Vítězslav Košťál

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vikos
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2017, 15:48
Profese: Správce SAP
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Vítězslav Košťál

Příspěvek od Vikos »

Ahoj,

jen pro pořádek - po včerejší schůzi v OPICI (musel jsem odejít dříve) - měl bych zájem o pomoc pirátům v tom co dělají, takže žádost o členství píšu i sem :)

odpovědi na otázky:

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Z dlouhodobého sledování politiky jste mi vyšli jako nejlepší volba. Vás jsem sledoval víceméně od počátku, vážně o vás uvažovat jsem začal zhruba v roce 2014. Naděje jsem vkládal také do Svobodných, ale myslím, že tak 2-3 roky zpět se zasekli ve svém idealismu a dogmatismu, to jim bohužel škodí.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
S ohledem na to, že konopí má pozitivní účinky zdraví (ať už mastičkářství, nebo konzumace jinou formou), tak legalizaci konopí 100% podporuji (nejen lékařské, ale také rekreační užití). LSD, Heroin atd. - Ač nejsem "cílovka" :mrgreen: , je prokázáno, že prohibice páchá více škod, než užitku, takže za určitých podmínek bych byl i pro legalizaci drog a než prostředky využívat na boj proti drogám, raději bych investoval od osvěty a podpory informovanosti veřejnosti - převážně mládeže (Zastávám názor, že člověk je odpovědný za své konání, takže nemá smysl mu bránit v konzumaci "zakázaných látek", když bude chtít, stejně se k nim dostane).

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Obecně jsem proti principu dotací na volném trhu - tam kde dám někomu něco jej zvýhodním před konkurencí. Ovšem stávající stav je takový, že spoustu odvětví by se z okamžitého omezní dotací vzpamatovávalo ještě dlouho. Třeba v zemědělství bych preferoval postupný přechod třeba k Rakouskému modelu - strop na dotace, což by dle mého pomohlo vrátit zájem o drobné zemědělství na venkově - vyšší šance o uplatnění v regionech.
Dotace mají smysl v místech, kde je z pohledu trhu nerentabilní poskytovat služby - typický příklad může být třeba podpora dopravní obslužnosti, nebo poštovních služeb - je ale třeba revidovat stávající stav (je blbost dotovat prodejnu losů a pojištění, nebo vlakovou trať, kde projedou 2 lidi denně).

4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Stávající stav se mi nelíbí - presumpce viny v podobě poplatků za prázdné média, nutnost platit za produkci hudby z rádia - v podstatě duplicitně, protože rádio již platí. Ale nejsem odborník na tuto oblast, takže recept na řešení nemám :)

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
V lidské blbosti, či spíše neznalosti. Většina úniků dat je z tohoto důvodu.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Parafrázoval bych citát - teď nevím čí: "Svoboda (projevu) končí tam kde omezuje svobodu jiného - takže máš právo na svůj názor, nicméně nesmíš (za slušnosti bys neměl) urážet, či hanobit někoho jen pro jeho modré oči, sexuální orientaci, nebo víru. Výzva k násilí je 100% za hranou (i jako blbý komentář na FB)

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Stávající pravidla i postup ČR v rámci migrační vlny z Afriky vidím jako dostačující - vítám snahy (a kroky ČR) pomoci řešit situaci v místech původu, protože ač to může vypadat jako vyhození peněz, z dlouhodobého hlediska jde o dobrou investici - když budou lidi schopni fungovat ve své státě, nemusí migrovat aby přežili ;)

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Když se odprostím od politických témat (důchody, mzdy, investice, daně...), tak bych viděl jako největší hrozbu náznaky radikalizace smýšlení (zatím menšinové) části populace - Proti tomu je třeba něco dělat - ideálně formou větší informovanosti společnosti. Takže jsme zase zpět u Pirátů a jejich transparentnosti :)


Co se týká členství, až po nějaké době: nemám s tím problém, více zde post523716.html#p523716
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vikos za příspěvek:
Radek.Simkanic
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Moravskoslezský kraj“