Jan Půža -- přijat

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Jan.Puza
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: Manažer
Dal poděkování: 5 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Jan Půža -- přijat

Příspěvek od Jan.Puza »

Zdarec všem,

jak někteří víte, se členstvím u Pirátů už nějakou dobu koketuju, což jsem také zmiňoval na těch několika srazech a schůzích, kterých jsem se účastnil...

Doba dozrála a tímto se chci oficiálně o členství ucházet s tím, že otázky na mou osobu nejraději zodpovím osobně, ovšem ani jiným formám se pochopitelně nebráním. Jakou konkrétní podobu by má seberealizace u Pirátů měla, zatím nemám páru - své začátky chci věnovat právě zjištění, v čem bych mohl být prospěšný a co by mohla být "moje parketa".

JP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Puza za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Jindrich.Bartek, Jiri.Kaderavek.sen

Jindrich.Bartek
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3177 poděkování
Dostal poděkování: 2567 poděkování

Re: Jan Půža

Příspěvek od Jindrich.Bartek »

Ahoj Honzo,
Vítej! Chtěl bych se zeptat -- co tě původně přivedlo k Pirátům? A dále -- je nějaká část Pirátského programu, která se ti nelíbí?

Jinak pro přijetí je potřeba, aby ses dostavil na nadcházející schůzi, která se bude konat:
ve středu, 22.7. 2015 od 17:30 hodin v restauraci U Dobré kozy na Štefánikové 40.
viz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Jan.Puza
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Jan.Puza

Příspěvek od Jan.Puza »

Jindrich.Bartek píše:Ahoj Honzo,
Vítej! Chtěl bych se zeptat -- co tě původně přivedlo k Pirátům? A dále -- je nějaká část Pirátského programu, která se ti nelíbí?

Jinak pro přijetí je potřeba, aby ses dostavil na nadcházející schůzi, která se bude konat:
ve středu, 22.7. 2015 od 17:30 hodin v restauraci U Dobré kozy na Štefánikové 40.
viz.
Opět ahoj a díky za dotazy i za informaci o nadcházející schůzi, na kterou se rád dostavím.

Co se týká odpovědí - k Pirátům jsem svým pohledem a způsobem myšlení měl dost blízko už delší dobu (svoboda informací, e-gov, přímá demokracie, atd.) , ale pracovní a jiné zátěže bylo tolik, že jsem spíš z povzdálí sledoval, co se (alespoň zhruba) děje a teprve v poslední době jsem si troufl "poposunout se" trochu dál.

A je něco, co se mi na programu vyloženě nelíbí? Jistě, dokáži tam najít jisté třecí plochy, ale ve většině případů jde buď o formulace, nebo podobné "detaily". Při pročítání programu ale nenacházím prakticky nic, u čeho bych si vyloženě řekl "hell no!".

Spíš bych se možná zaměřil na progresivnější komunikaci tohoto programu směrem k veřejnosti, jelikož mám pocit, že se tak v některých bodech neděje úplně srozumitelnou a přitom detailní formou a ve svém okolí pozoruji dost možná zkreslený pohled na to, oč se Piráti snaží.

Snad jsem alespoň v základu na dotazy odpověděl a pokud nebudou další, rád se o všem možném i nemožném rozpovídám na schůzi...

JP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Puza za příspěvky (celkem 3):
Jindrich.Bartek, Pavel.Moravec, Maria.Vasickova

Maria.Vasickova
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1767 poděkování
Dostal poděkování: 1576 poděkování

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Ahojki Honzo,

o co se dle Tebe Pirátí snaží? OFFTOPIC(Přiznám se, že někdy také tápu 8-) )
A také, které téma z programu je pro Tebe nejbližší a co v tom umíš podniknout?

Dík ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Jan.Puza

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Jan.Puza

Příspěvek od Jan.Puza »

Maria.Vasickova píše:Ahojki Honzo,

o co se dle Tebe Pirátí snaží? OFFTOPIC(Přiznám se, že někdy také tápu 8-) )
A také, které téma z programu je pro Tebe nejbližší a co v tom umíš podniknout?

Dík ;)
Ahoj,

tu pirátskou snahu jsem myslel globálně, že více pirátských bodů je v očích veřejnosti chápáno jinak, než jak jsou (podle mého mínění) myšleny.

Mohu to uvést na příkladu - legalizace všech drog. To je heslo, které u spousty svých známých při dotazu na pirátský program, slýchávám často. Jak jsem to pochopil já, tak myšlenkou je legalizace drog za účelem jejich lepší kontrolovatelnosti, vymýcení černého trhu, co největší omezení jejich dostupnosti pro děti, zvýšení kvality a kontroly kvality, ergo snížení zdravotních následků a v neposlední řadě také lepší kontrola nad tím, kdo jakou drogu dostane - vše zaštítěno oficiální lékařskou organizací, atd. Tak to alespoň chápu já.

Ovšem toto je formulace, kterou bych označil jako "A" včetně "B", ovšem drtivá většina lidí, se kterými jsem se o tom bavil, má povědomí POUZE o tom, že Piráti prostě chtějí legalizovat drogy a toť vše... samo o sobě to pochopitelně zní velice negativně a to je právě ten nesoulad, který přičítám nedostatečné komunikaci. Zdá se mi, že snaha Piratů o prezentaci svých záměrů a plánů je velice nerovnoměrná... Osobně nevím, jestli bych nyní, z pozice dosud politicky celoživotně neaktivního člověka, byl schopen s tím sám něco udělat nebo takovou snahu iniciovat, ale je to zaručeně jeden z bodů, kterými bych se zabývat chtěl a když už nic jiného tak alespoň zjistil, zdali bych mohl být v tomto prospěšný.

A co je mi nejbližší? Díky tomu, že pracuji jako manažer v IT firmě, která dodává státní správě a samosprávě softwarová řešení (ekonomické systémy, spisovou službu, rozklikávací rozpočet, apod.), bude mi nejbližší programový bod e-government a oblasti s ním spojené. Nerad bych se omezil pouze na tento bod (sám sebe rád považuji za člověka flexibilního), ovšem je to dobrý začátek. Znalosti a zkušenosti z této oblasti mohu určitě využít.

Dalším bodem by určitě byla věda a výzkum - pocházím z VŠ rodiny (i když sám zatím titul nemám - jsem při práci dálkovým studentem VŠ) a tím pádem se s akademickou rovinou, obzvláště osobou svého otce, setkávám velice často. Díky tomu, že můj otec je ředitelem ústavu informatiky na FP VUT v Brně, jsem schopen iniciovat rozličnou škálu aktivit.

Doufám, že mojí odpověď považuješ za přiměřenou :-)

Zatím přeji hezký den

JP
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Puza za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Ulip, Tomas.Kolacny, Pavel.Moravec, Jindrich.Bartek, Maria.Vasickova

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“