Vojtěch Mečíř

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Odbor LbK - administrativni, PKS Liberecký kraj, KoKS Liberecký kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Vojtech.Mecir
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 43
Registrován: 26 čer 2019, 18:11
Profese: nábytkář
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vojtěch Mečíř

Příspěvek od Vojtech.Mecir »

Ondrej.Kolek píše: 07 led 2020, 16:10 Vojto je něco, o čem víš, že by ses na to u Pirátů chtěl od začátku zapojit?

Co vnímáš u Pirátů za nejviditelnější dopad a jakou hodnotu si s nimi spojuješ? Co naopak vnímáš jako slabinu?
Jak jsem již řekl, rád se zapojím do nadcházející kampaně. Zajímám se především o kulturu (mj. knihovny) (po KETu pokoukávám) a toužím nějak podchytit "protékání" témat od lidí (kteří moc nechtějí mít s politikou nic společného, jen chtějí jednosměrku/posekat kruháč/atp.) ke kompetentním lidem (a naopak).
Co se týče "nejviditelnějšího dopadu", nejsem si jistý, na co se ptáš (dopad odkud kam?).
Snad to souvisí i s hodnotami: Osobně mi je nejpřesvědčivější jakási "radost ze hry", vnitrostranická demokracie a pravidla, která by v ideálním případě měla sloužit proti zblbnutí. Zároveň snad i tato zkušenost přináší, že - zdá se mi - Piráti nezachraňují svět, ale prostě dělají politiku. Aktivně si hledají témata, které - zdá se mi - se daří posouvat. Vedle hesel jako transparentnost, kontrola moci, svoboda - které mi jsou samozřejmě též blízké - by se to mohlo zdát jako maličkost, ale bez toho jsou to jen prázdná slova.
Za slabinu - zvlášť v tento okamžik ;) - považuji řidší pirátskou síť. Liberec (asi i proto, že jsem nestudoval TUL) mi není přirozeným článkem řetězu. A právě i na tom, že jsem se s nikým z Pirátů (kromě Kačky, a i to jen spíš okrajově) při mých byť z větší části apolitických aktivitách nesetkal, se ukazuje i to, že těžiště aktivit členů oblastního sdružení je jinde.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Mecir za příspěvek:
Ondrej.Kolek
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Vojtěch Mečíř

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

vojtech_mecir píše: 08 led 2020, 01:37
Co se týče "nejviditelnějšího dopadu", nejsem si jistý, na co se ptáš (dopad odkud kam?).
Myslel jsem to jako průzkum toho, kde lidi vnímají nejzásadnější dopad přítomnosti Pirátů v politice na chod naší země a stav společnosti. Chci využít rozprav s nováčky pro získání přehledu o tom, jak jsou Piráti vnímáni zvenčí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kolek za příspěvek:
Jan.Tempel

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Liberecký kraj“