[Přijat] Jan Adam

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 285
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

[Přijat] Jan Adam

Příspěvek od Jan.Adam »

Ahoj všem, s některými s vámi jsem se už potkal při roznosu PL nebo jinde (zdravím Radka ;-)), ale nyní oficiálně.

Něco málo na začátek o mně: jsem ženatý, lehce před čtyřicítkou, mám dvě dcery, vystudovanou mám fyzikální chemii a ekonomiku, plus doktorát z biochemie. V současnosti pracuji jako VaV manažer v oblasti radioaktivně značených léčiv, se sídlem v Brně.

Co mne motivuje k zájmu o vstup do Pirátské strany? Poprvé jsem o vstupu do politiky začal uvažovat rok a půl zpět, když jsme koupili byt v Líšni, kde jsme už nějakou dobu předtím žili, a kde osobně velmi kladně hodnotím činnost místních zastupitelů – tedy abych do budoucna mohl ovlivňovat okolní prostředí pro sebe a své děti; uvažoval jsem tedy spíše o komunální úrovni. Jenže za rok a půl se toho zásadně hodně změnilo. V současné době jsem hrubě nespokojen, kam se naše země a společnost obecně ubírá. Záleží mi na tom, aby mé děti vyrůstaly v pokud možno co nejlepším a nejsvobodnějším prostředí, ve společnosti založené na vzájemné úctě, morálních hodnotách, vzdělanosti. Děsí mne snadnost, s jakou lze v současnosti snadno manipulovat masy a prakticky relativizovat jakoukoli pravdu, děsí mne fenomén populismu, děsí mne současná situace kolem "hnutí" ANO...

Co se politiky týká, historicky jsem míval blízko k názorům "Topky"; a v pro mne několika klíčových oblastech nacházím společnou řeč s Piráty, jenž podle mne jako jedni z mála vedle zmíněné strany akcentují zodpovědnost vůči budoucím generacím, vzdělanost a kritické myšlení, neomezování osobních svobod, omezování zbytečné byrokracie, a také moderní politiku skutečně reflektující reálie 21. století. Upřímně zde říkám, že najdu i věci, kde se Piráty názorově na sto procent neztotožním.

Piráti jsou pro mne ale stranou, která mi chyběla – lidé s hodně podobnými názory a hodnotami, jako mám já, (daných i tím, že jde o lidi prakticky mého věku a mladší a v podobných životních situacích), a zatím nedeformovaní profesionální politikou.

Co mohu nabídnout: Mimo jiné zkušenosti v oblasti vědy a výzkumu, farmacie, vedení lidí, angličtinu na překladatelské úrovni. Rád se v budoucnu budu angažovat min. na komunální úrovni, jak to časově práce a rodina dovolí.

Trocha patosu na závěr: Protože ať to tady dopadne jakkoliv, až se mne jednou dcery zeptají, co jsem v téhle klíčové době dělal a proč jsem se nesnažil to nějak ovlivnit, rád bych jim řekl, že jsem neseděl s rukama v klíně.

Takže zatím godspeed, Piráti. Budu se těšit případně na viděnou.

Honza Adam
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Adam za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Moravec, Vit.Fux, Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Radek.Holomcik
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Jan Adam

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Zdravím Honzo,

také se omlouvám za opožděnou reakci, ale věřím, že vzhledem k tomu, že už se aktivně zapojuješ tak víš, jaký je postup pro přijetí do strany a tímto příspěvkem pouze naplňuješ jeho první bod ;)

Srpnová schůze bude jistě vyhlášena , takže budeš na ní vítán.

Jistě už znáš naše Stanovy a Program, tak jen pro jednodušší dohledání. A nezapomeň na přihlášku.


Měj hezké léto

Majka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
V__

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Jan.Adam
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 285
Registrován: 07 bře 2017, 08:40
Profese: Manažer výzkumu a vývoje - radiofarmacie
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 531 poděkování

Re: Jan Adam

Příspěvek od Jan.Adam »

Provedu :-)

Na viděnou na schůzi.
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: [Přijat] Jan Adam

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Adam byl přijat na schůzi v září 2017

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“