[Přijat] Petr Jelínek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 30 led 2018, 20:35
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

[Přijat] Petr Jelínek

Příspěvek od Petr.Jelinek »

Ahoj Piráti,

od léta se zajímám o dění v Pirátské straně, tehdy jsem také poslal registraci přes web, ale až po včerejším pivě s piráty v Blansku našel tuto cestu na fóru. Dosud jsem komunikoval s Radkem Holomčíkem, odnesl před volbami do Poslanecké sněmovny na podzim pár novin a vyvěsil na dům banner a ještě ho nesundal, sundám.

Pirátská strana je mi sympatická, cítím potřebu se politicky angažovat, neboť se to, zvláště po posledních parlamentních a prezidentských volbách, vyvíjí politicky nedobře. Piráti mne zaujali transparentností, energií a poctivostí. Rád bych zkusil kandidátku v obci, ale včera jsme na pivě s Radkem Holomčíkem a Tomášem Vymazalem a příznivci z Blanenska vymýšlel, že by třeba bylo lepší nejdříve spáchat skupinu Blanensko, pokud to půjde. Bydlím ve Křtinách na mlýně, to je malá ves v Moravském krasu blízko Blanska. Učím na vysoké škole v Brně, jsem zapojen v několika sdruženích tady v okolí. Rozumím přírodě, lesu a zeměpisu, což jsou i obory které učím. U pirátů bych rád pomohl právě s těmito tématy, až na ten zeměpis tedy.

Včera mi zkušenější piráti řekli, že je zítra na konci ledna krajská schůze v Brně, tak bych tam rád přišel a třeba se znovu představil tam a požádal o členství.

Petr Jelínek, Křtiny
Naposledy upravil(a) Petr.Springinsfeld dne 10 kvě 2018, 15:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: přijat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jelinek za příspěvky (celkem 6):
dvaidx, Jiri.Ulip, Vit.Fux, Lukas.Dubec, Petr.Springinsfeld, Jan.Mucka
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Jelínek

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Petře!

Na minulé schůzi jsem musela utéct trochu dříve, takže na základě zápisu z grilování (viz OT níže) bych s tebou chtěla probrat pár věcí touto formou.

1. Nejsi pro legalizaci heroinu. Nevím, jestli se na to téma rozvedla nějaká větší diskuze, nicméně dle našeho dlouhodobého programu jsme pro zastavení boje proti drogám, a to (mj.) legalizací všech. Mohl by sis text v odkazu přečíst a říci mi, jaký je tvůj názor? Zrovna u tohoto tématu se domnívám, že vyplývá spíše z neznalosti možností, než že bys byl zarytý odpůrce drog .) a tak bych ráda pomohla se zorientováním se a případnou osvětou.

2. V zápisu je k přímé demokracii: "Líbí se mi hodně, na nižších velmi, ve vyšších by měla být opatrnější." - Na toto zase opatrně slyším já. .) Piráti jsou PRO přímou demokracii, bez nějakých výjimek. Samozřejmě, procesy, kvóra a přehršel dalších věcí musí být nějak racionálně nastavené a je to běh na dlouhou trať, ale Piráti nepřemýšlí v období čtyř let mandátu, ale i více do budoucna. A pokud si na nižších úrovních postupně navyknou lidé přebírat zodpovědnost, pak se to jednoho dne může překlopit i na úrovni vyšší. Můžeš mi tedy, prosím, svou opatrnost více rozvést?

3. A proč jsi proti atomové energii, prosím?
Jinak jen pro info, jelikož jsi řekl, že ti nic nevadí na programu - i pokud se odprostím od těch bodů výše, kde je to vše na diskuzi, upozorňuji, že Piráti jsou pro jádro. (Resp. pro rozumný enegetický mix a samozřejmě OZE, ale obsahuje to i jádro.)

Díky moc předem za odpovědi!
OFFTOPICPetr Jelínek: Je ze Křtin, mlynář, ale nemele, jinak je lesník a funguje v Brně na Lesnické fakultě, zajímá ho ochrana přírody, zemědělství, družstevnictví
TK: Co pro tebe znamená pirátství a co si myslíš o legalizaci drog (např. heroin)?
PJ: Transparentnost, nejsem pro legalizaci heroinu
LM: Jak to je s tím družstevnictvím? A co osobní vl.?
PJ: Vlastnictví malých a středních podniků je třeba podporovat více, družstvo vnímám jako nejvíce demokratickou forma podnikání - nehlasuje tam kapitál, ubrat velkým podnikům a přidat malým
MS:Dělí se v družstvu o zisky i ztrátu?
PJ: Ano.
TK: Piráti si myslí, že restriktivní politika nefunguje, proto jsou pro legalizaci všech drog, dotaz na vnímání zahraničí
PJ: Je proevropský, zajímají ho chudé země
PS: Co se ti nelíbí v našem programu?
PJ: Není nic co by mě napadlo.
PN: Co přímá demokracie?
PJ: Líbí se mi hodně, na nižších velmi, ve vyšších by měla být opatrnější
MM: Co přístup k atomové energii?
PJ: Jsem proti
TG: Jak bys řešil en. samostatnost?
PJ: Obnovitelnou energií, už máme 10%
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Gottwald, Jiri.Ulip, Petr.Springinsfeld, Pavel.Nevrkla, V__

