpovědi na otázky ke komunálu:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
Vybral jsem pouze témata z mé oblasti zájmu a pouze v bodech:
• organizační členění samosprávy – příliš mnoho obvodů, každý má své zastupitelstvo, komise, tajemníka, atd. Je to nákladné, navíc mají referenti širokou agendu, což vylučuje specializaci, špatně se koordinuje plánování a obecně různé agendy
• chybí koncepce. Existuje sice strategický plán, ale ten není využíván, chybí dopravní koncepce, koncepce veřejných prostranství, zeleně a další. Problémem není ani tak samotná absence plánů, nebo nevole tyto dokumenty pořídit. Problémem je, že nejsou institucializovány, úředníci a zejména politici nejsou zvyklí podle koncepce postupovat (výjimku tvoří některé MO a jejich programy rozvoje). Obvykle je nejprve záměr, který je následně do koncepce zařazen, například pro potřeby dotačních programů. Jediným plánovacím dokumentem je ve výsledku rozpočet města
• organizace magistrátu – Rozvojové odbory jsou roztříštěné na OHA, ORS, OMI. Vázne komunikace a spolupráce odborů. Není zavedeno projektové řízení. V kombinaci s existencí městských obvodů je to chaos. Navrhoval bych sloučit odbory pod jeden odbor rozvoje
• chybí pravidelné celoměstské příležitosti k setkávání (jsou sice Vánoční trhy, městské slavnosti), ale chtělo by to něco s kratší periodou
• není zdaleka využit potenciál řek – zejména v centru města chybí přístupy k vodě, místa setkávání u vody
• zdaleka není využit potenciál udržitelných způsobů dopravy (pěší, cyklo, MHD) – Pardubice jsou město krátkých vzdáleností, navíc jsou na rovině
• rostoucí počet obyvatel v okolních obcích, kteří zatěžují město dopravou
• zadávání zakázek netransparentně skrze městské organizace
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
ANO, KDU-ČSL, TOP09, ČSSD
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
• shodu pro volební koalici vidím s Naše Pardubice, Zelení, Pardubáci (dále by bylo vhodné oslovit konkrétní liberální lidi z TOP09, ČSSD, SPP)
• koaliční potenciál je na komunální úrovni možný prakticky se všemi stranami, záleží na programové shodě; ze současných subjektů v zastupitelstvu je to myslím hlavně SPP a Pardubáci, tedy místní sdružení
- jaké jsou tvé vazby na politiku
• jednou jsem kandidoval za TOP09 v komunálkách a nyní jsem členem komise rady pro urbanismus a architekturu
• jsem zakladatel spolku Město na kole a podílel jsem se na řadě neziskových projektů zejména v oblasti dopravy, územního plánování a veřejných prostranství
• pracoval jsem jako městký cyklokoordinátor na odboru Hlavního architekta – jednalo se o evropský projekt na podporu rozvoje cyklistické dopravy, který jsem sám napsal a realizoval, v roce 2014 po skončení projektu získalo město ocenění “Hlavní město cyklistů ČR”
• z výše uvedených bodů je jasné, že mě řada politiků zná a já znám je, z řadou politiků a s velký množstvím úředníků se znám osobně
• nyní působím jako konzultant pro dopravu v různých městech, částečně také v Pardubicích; učím na DFJP v předmětech územní plánování a udržitelná mobilita; částečně působím v rodiné firmě, která podniká ve zdravotnictví
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Jirsa za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Pavel.Stepanek

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 263 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 13 úno 2018, 20:37

Pro přijetí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Cesik za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Jiri.Jansa