Petr Steinbauer

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Petr Steinbauer

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Zdravím Vás,
tak po mé delší úvaze bych chtěl požádat o členství v České Pirátské Straně.

Bio:
Jmenuji se Petr Steinbauer, jsem ročník 1981 a žiji na jihovýchod od Českých Budějovic v obci s rozšířenou pravomocí: Trhové Sviny.

Práce:
Od roku 2001 do roku 2011 jsem vystřídal tři zaměstnavatele, pracoval jsem jako správce sítě a později jako programátor. Jako OSVČ jsem si k práci přivydělával cca od roku 2004 a to především kvůli rodině kterou se mi podařilo založit. Roku 2011 jsem se do toho rozhodl praštit a spolu se dvěma přáteli jsme založili firmu a lze skromně říci, že se nám daří. Podnikáme jako provozovatelé eshopů a tvůrci webových aplikací (převážně v realitním segmentu) a webových stránek. Pracují u nás externisté, snažíme se najít zaměstnance (zatím to lidsky selhalo, najít vhodného člověka je těžké), rovněž uvažujeme o chráněné dílně a dalších oborech činnosti.
Podnikání mě naučilo se zajímat o věci kolem sebe, otevřelo mi oči a především mě donutilo si dělat na věci názor - což koneckonců považuji za největší přínos podnikání.

Temná strana:
- tuším do roku 2007 jsem provozoval web s streamovanými videi pro dospělé, naštěstí je to již pryč. Videa jsem sice na web neumísťoval, ale odkazoval na mě - což sice není trestné, ale když začaly výhružky ze strany ochránců práv vlastníků, tak jsem přehodnotil svůj finanční stav a tyto aktivity ukončil. Aktuálně působím jen jako příležitostný poradce pro lidi, co převzali otěže po mě - vlastně již ani toto pořádně ne. Takže ano, byl jsem pirát v původním slova smyslu.
- Mám 93 procentní ztrátu sluchu, kterou úspěšně kompenzuji odezíráním a jinými technickými aspekty a svého času i účesem který vše maskoval - část lidí co znám vůbec neví o mém zdravotním stavu nic. Tento pro mě neutěšený stav má i nějaké výhody. S nadsázkou se dá říci, že vlastně testuji piráty navržený nepodmíněný příjem. ;) (Radši bych ale netestoval, a slyšel)

Co mě vede ke členství?
Doposud jsem byl více-méně pasivní konzument politiky, chtěl bych to změnit. Po zklamání kterým jsem jako pravicový volič prošel, jsem si prošel pozorně program několika politických stran (jako programátor jsem zvyklý číst dokumentaci ;) ) a zjistil jsem, že nenaleznu stranu které bych věřil, nebo se shoduje v bodech které považuji za klíčové.
Vím, že program pirátů není v některých bodech pravicový (v původním slova smyslu (sic) ), ale chápu, že je nová doba. Vše se modernizuje, stroje začínají vyrábět stroje, postdemokracie klepe na dveře ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Postdemokracie ).
Zaměřil jsem se tedy na body kterým rozumím a ctím:
- transparentnost,
- osobní svoboda,
- smířlivý (ale kritický) postoj k EU (vystoupit ne, ale bojovat s netransparentností),
- ukončení dluhového financování státu
Sympatické jsou mi i některé akce pirátů, i když pravda, někdy vnímám neucelený ráz propagace a nejednoznačnost výzev pro veřejnost. To ale není problém, spíš prostor pro zlepšení.

Jak se zapojit?
Především se chci v první řadě zapojit jako pozorovatel, nasát informace, strukturu, procesy a "firemní kulturu". Teprve z toho začne být zřejmé (Vám, mě) čím a jak mohu být prospěšný.
Rovněž předpokládám, že regionálně mohu být zajímavý, z našeho regionu (Trhovosvinensko) hádám mnoho členů nebude. Sice nevím kolik je v regionální buňce drobných podnikatelů, ale mohu snad poskytnout některé "postřehy z praxe". Více mě v tuto chvíli - především s ohledem na to jak málo toho vím - nenapadá.

Volby
Původně jsem chtěl o členství žádat až po volbách, až vše utichne, ale nakonec jsem neodolal a prosím Vás o zvážení mého členství již teď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Steinbauer za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Michal.Reinis, Tomas.Durco, Vaclav.Urban, Miroslav.Svatek
Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Steinbauer

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Vyborne! Vitame kazdou posilu na jihu s otevrenou naruci. Doporucil bych prijet na dalsi ze schuzi, kde se muze vyridit administrativa spojena s prijetim. Odebirej forum. Nebo FB. Tam bude info kde a kdy schuze bude.
Za me, jako programatora, bych se zeptal, v cem ve firme programujete? Jazyk, framework, utils, atd. Dik.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Klecanda za příspěvek:
Petr.Steinbauer
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Steinbauer

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Ahoj Václave,
rád přijdu, rád projdu administrativou. Fórum a FB budu sledovat - děkuji.

K programování jak ses ptal:
- firmička: polyweb.cz
- jazyk: php, mysql, js, xhtml, css, (bootstrap)
- framework v pro php: není stanoven striktně, takže u nás najdeš všechno: vlastní fram. || vlastní nadstavba Nette || Nette || čisté neobjektové php || Zend 1.x || prostě tak nějak všechno, co se za ty divoký léta nastřádalo. Občas se něco přebere od konkurence, nechá se jejich řešení atd... Prostě se jde nejednodušší cestou.
- utils: nevím přesně co myslíš, ale kromě gitu a práci na serveru (local výjimečně) do toho nikomu z kluků prakticky (snad) nekecám. Osobně si platím vývojový sw phpstorm a jinak vyjdu s free technologiemi.

Nejsme nejchytřejší v kraji, máme dost mezer, jsou tady vyšší třídy, ale zase jsme rychlí atd... ;o)
Michal.Reinis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 70
Registrován: 25 lis 2012, 16:25
Profese: Obráběč kovů
Bydliště: Milevsko
Dal poděkování: 367 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: Petr Steinbauer

Příspěvek od Michal.Reinis »

Ahoj Petře.Každý nový člen na JČ je vítán.Trhové Sviny dobře znám.Máme v Žumberku chatu,tak doufám,že se tam někdy potkáme. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Reinis za příspěvek:
Petr.Steinbauer
Uživatelský avatar
Petr.Steinbauer
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 125
Registrován: 30 zář 2013, 23:25
Profese: jednatel, programátor
Bydliště: Trhové Sviny
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Steinbauer

Příspěvek od Petr.Steinbauer »

Ahoj Michale,
díky, rád se setkám, skvělé.
Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Steinbauer

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Ahoj Petře, byl jsi přijat za člena. :) Členství teď vzniká už jen zaplacením členského příspěvku.
http://www.pirati.cz/fo/prispevek
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“