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Petr.Jelinek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 71
Registrován: 30 led 2018, 20:35
Profese: učitel VŠ
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Petr Jelínek

Příspěvek od Petr.Jelinek »

Ahoj Markéto,
tedy v bodě jedna a dvě nemám dotvořený názor, v bodě tři ano, nemyslím si, že jádro je řešením, byť dočasně to bez něj nepůjde.

ad1.
je to složitá otázka, v programu je sice řečeno psychotropní látky, ale dále to vypadá, že se to více týká toho konopí (např. v bodu Regulace). S konopím nemám problém, deregulace by byla užitečná. Co se týče tvrdých drog, no nevím. Chápu ty argumenty, je to jako s prostitucí. Perzekuce často nevede k cíli. Portugalský příklad může být zajímavý, nečetl jsem argumenty proti. Tedy v tomto nemám zcela vyhraněný názor. Četl jsem kdysi materiály obhajující deregulaci, nemám s tím problém. Nevím, jaký systém je lepší.

ad2.
přímá demokracie ve smyslu běhu na dlouhou trať je pro mne v pohodě, na nižší úrovni to funguje bezvadně. Na nejvyšší úrovni to vedlo k volbě prezidenta, který žene tuto zemi k Rusku, kde demokracie není, což je hodně znepokojivý. Ve Švýcarsku to funguje myslím lépe, ale nejsme Švýcarsko.Tato země se musí učit přímé demokracii a s tímto s Piráty naprosto souhlasím. Nejsymapatičtější je mi přímá demokracie v obci, přímá demokracie v rozdělování peněz (participativní rozpočet), možná i ve volbě hatemanů, ale u prezidenta se to projevilo nešťastně. Vždyť on nedodržuje zákony a stát jej není schopen k dodržování ústavy a zákonů přinutit. Drží proitústavně Babiše a přitom by měl podle ústavy dát možnost někomu, kdo vládu bude schopen vytvořit. Dělá vlastní zahraniční politiku, která je v rozporu s MZ a našemi závazky k EU a NATO. A tak. Vláda peněz a médií nám přinesla do čela oligarchu a jako prezidenta nebezpečného člověka. A to už bylo i na mne moc, tak jsem se nabídl do politiky. Nejsem proti, ale zcela relevantní se mi zdá zvažovat i důsledky, které přímá demokracie ovlivněná mediální masáží může přinést ve volbě hlavy státu.

ad3.
bezatomový stát je podle mne na dlouho trať podobně jako je to s body předešlými. Zatím to nejde, ale jaderná energetika je podle mne špatné řešení. Přibývá zemí, kterých se bez ní obejde. 1. je nebezpečná - podle mne je to centralizovaný zdroj výroby, který je z mnoha ohledů nebezpečný, a to z důvodu korupce, z důvodu případného útoku z venku a z důvodu centralizace státu. Lepší se mi zdá decentralizace tam, kde to jde. Proto jsem si hodil na střechu solární panely a chci si postavit i maličkou turbínu. 2. je drahá - zdá se (myslím, že to stále platí), že není konkurence schopná s obnovitelnými ani tepelnoenergetickými zdroji. Tam, kde se privatizoval sektor, tam se tomuto odvětví nedaří. Příklad Velké Británie. 3. je to neobnovitelný zdroj, tedy podle mého názoru jde proti pirátské ekologické koncepci. 4. není vyřešený odpad a nedaří se jej řešit. 5. je nebezpečná, byť je nebezpečí statisticky malé, je fatální. Solární panel nebo větrník nezpůsobí únik záření ani po zemětřesení.

Tož tak, je mi skoro padesát, názory mám dost utvořené na věci, kterým jsem se v životě věnoval, ale občas názor změním nebo posunu, to je život. To platilo v mé profesní i aktivistické historii a může být i v politice.

Zdraví
Petr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jelinek za příspěvky (celkem 5):
Tomas.Gottwald, Jiri.Ulip, Marketa.Gregorova, Jan.Mucka, Pavel.Nevrkla
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Jelínek

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Vzhledem k tomu, že Petr projevil zájem o členství v MS Blanensko, spadá jeho přijetí do kompetencí PMS Blanensko. Vlákno zamykám.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2023
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2697 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Jelínek

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Na základě hlasování byl Petr přijat za člena strany.

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“