Adam Rut

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Adam.Rut
Člen KS Praha
Příspěvky: 396
Registrován: 29 říj 2017, 21:07
Profese: analytik v Oživení
Dal poděkování: 402 poděkování
Dostal poděkování: 680 poděkování

Adam Rut

Příspěvek od Adam.Rut »

Adam Rut (ročník 1986): Jsem dlouhodobým příznivcem Pirátské strany, zastupitel za Piráty na Praze 5 a asistent radního Adama Zábranského v oblasti transparentnosti. Řeším tedy například, zda a jak město poskytuje informace, zveřejňuje smlouvy, faktury, jaká má pravidla pro dotace, jaká publikuje data např. o spravovaných nemovitostech nebo jaké má požadavky na svoje příspěvkové organizace.
Jsem z Prahy, ve které také de facto celý život žiji. Než jsem nastoupil na magistrát hl. m. Prahy, působil jsem jako analytik a projektový manažer v Otevřené společnosti (jedna z garantských organizací Rekonstrukce státu), kde jsem se zabýval právem na informace (zejména Infozákonem a registrem smluv, provozováním občanské poradny, soutěží Otevřeno x Zavřeno, přípravou analýz, psaním článků nebo komentováním připravované legislativy).
Vzdělání: Studuji PFUK, vystudoval jsem DAMU.

V politice mě logicky zajímají témata otevřené radnice, účasti veřejnosti na rozhodování, fungování radničního tisku nebo efektivita a transparentnost hospodaření a protože v Pirátech dle stanov "je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století", vidím svoje místo právě zde.

1) Stanovy a program jsem si přečetl a na vzniku programu pro komunální volby 2018 jsem se v oblasti otevřené radnice také podílel.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Cítím se jako Pražan, Čech i Evropan a myslím, že se to nevylučuje, příbuzné mám ostatně po celé EU i v USA. Zásadní to pro mě je velmi, v případě vystoupení ČR z EU bych zřejmě tuto zemi opustil.
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Ano. Když to jde v mnoha státech USA nebo v Kanadě, proč ne u nás.
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Podporuji vyrovnání práv, kde se nedotýkají třetích osob, např. důchody, volno na "svatbu", volba jména (ne dodatečná registrace), společné jmění a vypořádání majetku. Za dalších podmínek podporuji adopce (bodově bych zvýhodnil smíšené páry, ale upřednostňuji adopci před ústavem). Nesouhlasím ale s názorem, že je úplně jedno, jestli má dítě maminku a tatínka, nebo 2 maminky/tatínky.
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty znám od svých aktivit pro platformu Rekonstrukce státu, komunikace s Ondrou Profantem nebo Mikulášem Ferjenčíkem mě přesvědčila, že to je zajímavá liberální strana, která zde dlouho chyběla. Piráty podporuji každodenní ne/placenou prací pro ně, zejména na úrovni městské části nebo Prahy.
4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč?
Podle typu voleb a kandidátní listiny středové strany - SZ, KDU, TOP09.
5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí?
Nebyl.
6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Protože včera bylo pozdě:-) Neměl jsem jeden impuls, ale klíčové impulsy byly určitě: komunikace navázaná přes Rekonstrukci státu, rozhodnutí kandidovat za Piráty v komunálních volbách, dlouhodobá profilace strany jako proevropské, liberální, založené na konkrétních a domyšlených řešeních. Očekávám, že se budu moci více zapojit do činnosti MS na Praze 5, kde nutně potřebujeme rozšířit členskou základnu.
7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní?
Celostátní bych si někdy rád vyzkoušel, městská část i celopražská mi vyhovuje. Myslím, že politik si má ideálně projít všemi stupni pěkně zespoda, aby opravdu dobře věděl, jaké problémy lidé řeší.
8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Už jsem kandidoval, v budoucnu kandidovat chci také, pokud o moji činnost budou mít Piráti zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Rut za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hora, anonym18401
Uživatelský avatar
Eva.Horakova
Člen KS Praha
Příspěvky: 157
Registrován: 13 zář 2016, 23:13
Profese: expředsedkyně,učitelka,zdravotní sestra
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 60 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adam Rut

Příspěvek od Eva.Horakova »

Ahoj,
podporuji nominci Adama Rutha do Pirátské strany. Jako příznivec se aktivně zapojil do kampaně na podzim 2018. Za jeho asistence jsme měli skvěle udělenou agendu na volby. Tedy kde, kdo a kdy bude. Efektivně pracoval na pirátském stánku. Vždy vstupoval do témat konstruktivně a to, že jsou jeho názory v některých tématech jiné, jsem vítala. Umožnilo mi to vidět jiný rozměr politických témat. Jako zastupitel dokázal odhalit několik nejasností v tiscích, z právního hlediska a líbí se mi, jak bojuje za spravedlnost.
Pokud máte Adama Rutha po svém boku, nemusíte se bát, že budete netransparetní. Můžete se ale bát, že Vám bude volat i o půlnoci a bude se zájmem řešit svůj problém.
Vítej ve straně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Horakova za příspěvek:
Adam.Rut
Eva ❤️
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“