Martin Boxan

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martin.Boxan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: ředitel vzdělávacího a grantového centra
Dostal poděkování: 9 poděkování

Martin Boxan

Příspěvek od Martin.Boxan » 28 srp 2019, 22:10

Milé pirátky a piráti, už nějakou dobu sleduji a volím Piráty, je mi sympatická politika, kterou realizujete (a také způsob, jakým to děláte). Témata, která prosazujete jsou mi blízké. Pročetl jsem stanovy i program. A dělá mi opravdu velkou radost, že u nás (konečně) existuje strana, která tím, co deklaruje, ale pak i reálně dělá, souzní s tím, jak žiju, jaké mám hodnoty a cíle.

Zároveň nechci být jen pasivním člověkem, který jednou za čas jde k volbám a hodí někomu svůj hlas. Myslím si, že pokud chci žít ve světě, který mám rád, který je udržitelný, svobodný a inspirativní, musím se o něj aktivně zasazovat. To je důvod, proč se k vám chci přidat, nabídnout to, co znám, umím, být součástí politiky, která dává smysl, je férová, konstruktivní a otevřená.

Určitě bude možnost poznat se více osobně i virtuálně, ale pár informací o mě:

Je mi 38 let, narodil jsem se v Olomouci, ale už víc než deset let žiju v Brně (Komárově). Vystudoval jsem psychologii a sociální práci na FSS MUNI a nějakou dobu jsem pracoval s lidmi bez domova a uživateli drog. Od roku 2008 vedu Institut expertních služeb ve Společnosti Podané ruce o.p.s., kde se zabýváme hlavně vzděláváním lidí v pomáhajících profesích, přípravou a realizací projektů a tuzemskou i mezinárodní spoluprací. Zaměřením práce se pohybuji na pomezí neziskového i business sektoru, což mi hodně sedí. Navíc mi to umožňuje věnovat v naší organizaci projektům, které jsou přesahové a inovativní. Aktuálně třeba téma participace klientů a lidí s žitou zkušenost ve službách nebo využití nových technologií (možná jste někdo slyšeli o aplikaci „Čára“ pro uživatele drog a lidi bez domova v Brně, kterou vyvíjíme).

I když už dlouho nedělám přímo s klienty v soc. službách, práce s lidmi mě hodně baví. Proto i mimo Podanky spolupracuji s jednotlivci i týmy v rámci konzultační činnosti a vzdělávání (např. akcelerační programy v Impact HUB, supervize v soc. službách,…).

Ale nežiju jen prací, v osobním životě jsem dost aktivní – mám pěti letou dceru, která mi dělá velkou radost a hodně taky inspiruje. Rád čtu, poslouchám muziku, dívám se na filmy a seriály, zajímám se o svět a lidi kolem. Kdysi v pravěku jsem hrával v kapele, pořádal fesťáky a další akce.

No a osobnostně jsem myslím člověk hodně optimistický, koukám hlavně dopředu a hledám konstruktivní cesty. Mám rád respekt, toleranci a širší souvislosti. Tím, jak žiju, snažím se těch hodnot držet – dělat svět kolem sebe místem, kde může být fajn, které se rozvíjí s respektem k ostatním i prostředí, kde společně žijeme.

Už dřív jsem přemýšlel o aktivnějším zapojení do politiky a byl i člen TOPky. V době, kdy jsem tam vstupoval mi to dávalo smysl a myslel jsem, že převáží liberální směřování a bude mi to sedět hodnotově i lidsky. To se ale moc nestalo, a i způsob realizace jejich politiky (na všech úrovních) mě dost odradil.

Když to shrnu – rád bych se přidal do týmu pirátů a nabídl svůj čas, energii, zkušenosti, dovednosti i kontakty tomu, čemu věřím a cítím, že pluje pod správnou vlajkou a správným směrem :-)

Když vás cokoliv napadne, ptejte se. Moc rád se setkám osobně.

Mějte všichni krásné léto

Martin (martin.boxan@gmail.com, +420 777 916 277)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Boxan za příspěvky (celkem 6):
Petr.Springinsfeld, Barbora.Turek.Lahova, Lukas.Dubec, Tomas.Gottwald, Jana.Leitnerova, Jiri.Ulip

Jana.Leitnerova
Vedoucí krajského odboru
Profese: OSVČ v reklamě
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 77 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Boxan

Příspěvek od Jana.Leitnerova » 14 zář 2019, 21:57

Martine! Přijď se určitě představit co nejdříve na schůzi, byl bys skvělou posilou! :) Já se musím jenom zeptat na tu TOPku, to by mě u tebe snad ani nenapadlo :) Jak je to dlouho, cos byl členem? Díky za info.
Jana Leitnerová
Vedoucí krajského mediálního odboru KS JmK
+420725894702
jana.leitnerova@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“