Lukáš Jansa

Moderátoři: PKS Moravskoslezsky kraj, PMS Ostrava

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukas.Jansa
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 18
Registrován: 07 pro 2017, 22:11
Profese: právník
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 53 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Lukáš Jansa

Příspěvek od Lukas.Jansa » 29 črc 2019, 17:16

Ahoj Pirátky a Piráti,

s Piráty spolupracuji od r. 2010, ať už v rámci aktivit za záchranu Ostravice Textilie, v boji proti výstavbě obchodního centra Nové Karoliny v Ostravě, v rámci Pirátských akcích (proti ACTA atd.), v boji za výstavbu Černé kostky atd. Stejně tak jsem pomáhal Pirátské straně formou právních analýz např. vybírání poplatků z nenahraných nosičů, v boji proti OSA, doporučení v rámci legislativního procesu.
Nyní jsem za Pirátskou stranu neuvolněným radním městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, a to pro oblast architektury a veřejného prostoru, jsem členem kulturní komise Statutárního města Ostravy a členem dozorčí rady Vítkovice Aréna a.s.
V profesním životě jsem advokát a společník advokátní kanceláře Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři, s.r.o., která se stala opakovaně finalistou soutěže Vodafone Firma roku Moravskoslezského kraje a také Odpovědnou firmou roku Moravskoslezského kraje. Pracoval jsem jako asistent poslance Ing. Lukáše Černohorského a Ing. Ondřeje Polanského. Dále jsem byl v letech 2016 - 2019 členem Pracovní komise pro soukromé právo Legislativní rady vlády ČR a jsem členem Sekce IT práva a GDPR České advokátní komory.
Vystudoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně v roce 2000 a poté získal titul JUDr. na právnické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Působil jako externí vyučující v roce 2005 na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci v oboru obchodního práva, inicioval vznik předmětu Právo informačních technologií na Právnické fakultě Palackého univerzity v Olomouci. Mám za sebou více než 50 přednášek z oblasti práva informačních technologií na konferencích a seminářích. Publikoval jsem více než 200 článků z oblasti práva informačních technologií v odborných časopisech nebo na internetových portálech. Jsem spoluautorem odborné publikace „Softwarové právo“ vydané v roce 2011, v rozšířeném vydání v roce 2014 a 2018 a také spoluautorem a vedoucím autorského kolektivu odborné publikace „Internetové právo“ vydané v roce 2016. Jsem autorem a současně provozovatelem projektu www.chcemepomahat.cz, který umožňuje vyhledávání organizací pomáhající postiženým a takto jim pomáhá se zviditelnit a zprostředkovat finanční pomoc.

Rád bych pokračoval v dosavadní práci pro Pirátskou stranu a jako PIrát pomáhal nejen městu Ostrava být lepším místem pro život.

Lukáš
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Jansa za příspěvek:
Jakub.Dedek

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor krajského sdružení
Příspěvky: 546
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 658 poděkování
Dostal poděkování: 449 poděkování

Re: Lukáš Jansa

Příspěvek od Jakub.Dedek » 20 srp 2019, 09:14

Díky za představení, přesunuto pod Ostravu. :-)
All you need to do is follow... (Pink Floyd - The Wall)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ostrava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti