[Přijata] Monika Spilková

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 324
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 648 poděkování
Dostal poděkování: 561 poděkování

[Přijata] Monika Spilková

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Dobrý den, ahoj,

mám zájem připojit se k aktivitám Pirátské strany v Jihomoravském kraji, resp. v Brně. Ráda nabídnu své znalosti i zkušenosti, pokud bude zájem.

Jmenuji se Monika Spilková a narodila jsem se před třiceti lety v Brně, kde stále bydlím. Jsem absolventkou PrF a FF Masarykovy univerzity, na filozofické fakultě ještě
v současné době dokončuji doktorské studium na katedře dějin umění, moje dizertační práce se zabývá dokumentární fotografií. Již několik let podnikám jako OSVČ, a to v oblasti užité grafiky (specializuji se zejména na postprodukci fotografií), a čtyři roky provozuji vinárnu na ulici Gorkého v Brně, kam můžete zavítat na sklenku nebo klidně zorganizovat nějakou podpůrnou akci. :-)

Svoji vinárnu zbožňuji, ale právě podnikání v pohostinství mne plně postavilo před současnou realitu OSVČ. Když jsem před pár lety začala za pomoci Pirátího návodu bojovat proti Intergramu, byla jsem nezkušená a vůbec jsem nevěřila, že to nějak zvládnu. No, a ono se to podařilo, a po tuně dopisů, pár návštěvách v provozovně a výhrůžkách sami uznali, že Jamendo je OK. :-D Problematika kolektivní správy autorských práv mne prostě nadzvedává ze židle a ráda bych to konečně pomohla změnit. A jsou tu další věci, se kterými je třeba něco dělat v realitě podnikatelů: od EET (často skloňovaného), přes Kontrolní hlášení DPH (taky se o něm občas mluví) po nový Vinařský zákon, o kterém se mluví překvapivě málo, a je to šílený paskvil z pera MZ, výsledek lobbing vinařských velkofirem.
Vůbec víno je sranda, podle papírování s ním spojeným byste hádali, že je to minimálně komodita typu nukleární hlavice.
A stát po nás chce evidenci tržeb a nedodá ani zadarmo software? Jako vážně?

Další věcí je digitalizace, které se Piráti chtějí věnovat a chápu to jako nezbytnost! V Brně visí jeden plakát, kde je na obrázku malá holka a hashtag Brno2050. Holčička v claimu říká: Až budu velká, vyřídím vše potřebné z domova. 2050!! WTF? Už teď je pozdě! :-D
A to, že když jsem na ŽÚ potřebovala výpis z registru kamaráda (s plnou mocí), tak jsem zaměstnala 4, slovy čtyři lidi, mi taky normální nepřijde...

Razím tezi, že člověk by se měl vyjadřovat k věcem, kterým rozumí, a ačkoliv samozřejmě ráda pomohu i s mnoha jinými tématy, komentuji tu jen věci, které jsou mým denním chlebem.

Mimo fotografii a víno ještě miluji cestování. Ráda jezdím na východ, na Balkán atd., a vždycky, když se vrátím do ČR, říkám si, že jsme možná někdy moc sebemrskačský, přeci jen jsme tu velmi dobře fungující demokratická země, ve srovnání... Ale proč nechtít, aby to bylo lepší? Já chci, aby to bylo lepší.

Neříkám, že ty noční debaty po víně o politice nemají své kouzlo, ale vím, že čas dozrál k tomu, aby taky něco udělala a nejen kecala.
Pěkný večer, Monika.
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monika Spilková

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Vzhledem k tomu, že Monika projevila zájem o členství v MS Brno, je její přijetí v kompetenci PMS Brno. Vlákno zamykám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Jan.Mucka, V__

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2022
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2690 poděkování
Dostal poděkování: 3187 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monika Spilková

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Monika byla přijata za členku MS Brno a tedy i KS JmK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvek:
V__

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“