členství Petr Miškovský

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Karlovarský kraj, PKS Karlovarský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
pmiskov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2017, 13:20
Profese: student dopravní fakulty
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

členství Petr Miškovský

Příspěvek od pmiskov »

Zdravím všechny piráty.
Rád bych se krátce představil a shrnul svůj vztah k Pirátům a svůj přínos, který můžu dát, dále pak odpovím na zkušební otázky.
Jmenuji se Petr Miškovský a je mi 20 let. Bydlím v Sokolově. Z mého věku usoudíte, že jsem školu dodělal teprve nedávno. Teď pracuji jako skladník, ale rád bych pokračoval dále ve studiu v budoucnu.
Jsem přátelský, usměvavý, horlivý, rád pracuji s lidmi a chci se aktivně podílet zlepšování svého okolí a společnosti, jakýmkoliv způsobem. Od roznášení letáků, podpůrných akcí přes kontakt s lidmi.
Můj vztah k Pirátům:
U Pirátů je zlepšování společnosti synonymum ke slovu politika, u ostatních stran je politika hra o koryta. To je, také důvod proč bych se rád podílel na těchto věcech v kolektivu Pirátů. Dnes bohužel lidé chtějí neúspěch tradičních stran hlavně tedy korupci, řešit nebezpečným posilováním pravomocí v rukách ústavních činitelů a hlavně volbou autoritativních stran a hnutí. Na Pirátech tedy leží nejednoduchý úkol, a to ukázat lidem, že lze ne politické zřízení, ale politiku samotnou změnit její transparentností. Piráti jsou jediná strana, která se od malé skupiny během tuším skoro 10 let rozrostla do parlamentní strany, což nemá v ČR obdoby. To ruší mýtus, že do politiky se slušní lidé ani malé (občanské) strany nedostanou.
Ještě něco o mě:
Na rovinu dávám vědět, že v minulosti (cca rok, dva roky zpět) jsem jako ovce pod vlivem okolí (otec fandí konzervativní pravici) Pirátům moc nefandil. Ale hlavně díky půl roku (naneštěstí neúspěšného působení na VŠ v Pardubicích) jsem získal velký rozhled a začal jsem podporovat Piráty. Začal jsem se zajímat o Piráty a sledovat dění hlavně tedy PSČR. A jak je radno vidět, vlastníma očima jsem viděl řekněme postoj k řešení problémů úplně jinak a ztotožňuji se s Piráty. Hlavní je pro mě, už dlouhodobě respektování ostatních názorů a zjišťování jak k nim lidé dospěli. Pohled tzv. z druhé strany barikády je myslím neocenitelný, protože některé voličské skupiny si prostě navzájem nerozumí.
Jsem humanista, ale mám střízlivý pohled na svět. Jsem věřící a dbám na slušnost a mravnost, což je pro mě pro politiku stěžejní záležitost. Osobně mě nejvíce trápí úpadek národního vědomí a hodnotový úpadek společnosti. Nejdůležitější je dle mě nejenom politikařit, ale nabídnout lidem lidský přístup k jejich problémům, ale i pomoc k dosažení cílů.

Teď ke konkrétním tématům:
1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Dříve jsem spíše fandil pravici hlavně v dobách počátku migrační krize. Došlo mi však, že politici akorát nebezpečně rozdmíchávájí nálady ve společnosti a jde jim o vlastní kariéru. Výsledek nenávist k lidem, kteří hledají útočiště, jenom proto, že jsou odlišní. Piráti jsou pro mě kombinací sociální politiky, liberálního (pokrokového přístupu), lidské, transparentní, demokratické a střízlivé politiky, což je pro mě jednoznačná volba. Sympatie si získali, také proto, že budovali stranu z ničeho a proto se odlišují od tradiční stran prolezlých korupcí nebo hnutí vzniklých tzv. přes noc za účelem dosažení koryt. Piráti jako jediná strana má šanci zvednout ze židlí a dostat naši zemi, tam kde dávno měla být.

2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Vzal bych si příklad ze zemí, kde již něco podobného je a funguje. Zavedl bych stejný model jako v Nizozemsku, nebo v americkém Coloradu. Co se týče marihuany Česko na tom, už hůře být nemůže. Když něco zakážeme, tak o to je větší zájem že. Marihuanu bych legalizoval úplně za stanovení jasných a přísných podmínek. Je na každém jak se rozhodne, svobodná volba…
Pro lidi se zdravotními problémy bude marihuana a konopí velmi užitečné, ale i pro lidi s depresemi a jinými lehkými problémy. Problém je ve farmaceutických společnostech. Jejich produkty způsobují stejně závislost a jsou plné nejrůznějších chemických škodlivin. Zároveň ale peníze mohou putovat na programy bojující proti užívání drog a na podporu školství a sportu s účelem co nejvíce snížit poptávku po lehkých drogách.
Co se týká tvrdých drog, tak přistupovat k uživatelům, jako nemocným lidem ne zločincům a jinak netolerovat ani syntetické drogy. Zpřísnění legislativy ohledně výroby omamných látek.

