Jakub Tichý

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Jakub Tichý

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Ahoj,

v komunálních volbách v r. 2018 jsem vedl pirátskou kandidátku ve Frýdku-Místku, kde nyní působím jako zastupitel a předseda zast. klubu. Když jsem lépe poznal vnitřní fungování Pirátů a prostředí komunální politiky, mám chuť a zájem se angažovat více a tak jsem požádal o členství.

Důvody:
- názorově dlouhodobě souzním s pirátskou politikou v lokálu i globálu
- stejně už jsem v mnoha věcech zapojený, tak proč to nestvrdit formálně členstvím...
- průběžně se věnuji tématům jako kultura a její financování, veřejný prostor, památková péče...

Se spoustou, ne-li většinou z nás už se z nám. Více každopádně osobně.

J.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Cyril.Koky

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakub Tichý

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Čau Kubo, pustím se i do trochu kontroverzních témat, protože být Pirátem znamená bít se za různé stránky našeho programu.
- Co ty a legalizace/regulace/dekriminalizace psychotropních látek?
- Jaký je tvůj postoj k "manželství pro všechny"?
- Jaký je tvůj postoj k těžbě uhlí v MsK?
- Jaký je tvůj postoj ke svobodě na internetu? Regulovat kvůli patologickým jevům anebo zachovat v největší možné míře protože "svoboda slova" a "právo na soukromí"?

Díky :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Galuszka za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Tichy, V__
Uživatelský avatar
Jakub.Tichy
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 38
Registrován: 16 kvě 2018, 10:16
Profese: ředitel příspěvkové organizace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování

Re: Jakub Tichý

Příspěvek od Jakub.Tichy »

Ahoj Dane,
díky za otázky. Ve stručnosti:

1) S trochou opatrnosti se kloním k legalizaci látek na bázi konopí; důvody: příliš se démonizují, zbytečná buzerace, zřetelné ekonomické přínosy legalizace atd. Současný přístup státu je pokrytecký v dělení na tabák & alkohol vs. „lehké drogy“. Psychotropní látky bych dekriminalizoval. Současný stav je každopádně neudržitelný.
2) Ano. Bez výjimek a pro všechny. Naprosto jasně.
3) Tento problém už je z velké části vyřešen; jsem rád, že je zažehnána těžba u Frenštátu a že většina dolů skončila. Kvituji, že těžba na Karvinsku se utlumuje. Stran nedávných diskusí o Darkově a rozšíření těžby: jsem proti. Negativní efekty převažují nad ekonomickými přínosy. Mám pár kamarádů horníků, takže na toto téma už jsem se stihl několikrát zle pohádat u piva. :-)
4) Vždycky jsem byl proti internetovým regulacím. Poslední dobou je ale tenhle můj postoj docela nahlodán - vidíme, co se na sítích děje a jaké to má reálné dopady (vlivové operace některých států, ovlivňování voleb, trolí farmy atd. atd.). Každopádně je to velmi citlivá věc a s jakýmikoli regulacemi je třeba zacházet velmi uvážlivě.

Tolik aspoň na začátek, případně rád rozvedu dále...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Tichy za příspěvky (celkem 2):
Daniel.Galuszka, Jan.Rejman

Jakub Tichý
Radní ve Frýdku-Místku, předseda zastupitelského klubu, předseda kulturní komise

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Moravskoslezský kraj“