Veronika Kovářová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Veronika Kovářová

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Ahoj!
Jmenuji se Veronika Kovářová, za svobodna Pučerová.
Narodila jsem se ve Kbelnici u Strakonic. Vystudovala jsem architekturu na FA ČVUT a vdala se zpátky na Šumavu do Volyně.
Mám tři děti (9,7,4), během mateřské dovolené jsme se s manželem začali aktivně zajímat o komunální politiku spolu s našimi přáteli ve spolku a následně politickém hnutí Volyně v dolyně.
Tyto aktivity mě přesvědčili, že na venkově a v malých obcích se hodí nejen znalosti architektonicko urbanistické, ale i územně plánovací, krajinohospodářské a sociologické. Ve svém dosavadním vzdělání jsem tyto znalosti neměla šanci získat a tak jsem se loni rozhodla, po mateřské pokračovat v postgraduálním studiu.
Mým tématem disertační práce je vytvoření online katalogu DOBRÉ PRAXE v oblasti architektury, urbanismu, krajinné ekologie, vodohospodářství, atd. Mým cílem není všechno se naučit, ale posbírat takové informace z různých profesí, které jsou relevantní pro úředníky a zastupitele malých obcí na venkově, tyto informace setřídit a vytvořit databázi, která bude vždy přístupná a intuitivní.
(Termín dobrá praxe je poměrně nový, ale předpokládám, že je srozumitelný. Je to cokoliv, co se povedlo :)
Úkol to není malý a předpokládám, že v době postgraduálního studia projekt začnu, ale doplňovat a vylepšovat databázi budu dál a dál. Je to běh na dlouhou trať.

Během mateřské dovolené jsem začala ve Volyni pořádat Šperkařské workshopy, následně uměleckořemeslné trhy s workshopy a další akce, aby se to nakonec ustálilo na dvou velkých workshopech (šperkařský a řemeslný) a dvou menších tvoření (vánoční a velikonoční) za rok. http://www.sperkarskyworkshop.cz/
Občas se ještě přichomýtnu s dětskou dílničkou na různých akcích.
Od loňského roku jsem rozšířila velké workshopy o sousedský festival Zažít město jinak, v proluce na náměstí jsme přivítali bubeníky, sprintovací kola, spoustu her pro děti, atd..

Politické angažování jsem donedávna vnímala jako lokální povinnost vůči svojí profesi, proto jsem byla součástí místního politického hnutí, jehož ambicí je smysluplné, hospodárné a transparentní vedení Volyňské radnice. Situace se ovšem přiostřuje a já nemohu zůstat stranou. Oligarcha Babiš a rusofilové Zeman a Klaus inteznivně pracují na vytváření a zesilování třídní nenávisti mezi lidmi. Pozorovat, jak se ničí naše krajina, a mlčet také nemohu.

Kdybychom měli vedoucí politickou reprezentaci, která se nevysmívá pravdě, nelže a nekrade, nežádala bych o členství a věnovala všechen svůj čas rodině a tvoření. Všichni ale víme, že dnes už nemůžeme otálet. Komunisti si našli cestu k moci, pravicoví extrémisti se dostali do parlamentu v nepříjemně vysokém počtu a Babiš ničí přírodu, likviduje malé a střední podnikatele svou EET, zajišťovacími příkazy, nečestnými praktikami, dotace směřované malozemědělcům posílá do svého monopolu a největší škody páchá na obyvatelích, kterými manipuluje, oblbuje je a poštvává proti sobě. Soukupova televize a Babišovo marketing za poslední dva roky způsobili tolik hádek v rodinách všech mých možných známých, že je z toho úzko.

Co se týče mého přispění:
Kromě zmíněných profesních zájmů mohu nabídnout i grafické práce, pracuji v Adobe a zkušenosti a kontakty z pořádání workshopů, práci s dětmi.

Baví mě práce s lidmi, protože to je to, co má opravdu zásadní smysl.

Veronika
Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Konvicka, Josef.Spak
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veronika Kovářová

Příspěvek od Michal.Horak »

Veroniko vítej na palubě, rádi mezi sebe přijmeme činorodé lidi jako jsi Ty, ideální by byla Tvoje osobní účast na krajské schůzi 9.9.2018 v Táboře
viz zde viewtopic.php?f=90&t=43307
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Zbynek.Konvicka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 147
Registrován: 13 říj 2016, 00:14
Profese: novinář
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 280 poděkování

Re: Veronika Kovářová

Příspěvek od Zbynek.Konvicka »

ahoj Veroniko,

taky děkuji za tak obsáhlé představení, a věřím, že do Tábora 9.9. dorazíš.

Zbyněk Konvička
"Co tě nezabije, to tě posílí!"
Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 203
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: Veronika Kovářová

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Ahoj, jojo, Tábor už mám v diáři.
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“