[Přijat] Jiří Hlavenka

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Hlavenka
Republikový výbor
Příspěvky: 151
Registrován: 23 pro 2014, 09:50
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 545 poděkování

[Přijat] Jiří Hlavenka

Příspěvek od Jiri.Hlavenka »

Zdravím všechny Pirátky a Piráty,
ten den jednou musel přijít a nastává právě dnes, kdy si dovolím požádat o členství v Pirátské straně. Představovat se (doufám) podrobně nemusím, ostatně mám už na pirátské wiki svou informační stránku (https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/jiri-hlavenka/), kde je vše podstatné, i když je to jen část z věcí, kterými se zabývám.

Již v primárkách do letošních krajských voleb jsem deklaroval, že o členství ve straně požádám a plánoval jsem tak učinit až po ukončení činnosti současné krajské koalice (Zelení a Piráti). Po úvaze a i po diskusi s pirátskými kolegy, kteří s touto myšlenkou vyslovili souhlas jsem se ale rozhodl tak učinit už nyní. Důvody jsou dva. První je, že končící koalice už v podstatě nefunguje - z druhé strany nejsou žádné kontakty, žádosti o informace, schůzky, druhá "polovina" koalice si už jede vlastní linii a do voleb si jde s jiným subjektem. Komunikace je minimální, jsou před námi již jen dvě zastupitelstva. Svůj závazek vést tuto koalici až do voleb "nadstranicky" samozřejmě dodržím, ale to že kandiduji za Piráty, stejně jako že kolegyně kandiduje v jiné koalici, je veřejně známé a samozřejmě to definuje situaci.
Druhý důvod považuju ale za důležitější. Uvědomil jsem si, že by k voličům (kteří toto nevědí a neznají kontext) by nebylo úplně fér, kdybych kandidoval jako nestraník a ihned po volbách bych, pro řadu voličů nejspíš nečekaně, pak vstoupil do strany - považuju za poctivější, když k tomu přistoupím "jak před volbami, tak po volbách", tedy říci to všem našim voličům předem. Ať vědí do čeho jdou :)

Krátce ještě uvedu, čím jsem schopen Pirátům přispět a čím bych se chtěl zabývat:
1) Samozřejmě mám za sebou téměř čtyřleté zkušenosti z práce v krajském zastupitelstvu, v krajských orgánech (výbory, komise, formální či neformální pracovní skupiny, pléna, dozorčí rady) a rád bych v tomto pokračoval. Mám spoustu rozpracované práce, kterou je potřeba dodělat. V Jihomoravském kraji jsou mně nejbližší témata vzdělávání, inovací či životního prostředí.
2) Budu maximálně nápomocný - bez ohledu na to jestli se sám stanu zastupitelem nebo ne - všem pirátským kolegyním a kolegům v tom, aby se co nejrychleji dostali do krajské problematiky. Vím jak je toto obtížné - první rok člověk teprve tápe a neví s čím za kým jít, jak čeho dosáhnout, s kým se dá mluvit a s kým je to marné, jaké jsou procedury a krajská nařízení. Vzhledem k tomu, že dobře znám současné vedení kraje a zastupitelstvo, a většina lidí i stran kandiduje znovu, mohu být nápomocný v důležitých povolebních vyjednáváních.
3) Tak jak i nyní budu pokračovat v práci a podpoře celostátních pirátských témat (tak jak na tématech pracuju například s Radkem Holomčíkem nebo s Martinem Jiránkem), budu samozřejmě pokračovat v práci v KETech (školství a životní prostředí)... a tam kde bude potřeba.
4) Obecně dávám k dispozici svoje (doufám) dobré jméno, expertízu v řadě oblastí (vzdělávání, podnikání a inovace, životní prostředí), schopnost vyjednávat, lidský network.

Budu dále dnes (11/6) na krajské schůzi, kde se představím osobně a rád zodpovím jakékoli další dotazy (též samozřejmě i zde na fóru).
Jiří Hlavenka
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 123 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Jiří Hlavenka

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Ahoj Jirko,

snad ani já ti sem nebudu muset uvádět úplně všechno, protože nejsi žádný nováček :)

Dnes na schůzi s tebou tedy počítáme. Kdyby tě přepadla na poslední chvíli nervozita, můžeš ji utopit ve stanovách ( https://www.pirati.cz/o-nas/stanovy.html) nebo dlouhodobém programu (https://www.pirati.cz/program/strana.html).

Tady jsou podmínky, které je nutné před vstupem do strany splnit viewtopic.php?f=436&t=38227 - s tím, že tobě chybí 1) účast na krajské informační schůzce a 2) grilovačka (kterou dnes na schůzi podstoupíš) a 3) vyplnit a odevzdat přihlášku (tu ti na schůzi dám).

Na schůzí ahoj :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vendula.Svobodova za příspěvek:
Jiri.Hlavenka
Uživatelský avatar
Adam.Vyplel
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 318
Registrován: 22 lis 2017, 19:28
Profese: vodopohodář
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 589 poděkování

Re: Jiří Hlavenka

Příspěvek od Adam.Vyplel »

Jiří Hlavenka byl přijat hlasováním uzavřeného dne 5.10.
Vlákno zamykám.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“