3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
U nás je dotační systém rozložen rovnoměrně, avšak ne spravedlivě. Omezil bych dotace velkým firmám maximálně na dotace určené pro podporu zaměstnanců, sociálních zařízení, či ekologických zařízení. Je velmi důležité podpořit hlavně střední, menší a regionální firmy, které podpořit potřebují nejvíce a tvoří zaměstnanost ve spoustě lokalit.
Naše země pak potřebuje zoufale růst tuzemských firem. Musíme bojovat za rozvoj českých firem a nebýt závislí na zahraničním kapitálu. A naopak zasadit se o to, aby veškeré výnosy nebyly přesunuty do zahraničí. Rozprodání naší země už nevrátíme, avšak stále můžeme podpořit rostoucí průmysl a přestat být montovnou Evropy. Z regionálních tuzemských firem se v budoucnu může stát páteř ekonomiky.
Co se týká zemědělství, ať je prodělečné, je nezbytné být soběstační v základních potravinách. Rázně bych se postavil proti ničení půdy pěstováním řepky a podobných plodin a podnikl bych ostré kroky proti firmám typu Agrofert, které mohou za zamoření pitné vody pesticidy (až 50% zásob ČR).
Dále je nepředstavitelné, aby přírodní bohatství, ať nerostné jako v případě lithia nebo v podobě vody, bylo přednostním právem soukromých společností, nebo důležité zdroje přímo ve vlastnictví soukromých osob. Důraz bych v tomto případě činil na správu přírodního bohatství výhradně v rukou státních firem s průhlednou strukturou.



4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
Naprosto souhlasím s postupem Pirátů. OSA představuje, až mafiánské praktiky. Udělala ze zastupování hudebníků nechutný byznys. Osobně bych odebral OSA statut tzv. kolektivního správce s oprávněním vybírat poplatky za veřejné hudební produkce. Důležitá je změna autorského zákona. Je potřeba volná soutěž, která povede k alternativě, která by donutila OSA snížit ceny na částku představující náklady společnosti s přijatelným ziskem. Například Jamendo a umožnit vznik dalších.

5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Jakékoliv bezpředmětné sledování musí skončit. Hrozba policejního státu nad námi hrozí neustále, víc než kdy jindy, jako Damoklův meč. Nesmíme zapomenout na dva totalitní systémy a na to, že se mohou kdykoliv vrátit. Nesmíme dát do rukou orgánů a soukromých společností prostředky zaměřené na sledování a sbírání citlivých dat.
Ať se týká čipů v MHD, kamerových systémů, které jsou na každém rohu, platebních karet atd. Důležitá je anonymita a soukromý, tam kde není bezprostředně nutné sledovat údaje (což je minimálně). Je to velký problém. Hromadění soukromých informací se dá vždy zneužít a je třeba jednat obezřetně a citlivě s daty.
Rád bych také prosadil zákaz plošného sledování komunikace z rukou evropské unie a další bezdůvodné prověřování občanů nebo údajů o nich.
Naprosto souhlasím se stranickým programovým prohlášením.

6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Myslím, že tato hranice je dána tónem užívaných slov- jakákoliv vulgární slova a nenávistná slova. Lidé by se měli chovat na sociálních sítích, jako v běžném životě a jakékoliv téma projednávat se vší slušností.
Zároveň jsem ale proti jakékoliv cenzuře. V případě nabádání k násilí, hanobení apod. by měl poškozený zavolat policii a řešit to, jako normální trestný čin či přestupek. To je jediná cesta, jak obnovit slušnost mezi lidmi. Každý názor se dá vyjádřit, bez toho, abych urážel druhé.
Je to velký problém a obávám se, že i ze strany orgánů, které budou problém řešit, je nutno klasifikovat danou hranici. Osobně- výzva k násilí a vulgární urážlivá slova jsou touto hranicí.

7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
Ano cizinci dělají problémy- jeden Slovák v čele vlády a Japonec v čele parlamentní strany (jenom žert ). Migrace je od pradávna běžný jev. Přísun cizinců vzhledem k úbytku evropských obyvatel a přírůstku v Africe a Středním východě je normální. Ovšem migrace musí jít legální cestou. Jakákoliv masová nekontrolovatelná migrace je nemožná. Válečným migrantům bychom měli poskytnout důstojné zázemí alespoň dočasné. Záleží na jejich vůli. Avšak pokud by migrant chtěl zůstat u nás, je nezbytné věnovat se mu individuálně. Přísun rodinných příslušníků bych omezil max. partnerem a dětmi, aby se nestalo to co v Německu (na osobu i 5 až 10 lidí).
Přitom všem je důležité dbát na bezpečnost. Migranti musí být seznámení s jasnými podmínkami a ochotni přijmout práci a bydlení, které mu dá stát. V případě vážného ohrožení bezpečnosti- např. náboženských či politických extrémistů odsun i s rodinou.
Stát by měl velmi dbát na programy týkající se začleňování cizinců do společnosti a vzájemné toleranci.

8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Lidé jsou frustrovaní z toho, že se nenaplnilo to, co očekávali. Pokračování korupce a proplétání státní správy organizovaným zločinem. V Evropské unii čekali zářnou budoucnost. Místo toho vidí pořád ústupky a výměnou za to nedostanou ani kvalitní potraviny (dvojí kvalita potravin, o které všichni věděli už dávno). Nízké mzdy a životní standart- čím dál více se roztahující nůžky mezi chudými a bohatými. Venkovské části země v katastrofálním stavu. Špatně fungující rozdělování peněz- nedostatečná infrastruktura.
Špičkou ledovce pak neochota politiků něco změnit. Dalo by se říci celkově špatně nastavený systém, který slouží různým zájmovým skupinám a nikoliv občanům, to je potřeba konečně změnit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pmiskov za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, YjM, Josef.Janu
YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: členství Petr Miškovský

Příspěvek od YjM »

Zdravím,

a) pro upřesnění:
pmiskov píše:Dále je nepředstavitelné, aby přírodní bohatství, ať nerostné jako v případě lithia nebo v podobě vody, bylo přednostním právem soukromých společností, nebo důležité zdroje přímo ve vlastnictví soukromých osob. Důraz bych v tomto případě činil na správu přírodního bohatství výhradně v rukou státních firem s průhlednou strukturou.
44/1988 Sb. Horní zákon píše:§3 (...)
(1)Vyhrazené nerosty jsou

(...)

c) nerosty, z nichž je možno průmyslově vyrábět kovy,

(...)

§5 (...)
(1) Nerostné bohatství podle tohoto zákona tvoří ložiska vyhrazených nerostů (...).

(2) Nerostné bohatství na území České republiky je ve vlastnictví České republiky.
b) Co konkrétně máš na mysli?
zákaz plošného sledování komunikace z rukou evropské unie
Jinak pěkný text, kdybych byl Pirát, bral bych tě hned :-)
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
pmiskov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2017, 13:20
Profese: student dopravní fakulty
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: členství Petr Miškovský

Příspěvek od pmiskov »

Děkuji za opravu máš pravdu. Ano myslel jsem Evropskou směrnici o uchovávání údajů, špatně jsem to formuloval :) Teď jsi mě namotivoval :D
YjM
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 12 dub 2014, 23:09
Profese: geomatik
Bydliště: divoký západ východního bloku
Dal poděkování: 1404 poděkování
Dostal poděkování: 142 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: členství Petr Miškovský

Příspěvek od YjM »

pmiskov píše: 15 bře 2018, 22:56 Ano myslel jsem Evropskou směrnici o uchovávání údajů, špatně jsem to formuloval :)
Pořád trochu tápu -- bavíme se o GDPR? To jsem po pravdě zatím neměl moc čas studovat. Přináší to zásadní změny oproti stávající úpravě?
pmiskov píše: 15 bře 2018, 22:56 Teď jsi mě namotivoval :D
Snad to neopadne ;-) :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi YjM za příspěvek:
pmiskov
Hlídací pes Pirátů.
Tůten: https://www.linkedin.com/in/jmacura/
pmiskov
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 26 lis 2017, 13:20
Profese: student dopravní fakulty
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: členství Petr Miškovský

Příspěvek od pmiskov »

Tak GDPR, pokud chápu správně, by až na starosti pro firmy a práci navíc, na běžné občany mít vliv nemělo :roll: . To s tím zákazem jsem myslel tak na obě strany, aby k tomu nedocházelo.
Jednak aby se případně neopakovala směrnice 2006/24/ES, která byla nakonec prohlášena za neplatnou. Ten tzv. data retention, který byl myslím reakce na teroristické útoky a souvisel s uchováváním údajů z internetu, mobilů a pevné sítě. Některé politické kruhy, by mohli chtít pozměnit směrnici a zkusit to znovu.
A pak jsem myslel, aby EU podnikla kroky, proti společnostem (jako u náš telefonní operátoři), které uchovávají osobní informace klientů. Některé pasáže ze směrnice myslím jsou, nebo byly nedávno ještě součástí zákona o elektronických komunikacích :D .
A dík :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi pmiskov za příspěvky (celkem 3):
Daniela.Bila, YjM, V__
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Karlovarský kraj“